Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jak dobrze ustawic deszczownie

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor marcino8819
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Lip 2011 20:40 
Witam, w swoim 450l zbiorniku z 25 sztukami tropheus ilanga po odlowach od Pani Marty mam dwa filtry zewnetrzne po obu stronach akwarium. Kazdy zakonczony jest deszczownia i narazie mam je tak skierowane zeby ruszaly tafle wody przyczym jedna jest wyzej zeby dodatkowo napowietrzala. Zauwazylem ze srodek akwarium jest czysty ale odchody gromadza sie na bocznych scianach. Zastanawiam sie czy nie skierowac ich w dol calkowicie czy to cos da?
Prosilbym o pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Jako podloze mam piasek kwarcowy wiec wrazie czego odchody mozna spokojnie wezykiem sciagnac, co o tym wszystkim myslicie?

Pozdrawiam Marcin.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Lip 2011 08:03 
Problem może polegać na braku filtra mechanicznego w zbiorniku, który idealnie zbiera odchody.

Ruch deszczowni nie zapewni wg mnie takiej cyrkulacji. Prędzej cyrkulator by to opanował.

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Lip 2011 13:43 
Pomysle nad dodatkowym filtrem wewnetrznym, najlepszy bylby z gabka? A co Pani mysli o codziennym zbieraniu odchodow wezykiem?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 27 Lip 2011 14:28 
Prawidłowa, dobrze działająca filtracja sama "zamiata" odchody. Codzienne mieszanie w zbiorniku z trofeusami to bardzo zły pomysł. Te ryby lubią stabilność. Dla mnie jest to bez sensu.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Lip 2011 17:58 
proponuję Ci ustawić obie deszczownice na tylnej szybie tak aby rzucał wodę na przednią szybę wtedy prąd wody będzie schodził po szybie zagarniał nieczystości i przenosił pod tylną szybę u dołu gdzie zasysają filtry. ustaw deszczownicę tak aby pierwszy otwór był tuż przy szybie bocznej jeśli nie ma otworu to go dorób.

michał

oczywiście nie odwodzę Cię od wewnętrznego z dużą gąbką

Autor marcino8819
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Lip 2011 21:03 - Edytowany przez: marcino8819 
A mozecie mi podac linka na allegro do jakiegos dobrego filtra wewnetrznego z gabka?

Jeszcze mam pytanie z innej beczki;) do Pani Marty czy karmi Pani nadal Tropheusy shrimp-mixem? I ile razy w tygodniu?

Pozdrawiam Marcin:)

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Lip 2011 23:20 - Edytowany przez: michal1313 
wszyscy karmią przynajmniej powinni minimum raz w tygodniu Marta też

dużo osób używa aquasztu, atmana 203 ponieważ jest tani i mocno wydajny lecz mi przeszkadzało jego brzęczenie, które po jakimś czasie się objawiało i można je było eliminować poprzez czyszczenie osi i smarowanie wazeliną akwarystyczną więc ja polecam eheima compact+ moc dobierz do własnych potrzeb - jest sporo droższy lecz jak na razie niezawodny

tak naprawdę to nie chodzi tutaj o filtr wewnętrzny tylko o głowicę z gąbką. na pewno odpuść sobie wszelkie gąbki w obudowach, zabudowach itp.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 28 Lip 2011 07:51 
Tak karmię. Pokarmy balastowe są bardzo ważne dla trofeusów. Nie mówiąc o ty,. że to chyba najlepszy pokarm wybarwiający jaki znam:))

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Lip 2011 21:27 
Dziekuje bardzo za pomoc Michalowi:) Pani Marcie rowniez ktora juz nie raz mi pomogla napewno jeszcze nie raz zapytam was o prade:).

Ja swojego mixa mysle ze zrobie jutro duzo pracuje i zawsze mi czasu brakuje.

Autor milano777
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Lip 2011 14:01 
Witam.Proponuje falownik 3000 taki w zupełnosci wystarczy mam też 2 kubełki w 450l a w nim 30 dorosłych tropheusów i biały piasek jest biały na dnie nic nie zalega tylko odpowiednio trzeba go ustawić.Pozdrawiam

Autor marcino8819
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Lip 2011 19:52 
Troche sie pospieszykem moze z tym nazekaniem na deszczownie bo dno zrobilo sie bialutkie sporadycznie trafiaja sie odchody trofci.

Dzisiaj wreszczie zrobilem shrimp-mixa, dalem trofcia tylko mala ilosc gdyz jest to nowy pokarm w ich diecie, ale efekt byl oszalamiajacy trofcie chcialy sie pozabijac o kazdy kawalek:)

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Lip 2011 20:14 
czesc
kup sobie pompe aquaela ja mam i jesem zadowolony jest cichutka tylko nie przyklejaj jej do szyby bo wtedy buczy jak kazda pompa tylko kup sobie duza gabke i oprzyj ja o dno i bedzie ok nie kupuj badzieiatej gabki kup sobie porzdna bo bedziesz czyscił ja co tydzien a to tylko płoszy ryby ja swoja czyscze co 5 miesiecy

Autor marcino8819
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Lip 2011 11:42 
Witam, mam pytanie do Pani Marty, a mianowice chodzi mi o pokarmy firmy dainichi. Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem tych pokarmow dla trfci i chcialem sie dowiedziec czy Pani je stosuje i czy faktycznie sa takie dobre jak opisuje producent?

Marcin

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 31 Lip 2011 11:51 
To raczej nie jest pytanie do mnie:)

Nie używam od dłuższego czasu tego pokarmu ponieważ używam Naturefood.

A czy są takie dobre? - odpowiedź należy do innych akwarystów, którzy stale go używają.

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Lip 2011 12:27 
Naturefood takze uzywam. To w takim razie moze ktos inny z akwarywstow na tym forum uzywa pokarmy dainichi i podzieli sie zemna swoimi spostrzezeniami na temat tych pokarmow.

Autor pkubek
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Sier 2011 14:52 
hej
ja stosuje w diecie moich ryb Dainichi z krylem, mam drapieżniki. Ryby uwielbiają te łatwo zatapialne granulki. Jestem zadowolony z ich konsystencji i tempa namakania. Nawet jeśli początkowo granulki są twarde, to są na tyle aromatyczne, że ryby mogą je pobrać także z dna akwarium, po krótkim namoczeniu. Natomiast nie znam odmian roślinnych. Pokarm ten stosuje na przemian z Nature food, głównie ze względu na dużą domieszkę w Dainichi - krylu i glinkę, która oczyszcza układ pokarmowy ryb (przynajmniej tak twierdzi producent)

Autor milano777
Użytkownik
#17 - Posted: 5 Sier 2011 16:44 
Witaj Marcino 8819 wydaje mi się że nie musisz patrzeć na Panią Marte tylko czytać forum ryby jak ludzie jedzą różnorodne pokarmy czyli nie zawsze schabowe różnorodnośc i jeszcze raz róznorodność do tego czyściutka woda i masz święty spokuj i pełne zadowolenie.Pozdrawiam.

Autor marcino8819
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Sier 2011 18:13 
Dzieki za odpowiedzi pkubek i milano777. Staram sie podawac roznorodne pokarmy, to one:
- JBL Novo Rift
- OSI Spirulina
- Naturefood
- Hikari
- D-Allio Plus
- Dainichi delux
- Shrimp-mix
- cyklop
Wode podmieniam raz w tygodniu azotany caly czas utrzymuje na poziomie 5 max 10.
Co powiecie o tej diecie jest to wystarczajaca roznorodnosc czy kupic cos jeszcze cos moze wyrzucic;)?

Autor marcino8819
Użytkownik
#19 - Posted: 7 Sier 2011 13:22 
Mam jeszcze pytanie co sadzicie o ksiazce "back to nature" Ad Konings. Sa tam jakies obszerne opisy np Tropheusow? Fajnie by bylo jak by ktos wzucil jakis skan z ksiazki:) bo zastanawiam sie nad jej zakupem a do najtanszych nie nalezy.

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 8 Sier 2011 07:15 
Uwagi o tej pozycji znajdziesz przeglądając forum.

Opisów trofeusów to tam nie masz zbyt wiele. To raczej leksykon tanganickich pielęgnic.

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#21 - Posted: 12 Sier 2011 13:40 
Witam, gdzies kiedys czytalem ze Pani Marta testuje ten preparat Brightwell Aquatics CichlidCode chcialbym sie dowiedziec czy warto to kupic? Sa jakies widoczne efekty w zachowaniu ryb?

Autor marcino8819
Użytkownik
#22 - Posted: 14 Sier 2011 13:46 
Mam jeszcze jedno pytanie w przyszlym rou biore slub z moja nazeczona i kupujemy akwarium 1050L wymiary 250x70x60h. Chcialbym sie dowiedziec ile w takim litrazu moge miec tropheusow? Na ta chwile w 450l mam 25 sztuk tr.ilanga F1.

Autor janas1970
Użytkownik
#23 - Posted: 14 Sier 2011 19:28 
Gratulacje i powodzenia.Możesz poszaleć z obsadą.Powodzenia

Krzysiek

Autor marcino8819
Użytkownik
#24 - Posted: 23 Sier 2011 18:39 
Witam, powiedzcie mi czy moge podawac ryba sam szpinak czy trzeba go jakos przygotowac? Jak czesto moge go podawac?

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 24 Sier 2011 07:27 
Mozesz podawać sam szpinak. Poczytaj pisaliśmy o tym...albo mrozony, po rozmrożeniu, albo całe liście, ale ekologiczne. Ryby jednak wolą wymieszany z np. Cyklop

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#26 - Posted: 31 Sier 2011 20:05 - Edytowany przez: marcino8819 
Czy karma OSI Brine shrimp byla by dobra dla trofci? Karmi ktos ta karma lub jeszcze ta: ARGENT CYCLOP EEZE

Autor marcino8819
Użytkownik
#27 - Posted: 15 Wrz 2011 20:27 
Podpowie ktos moze jeszcze jakas inna karma firmy OSI moze byc podawana trofcia???

Autor askott
Użytkownik
#28 - Posted: 15 Wrz 2011 21:32 
Ja z OSI podaję Spirulina Flakes i Spirulina Pellets.

OSI Brine Shrimp podaję mięsożercom. Argent Cyclop Eeze to cyklop, więc jako dodatek balastowy dla trofci myślę, że może być (nigdy nie podawałam).


Pozdrawiam,
Joanna

Autor askott
Użytkownik
#29 - Posted: 15 Wrz 2011 21:33 
marcino8819 wystarczy trochę poczytać w sieci, żeby dowiedzieć się, które pokarmy nadają się dla trofków. Tylko trochę chęci :)

Pozdrawiam,
Joanna

Autor marcino8819
Użytkownik
#30 - Posted: 16 Wrz 2011 15:32 
Dzieki za odpowiedz Joanno:)

Jeszcze mam pytanie odnoscie pokarmow tetra phyll i vegetable czy namaczacie te pokarmy?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jak dobrze ustawic deszczownie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®