Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

TropheusCaramba

Autor modliszka
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Lis 2011 14:23 
witam. czy wie ktoś coś o tropheus Caramba?troszke poczytałem o nich i wiem że , sa trudne do zdobycia chyba.czy może mi ktoś coś napisac o nich?

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Lis 2011 21:58 
żadna rewelacja jak wszystkie bardzo ciemne odmiany po prostu pływająca czarna plama weź coś jaśniejszego lub z silnym innym kolorem jak kiryza bemba czy coś podobnego i nie przy takim małym zbiorniku. jak założyłeś że bedziesz miał no3 15 przecież to niemożliwe?

Autor modliszka
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Lis 2011 10:08 
Wiesz jeden lubi kaszankę a, drugi szynkę a NO3 to napisałem ponieważ ten kolor co wyszedł to taki,pośredni był między początkującymi na skali od 0 do 30 A co do zbiornika to, się zgodzę. Ale nie mam możliwości postawienia większego mam brak miejsca.Myślę że, jak miał, bym stado o liczbie około15 sztuk w zbiorniku 130/50/50 to chyba nie będzie trak źle.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 13 Lis 2011 10:11 
Będzie tragedia, ale jak widać wiesz lepiej. Następny wszystko wiedzący.

Twoja sprawa, Twoje ryby, ale nie szukaj pomocy tutaj.

Minimalna długość zbiornika dla trofeusów to 150 cm, a tak naprawdę to 200 cm.

Wiem to z doświadczenia, a nie gdybania i mówienia, że nie będzie tak źle!!!

Marta

Autor hapkin7
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Lis 2011 22:16 
Marto nie denerwuj się :-)
niestety ciągle u nas nie ma odpowiedniej samo edukacji,
po co słuchać doświadczonego hodowcy, po co czytać i dociekać, to boli
lepiej wsadzić 15 trofci do "słoika" i "jakoś to będzie"

ciekawe jak by się czuł mieszkając w 15 osób w mieszkaniu 40 m2 ???

Autor modliszka
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Lis 2011 00:17 
Wiecie co to nie jest tak łatwo jak się wydaje nie jednej osobie.Niektórzy maja gdzie postawić większy jeden lub więcej zbiorników jak np.pani Marta.Ja jeśli będę miał więcej miejsca to na pewno postawie większe akwarium to, na pewno postawie. Ja tylko się was spytałem.A nie wszech wiedzący

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Lis 2011 00:38 
no3 kształtowane jest po zamknięciu się cyklu azotowego przez ilość wydalanych odchodów, ilości opadłego i niezjedzonego pokarmu, gnijących roślin lub padłych ryb, ślimaków itp. poza tym wielkości zbiornika, częstotliwości i wielkości podmian wody i filtracji tak więc tego nie określisz. jednak jest to za mało na trofki taki wymiar zbiornika zamiast fajnego zbiornika będziesz miał kibel. popatrz też na inne ryby tanganika to nie tylko trofeusy jest sporo fajnych innych układów nadających się do tego zbiornika.

Autor Knowhow
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Lis 2011 00:43 
Spytales i dostales raz jasna odpowiedz od Marty

"Do tego zbiornika nie nadają się trofeusy.

Zmień obsadę. "

To po co idziesz w zaparte jak dziecko:

"Myślę że, jak miał, bym stado o liczbie około15 sztuk w zbiorniku 130/50/50 to chyba nie będzie trak źle."

Nie dziw sie teraz i nie zlosc tylko wyjdz z tej sytuacji z klasa i zrob cos z tym. Nie masz mozliwosci kupna wiekszego akwarium? Co to za wytlumaczenie? Ja nascie lat nie mialem i ani razu mi przez glowe nie przeszla mysl zeby meczyc tropheusy.

Wstyd :(

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 14 Lis 2011 06:20 
Trofeusy to nie jedyne ryby z Tanganiki. Jak nie możesz mieć tych ryb, to postaraj się o inną obsadę. Trofeusy maja fajne zachowania, ale wiele innych ryb ma znacznie ciekawsze.

Właściwie wszystkie ryby roślinożerne z Tanganiki wymagają dużych lub bardzo dużych zbiorników. Pomyśl o czymś drapieżnym...możliwości jest wiele, często znacznie mniej problemów z karmieniem i utrzymaniem równowagi w hierarchii.

Marta

Autor modliszka
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Lis 2011 11:53 
Właśnie jak miał bym, większe mieszkanko niż, teraz to gwarantuje wam że, postawił bym większe co jest moim marzeniem. Ale mieszkając w starej kamienicy nie mogę.I w małym mieszkaniu jakie mam nie dam rady.Kwestia kasy to nie jest problem.Problem mój jest w tym że, tropheus podoba mi się bardzo. Jak mieszkałem z rodzicami miałem gdzie postawić większy zbiornik ale, teraz nie mogę na ten czas.

Autor Knowhow
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Lis 2011 12:45 
Bezsensowna dyskusja :(

Autor Vepsik
Użytkownik
#12 - Posted: 14 Lis 2011 13:20 
To sobie odpuść, po co masz męczyć ryby. Ja na swoje czekałem lata - mimo wielkiej miłości do nich nigdy nie zdecydowałem się na wpuszczenie ich do zbyt małego zbiornika (a może właśnie przez tą miłość). Jak napisał Knowhow dyskusja dąży do jednego - upierania się dziecka przy kupnie lizaka. Skoro wiesz lepiej, to po co w ogóle kogokolwiek pytać o zdanie?

Michał

Autor hapkin7
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Lis 2011 00:16 
modliszka , faktycznie dyskusja bez sensu,
Marta dała JASNĄ odpowiedź, chyba nie trudno ją zrozumieć ???
skoro konkretnie chcesz mieć ryby z Tanganiki to zadaj Marcie , jako najbardziej doświadczonej osobie [mam nadzieje ze wszyscy pozostali się ze mną zgodzą :-) ] konkretne pytanie jakie ryby możesz mieć w takim litrażu jaki posiadasz a na pewno otrzymasz konkretną odpowiedź - taki gatunek- tyle sztuk - i zaufaj DOŚWIADCZENIU Marty !

ja także chcę mieć Tropheus duboisi "Maswa" ale nie śmiał bym ich wpuścić do akwarium mniejszego jak 200cm !
i przed zakupem ich na 100% zapytam właśnie Marty ile i w jakich proporcjach mogę bez obaw mieć tych pięknych rybek w akwarium o litrażu XXX
chłopie , proszę cie , to tak jak byś kupił sobie limuzynę lincolna ale garaż za krótki
mam w 300L. (120cm.) cynotilapia frontosa (4-5 cm.) i w te pędy szykuje dla nich akwarium 960L. - konkretnie stelaż - bo akwarium kupuję gotowe.

Vepsik, sądzę, to dobrze że pyta, tylko niech chce zrozumieć odpowiedzi,
i tego właśnie modliszka ci życzę :-)

Jarosław

Autor michal1313
Użytkownik
#14 - Posted: 15 Lis 2011 08:07 
wpuścić do akwarium mniejszego jak 200cm !

nie dajmy się ponieść emocjom najistotniejsza jest powierzchnia dnia, a nie długość akwarium patrz eksperymentalny zbiornik Marty i Roberta kwadrat 150x150

michał

Autor hapkin7
Użytkownik
#15 - Posted: 15 Lis 2011 12:54 - Edytowany przez: hapkin7 
nie dajmy się ponieść emocjom najistotniejsza jest powierzchnia dnia, a nie długość akwarium patrz eksperymentalny zbiornik Marty i Roberta kwadrat 150x150

nie sprecyzowałem, słuszna uwaga,
akwarium moje będzie o wymiarach 200 X 80 X 60
naturalnie słusznie prawisz że powierzchnia dna jest istotna jednakże to są ruchliwe rybki i długość moim skromnym zdaniem im większa tym lepsza,
Marto , jeżeli można prosić o Twoją opinię na ten temat,

a jeżeli będę kiedyś miał miejsce to chętnie zrobię dla "rybciuf" :) takie akwarium :
http://www.youtube.com/watch?v=92ufjhVYqYc&feature =fvwrel

sory Michale - powierzchnia dna nie dnia :)

Jarosław

Autor michal1313
Użytkownik
#16 - Posted: 15 Lis 2011 13:42 
O to fajny zbiorniczek się szykuje 80 głębokości już daje fajny efekt toni, bierzesz pod rozwagę ewentualne tło strukturalne czy gładka szyba tylna? Teraz dostępne są bardzo fajne struktury tylko pewnie ucinają zbiornik na jakieś 15 cm.

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 15 Lis 2011 14:52 
Tak naprawdę to w moim 150 x 150 cm zachowania ryb nie różnią się od tych w 200 x 80 cm. Mówię o tym samym stadzie około 40 T. sp. Mpimbwe i 10 młodych Oreochromis. W takich zbiornikach jest już dla nich sporo miejsca.

Teraz stado Mpimbwe pływa właśnie w 200 x 80 cm, w domu jest zmiana obsady.

Marta

Autor hapkin7
Użytkownik
#18 - Posted: 15 Lis 2011 15:42 - Edytowany przez: hapkin7 
no i właśnie tak na prawdę nie mam jeszcze sprecyzowanej koncepcji na wystrój,
struktura i owszem ale jeżeli już to własnej roboty,
natomiast zastanawiam się nad dnem,
przyszedł mi taki pomysł aby na środku akwarium "usypać " rumowisko sięgające do około 2/3 wysokości, (podstawa 80cm x 40cm)
kilkanaście "luźno" porozrzucanych sporych skał,
żwir granulacja około 3-4 mm.

Jarosław

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 15 Lis 2011 16:07 
Na pewno nie żwir. Trofeusy potrzebują piachu do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Ponadto żwir ciągle trzeba odmulać, a takich ingerencji nie lubią trofeusy.


Aranżacja jest ważna nie tylko ze względu estetycznego, ale głównie z powodu takiej zabudowy akwarium, aby nie tworzyć zbyt wyraźnych terytoriów dla dominantów. Prowadzić to może do wyraźniej dominacji i nękania podległych osobników. Pamiętaj, słabe osobniki nie chowają się w szczeliny skalne, a wiszą pod powierzchnią wody. To dominujące osobniki zajmują szczeliny.

Marta

Autor hapkin7
Użytkownik
#20 - Posted: 15 Lis 2011 16:36 - Edytowany przez: hapkin7 
Dziękuje Marto za zwrócenie uwagi :)
muszę się uderzyć w pierś bo troszkę namieszałem , moja wina
z wcześniejszych moich odpowiedzi mogliście wnioskować że szykuję akwarium dla Tropheus duboisi "Maswa" - ta ryba jest dopiero w planach,
natomiast to akwarium będzie przeznaczone dla cynotilapia frontosa

Jarosław

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 15 Lis 2011 16:41 
Cyfotilapia podobnie - potrzebuje piachu, bo kopie - ulubione jej zajęcie i kopie małe dołki do tarła.

Jak za bardzo zabudujesz zbiornik - to nie zobaczysz ryb:)

Marta

Autor hapkin7
Użytkownik
#22 - Posted: 15 Lis 2011 16:48 
czyli takie rumowisko to raczej nie za bardzo ( ze względów estetycznych),
lepsze będą duże skały "swobodnie" porozrzucane ?
będzie piach :)

Jarosław

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 15 Lis 2011 17:33 
Tak aranżacja może być dość naturalna:) A ryby nie będą się chować.

Ile masz tych cyfotilapii?

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#24 - Posted: 15 Lis 2011 18:57 
taką aranżacje rumowiska stworzył Fishfan wrzuć w szukajkę i znajdź jego fotki, bardzo fajnie to wyglądało

Autor hapkin7
Użytkownik
#25 - Posted: 15 Lis 2011 20:15 - Edytowany przez: hapkin7 
10 szt. wielkości 4-5cm.
dokładnie tak samo myślałem jak Wy :)
miałem na myśli coś w tym stylu : http://www.youtube.com/watch?v=z3pmBnR0UlU&feature =related

niestety zdjęcia zbiornika Fishfan są niedostępne :(((

Jarosław

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / TropheusCaramba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®