Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

zachowanie tropheusa

Autor AgataHogata
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Sty 2012 15:58 
Witam chciałam zapytac jak wyglada prawidłowe zachowanie tropheusów czy one cały cza pływają czy sa moze czasem ''zmeczone ''i poprostu nie pływają .Mam 10 tropcheusówz odłowu kasakalawe w 350 litrach .Moze jakiej towarzystwo im dokupic . Jak podchodzędoszyby wszystkie czekaja a jak jest spokój w pokoju to raczej przesiaduja w jednym miejscu . Odchody maja prawidłowe no2-0 no3-15-20 pokarm spirulina , płatki , granulki i hikari karmie je tym czym karmił je poprzedni własciciel.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Sty 2012 09:02 
Pokaż swój zbiornik na zdjęciu lub filmiku. Trofeusy są bardzo aktywnymi rybami i Twój opis mnie dziwi. Jak długo masz ryby w zbiorniku?

Ponadto - masz za mało ryb i za mały zbiornik. Dokupienie dodatkowej obsady jest raczej obecnie niemożliwe. Poczytaj na forum o "mieszaniu Biologii". Czy nikt Ci nie doradził jak kupić ryby i do jakiego zbiornika je włożyć?

Marta

Autor AgataHogata
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Sty 2012 13:56 
dlaczaego za mały przeciez minimum to 375 wiec te 25 litrów robi ta duza różnice .
niestety niue mam mozliwosci zrobienia zdjec teraz poniewaz sprzet jest w reklamacji . Ryby są u mnie okolo miesiąca.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 7 Sty 2012 15:26 - Edytowany przez: admin 
I litraż i wymiary zbiornika mają ogromne znaczenie. MINIMALNY zbiornik to 150 cm długości. Czy masz taki? A stado 10 ryb to także zbyt mało....

Napisz coś o zbiorniku, jego zakłądaniu, parametrach przy wpuszczeniu ryb, aranżacji, oświetleniu



Marta

Autor AgataHogata
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Sty 2012 17:48 
zbiornik ma 140 cm długosci i 50 głębokosci oswietlenie to jedna swietlówka 18 wat zbiornik pracował bez ryb 2 miesiące były pyszczaki z malawi roslinożerne.Przed wpuszczeniem wymieniłam 50 l wody parametry to ph8 no2-0 no3 takie jak teraz czyli 15-20 trzy dni ryby nie dostawały pokarmu i miały zgaszone ''przyciemnione '' swiatło teraz niby jest ok ale sa momenty kiedy sie czegos wystrzasz i sie chowają wterdy dziwna sytuacja gasze im swiatło i ryby wychodzą potem zapalam i juz jest ok .

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 7 Sty 2012 18:57 
Jak długo miałaś pusty zbiornik po usunięciu Malawi?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Sty 2012 19:30 
10 sztuk w akwarium 350L, czego chcieć więcej? ryby będą płochliwe, jeśli jeszcze mają gdzieś miejsce do schowania to panika murowana. Jak są głodne to podpływają do jedzenia a potem znowu się boją.

Autor AgataHogata
Użytkownik
#8 - Posted: 7 Sty 2012 20:56 
tak jak pisałem 2 miesiące. Jest dokładnie tak jak mowi sander

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 7 Sty 2012 21:12 
Pisałam Ci, że masz za mało ryb:)

Marta

Autor AgataHogata
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Sty 2012 09:56 
dzien dobry
czyli w takim moim terqaz juz beznadziejnym przypanku za powinnam zrobic

Autor leju18
Użytkownik
#11 - Posted: 8 Sty 2012 11:38 
zacząć słuchać porad innych i używać jednego konta na forach...

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / zachowanie tropheusa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®