Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Inkubujące samiczki

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Sier 2011 13:23 
Witam.Jaki może być powód niedonoszenia ikry przez samice tropheusa.Mam bemby mają około 20 miesięcy są pięknie wybarwione ,parametry wody dobre zbiornik duży akwarium nie przerybione,regularne podmiany,różnorodne pokarmy i tu putanie do was czy powodem niedonoszenia ikry może być jeden bardzo ale to bardzo agresywny samiec który gania dosłownie wszystkie ryby.Zaznaczam że z tego mam 4 młode około 6 miesięcy ale to wszystko.Rybcie noszą 4-5 dni i puszczają ikre.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Sier 2011 07:15 
Zapewne powodem jest zbyt agresywny dominant.

Marta

Autor milano777
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Sier 2011 16:52 
To w jaki sposób moge zapobiec sytuacji? Może porozkładać inaczej kamienie , bez żadnych grot i daszków itd>

Autor jaosh
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Sier 2011 17:19 
Wyłów na czas inkubacji agresora :D

To pokaże czy problem leży w nim czy w samych samiczkach.

Autor milano777
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Sier 2011 11:27 
Problem w tym że nie mam gdzie wyłowić agresora:)

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 13 Sier 2011 12:04 
Kup kotnik, zawieś go w akwarium i przełóż tam agresora.

Marta

Autor milano777
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Wrz 2011 13:18 
Witam ponownie i wracam do tematu a mianowicie czy na niedonoszenie przez inkubujące samiczki ikry może mieć wpływ częstsze karmienie granulatem? 2-3 razy w tygodniu?

Autor milano777
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Wrz 2011 13:40 
OK znalazłem właśnie temat który mnie interesuje a w nim obszerne wypowiedzi forowiczów Dzięki

Autor milano777
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Wrz 2011 20:54 
Witam.Jak długo w osobnym akwarium może przebywać inkubująca samiczka żeby później stado ją przyjęło?

Autor gagatkaaa20
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Paź 2011 17:51 
Po pierwsze twoje rybki dopiero wchodza w stan dojrzalosci. Twoje bemby dopiero sie ucza trzymac ikre to normalne. Wiekszosc tropheusow traci wiele swoich pierwszych ciaz (zjadaja lub wypluwaja). Co do agresora to jest to normalne, samce zaczepiaja tak samice bo daja znac partnerkom ze sa gotowe do rozrodu.

Autor milano777
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Paź 2011 20:22 
Hmm prawie dwu letnie bemby to są młode rybcie??? Nie nie poprzednio miałem moliro i po około 1,5roku miałem pełno potomstwa ale teraz już doszedłem gdzie tkwi przyczyna.Przestałem narazie karmić granulatem i trzy samice noszą mi już około 2-3 tygodni.Ale dzięki :)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Inkubujące samiczki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®