Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

obsada do 375

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Cze 2011 20:35 
Witam szukam odpowiedniej obsady do mojego zbiornika były w nim pyszczaki oraz 4 bemby pysi się pozbyłem pozostały bemby 4-5cm co mógłbym dołożyć do nich myślę o dubois 18szt(młodzież)

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Cze 2011 21:50 
A ja bym na Twoim miejscu wybrał 2 możliwości:
1. Poszukanie bemb i dopełnienie stada do tych max 18-20 sztuk.
2. Oddanie bemb i "wrzucenie" wspomnianej przez Ciebie grupy duboisi.

Innej opcji nie widzę, na 2 "stada" akwa za małe.

Michał

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 9 Cze 2011 07:14 
Krzysztofs

Najbezpieczniej będzie jak założysz zbiornik od nowa. Poczytaj na forum wątki o mieszaniu biologii.!

Pozbądź się starych ryb i wpuść nowe, stado trofeusów jednego wariantu.


Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Cze 2011 16:20 
a jakie byście radzili ryby dość spokojne myślę o dubois 18szt.a czy jakie mogą być skutki jeśli pozostawię te moje 4 nie bemby tylko ikole?

Autor Tanganicodus
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Cze 2011 18:20 
Pozwole sobie zacytowac sandera z innego watku, poniewaz ten post na pewno wiele Ci wyjasni:

Sander:

Na potrzeby akwarystyki wszyscy zmuszeni jesteśmy do upraszczania pewnych, nawet czasem oczywistych, prawidłowości. Łączenie biologii jest definicją, którą powszechnie stosujemy na forum, osobiście forsuję termin konflikt ale nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Każdy kto chociaż liznął mikrobiologii wie, że dany teren zamieszkują specyficzne dla niego bakterie. Teren to nie tylko szerokość geograficzna ale także każda inna przestrzeń życiowa mikrobów, czyli wszelki substrat gdzie mogą one istnieć, to także atmosfera, części ciała i jego wnętrze.

Bakterie to organizmy, które przyrastają w tempie potęgowym i dzięki swoim właściwościom szybko dostosowują się do nowych warunków. Uodporniają się mutują i podejmują walkę z tym co stanie im na drodze zwykle są to inne bakterie. Czasem napotykając na "swoich" potrafią wymieniać się "wiedzą" i urastają w jeszcze większą siłę.

Ryby peryfitonożerne zmuszone są koegzystować z ogromną ilością bakterii co związane jest, podobnie jak u żwaczy, z pobieraniem pokarmu, który do lekkostrawnych nie należy.

Problem o którym mowa występuje powszechnie nie tylko u kręgowców niższych ale także u wielu innych grup organizmów. Zjawisko gdzie dwie grupy bakterii walczą o dominację w przewodzie pokarmowym znane jest medycynie od wieków a jego skutkiem w przypadku człowieka jest zwykle rozwolnienie. Bakterie powszechnie bytujące u ryb żyjących w akwakulturze są specyficzne dla danego, małego obszaru ich przebywania: basenu, akwarium, pokoju, sali, maksymalnie; budynku, stawu czy betonowego koryta.

Niektóre ryby są niesłychanie wrażliwe na efekt jaki wywołują bakterie w czasie swej chemicznej wojny, wynikającej z bliskich spotkań. To właśnie określamy tu definicją "mieszania biologii" nie jest to jakiś nowatorski stan, nie jest to wymysł hobbystów, nie jest to także nic nowego w medycynie ani też mikrobiologii natomiast jest to zjawisko występujące zawsze kiedy dochodzi do sytuacji gdzie swoiste szczepy zmuszone są kolonizować zamieszkane już obszary. Definicja naukowa podobna jak dla diarrhoea viatorum.
Koniec cytatu.

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Cze 2011 23:36 
a czy jakie mogą być skutki jeśli pozostawię te moje 4 nie bemby tylko ikole?

Proponuję poszukać na forum informacji dotyczących minimalnych ilości tropheusów w stadzie :)

Autor krystianoss1234
Użytkownik
#7 - Posted: 13 Lip 2011 10:14 
Ja mam identyczne akwarium jak twoje i mam w nim 2 gatunki tropheusow kachese red i ikole. W sumie 30 rybek. Są jeszcze małe dlatego trzymam je w jednym zbiorniku. Liczę się z tym że jak dorosłą będę musiał je rozdzielić. Njalepszym rozwiązaniem jest trzymanie jednego gatunku w tym samym zbiorniku. I jeśli miał bym Ci polecić obsadę to na taki zbiornik polecam tropheusy kachese lub kasange nie więcej jak 20 sztuk. Moim zdaniem najładniejsze tropheusy.

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#8 - Posted: 13 Lip 2011 16:55 
szkoda mi znów robić bałagan w akwa narazie zostane przy dubois 19szt.jedynie pozbędę się może ikola 4szt.tylko że zauważyłem że dochodzą do tarła ciekawe co z tego wyjdzie?

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / obsada do 375 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®