Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

akwarium dla odłowu

Autor wiesiek78
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Gru 2011 22:41 
Witam
Choć już przeczytałem niejedno to mam chyba dość laickie pytanie a to dlatego żę szykuję akwarium pierwszy raz dla odłowu tropheusa. Trzymałem jużkiedyś tropheusy jednak były to F1. Ale do sedna... Mam zbiornik 500l 200x50x50 w którym rónież była tanga, filtrację 2xfluval305. Ryby w tym zbiorniku były zdrowe niegdy nie chorowały (ale jak doskonale wiem to nie zawsze znaczy że nie były nosicielami chorób). Moje pytanie brzmi czy dla odłowu tropheusów może pozostać akwa bez restartu, tzn zamierzam podmienić sporą ilosc wody ok 50%, gruntownie wyczyścić i "odkurzyć" piach. Chciałbym uniknąć ponownego restartu i historii z tym związanych, aczkolwiek czytałem o mieszaniu biologii, bloat to znam i z autopsji też. Jakie jest wasze zdanie z tym restartem dla odłowu? Czyścić zbiornik czy zostawić dojrzały. Podobny temat na tym forum nie odpowiedział mi na pytanie ponieważ było to stado hodowlane więc bez odsyłaczy proszę:)

pozdrawiał
wiesiek

Autor Szarooka
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Gru 2011 07:37 - Edytowany przez: Szarooka 
Myślę, że nie ma konieczności restartu zbiornika przy zachowaniu kilku zasad: po odłowieniu dotychczasowego stada podmiana wody,
przez 5-6 dni brak jakichkolwiek ryb w zbiorniku i w tym czasie również niewielkie podmiany wody.
Po wpuszczeniu docelowej obsady kontrolowanie parametrów i podmiany.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 3 Gru 2011 10:06 
Jeżeli ryby nie chorowały w tym zbiorniku to możesz nie zmieniać wody. Jednak czas pustego zbiornika to minimum 5-6 dni i podmiany wody. Do tego dokarmianie bakterii.

Marta

Autor wiesiek78
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Gru 2011 18:56 
Dzięki utwierdziliście mnie w przekonaniu.
pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / akwarium dla odłowu Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®