Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

jakie glonojady

Autor hakii
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Mar 2006 21:21 
jaka jest najskuteczniejsza odmiana glonojadow usuwajacych szybko i dokładnie glny w akwariach z trofeusami. pozdrawiam

Autor zydekk
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Mar 2006 22:05 
nie wiem może sie myle ale wydaje mi sie, że nie ma jakis gatunków które bardziej lub mniej zjedzą glony. Jeżeli masz dość duży zbiornik to polecał bym petrochromisy ponieważ one czyszczą glony aż miło patrzeć

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Mar 2006 01:15 
a same trofeusy? z tego co wiem to hodowcy tych ryb specjalne podsuwają im kamienie obrośnięte glonami więc może zostaw te glony dla trofeusów (oczywiście jeśli się dla nich nadają...)

Autor hakii
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Mar 2006 10:19 
chodzi mi bardziej o wapienie ktore naturalnie sa białe a u mnie sa juz troche oglonione chyba okrzemkami i niecikawie wygladaja(brazowy glon )

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Mar 2006 10:53 
Okrzemki z czasem ustapią! Zazwyczaj występuja w nowych zbiornikach. A glonów nie unikniesz! No bo i po co? to przecież porzyteczna przekąska dla trofci. Co do "glonojadów" to nie polecam w akwarium z tanganika. Nie wiedzie im sie za dobrze w towarzystwie trofci (duza konkuręcja pokarmowa) zazwyczaj karleja i nie ma szans na młode. pozatym maja inne wymagania fizykochemiczne (choć są wytrzymałe i ludzie je maja w takich akwariach)

Pozdrawiam Marcin.T

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Mar 2006 11:21 
Witam
Co do "glonojadów" to nie polecam w akwarium z tanganika. Nie wiedzie im sie za dobrze w towarzystwie trofci (duza konkuręcja pokarmowa) zazwyczaj karleja i nie ma szans na młode. pozatym maja inne wymagania fizykochemiczne

Mam troche inne zdanie na ten temat. Oczywiscie parametry wody sa inne, ale jak wspomniales glonojady maja duza tolerancje jesli chodzi np. o pH i twardosc.
Rozpatrujac za i przeciw, zdecydowalem sie jednak na umieszczenie glonojada w akwarium z trofeusami (plecostomus), ale bardziej jako sluzbe sanitarna (zjadacz resztek pokarmow, opadlych w miejsca niedostepne dla trofow, a dostepnych latwo dla wszedobylskiego glonojada) niz zjadacza glonow.
A co do konkurencji pokarmowej - tez nie zauwazylem. Z 4cm malucha moj plecostomus wyrosl juz na ok 25cm mlodzienca i nie widac, zeby glodowal. Porusza sie dziarsko, jak taran miedzy trofeusami i nie zwaza raczej na ich zaczepki.
Pzdr
fazi64

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / jakie glonojady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®