Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheus Red Chimba

Autor MaVrick
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Mar 2012 17:17 
Witam. Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada zycie tych rybek w waszych zbiornikach :) Kiedys juz posiadalem Red Chimbe ale zmienilem na T.Duboisi z czego bylem bardzo zadowolony bo to dzieki nim po raz pierwszy zobaczylem jak wychowuja potomstwo. Sprzedalem je wszystkie i kupilem 10 sztuk mlodych Red Chimb.. Wiem o nich duzo, ale chyba nie wystarczajaco. Dlatego chcialbym sie zapytac czy w mlodym wieku poprzez ubarwienie mozna rozpoznac plec ? (wiem ze najlepszym sposobem jest ogladniecie ukladu rodnego ale to w starszym wieku ) Jak zauwazylem to Chimby sa wystraszone i sa caly czas w sklalkach, i nie jestem przyzwyczajony do tego widoku bo Duboisy mlode szalaly wrecz . Prosze o odpowiedzi jak u was sie zachowuja . Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 24 Mar 2012 20:15 
A może napisz nam jaki masz zbiornik i jakiej wielkości sa ryby? 1o sztuk to chyba nie za wiele, prawda?

Marta

Autor MaVrick
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Mar 2012 10:27 
120/50/50 (300l) , Mam duzo wapieni filipinskich ulozonych po prawej stronie gdzie moga sie swobodnie chowac, po lewej stronie piaskowce i srodku maja grote z piaskowca. 3 ryby po 5-6 cm , reszta po 3-4 cm. Wydaje mi sie ze 10 sztuk to akurat. Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 25 Mar 2012 11:12 
Po pierwsze zbyt mały zbiornik dla tych ryb, jak dorosną to ....nie che nawet myśleć.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie, aż nie mam już ochoty o tym mówić. Jak widać nic to nie daje....

Za mało ryb, a co do wapienia filipińskiego...to chyba nie w tym biotopie, no ale...gusta są gustami.

Odpowiedź masz sam. Mały zbiornik, mało ryb.

Marta

Autor MaVrick
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Mar 2012 13:09 
A dobrze, a czy da sie rozroznic plec mimo mlodego wieku ? Chodzi mi o ubarwienie

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 25 Mar 2012 13:31 - Edytowany przez: admin 
Nie dobrze, tylko przemyśl sprawę, bo potem będziesz miał tylko kłopoty i będziesz pytał co zrobić.

Nie wiem dlaczego wszyscy z uporem maniaka zakładają małe zbiorniki dla trofeusów. To trudne, terytorialne ryby. Wymagają odpowiednich warunków dla ich prawidłowego utrzymania



Płeć można +_ odróżnić jak się zna swoje ryby i widziało jak podchodzą do tarła. Inaczej to tylko gdybanie. Samice mogą tak samo dominować w grupie jak i samce.

Marta

Autor MaVrick
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Mar 2012 15:45 
Przemyslalem sprawe, i zakladam wiekszy zbiornik. Bardzo Dziekuje za odpowiedzi Pani Marto :) Pozdrawiam

Autor MaVrick
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Kwi 2012 13:21 
Chcialbym dodac jeszcze jedna kwestie.. Czy moge trzymac Red chimby z Pyszczakami Yellow ? Czy nie bedzie zadnych problemow -- > agresji, badz tez problemem z podejsciem do tarła ? Tropheus to tropheus, pyszczak to pyszczak.. jednak chcialbym znac odpowiedz. Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 15 Kwi 2012 14:08 
Nie, nie możesz to dwa zupełnie inne biotopy.

Marta

Autor MaVrick
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Cze 2012 20:33 
Witam. Mam jeszcze jedno pytanie Pani Marto... Nie wiem dlaczego ale te moje Red Chimby sa niesamowicie wystraszone.. Padly mi 2 sztuki bo mialy brzuch rozdety i nie wiem co bylo przyczyna. Zmieniam regularnie wode, karmie je regularnie, takze nie mam pojecia dlaczego. Teraz wyjalem wszystko z akwa i jest puste, poniewaz mialy idealne warunki jak w tanganice.. mnostwo piaskowcow i wapieni, ale nie widzialem ani jednej bo byly wszysktie schowane.. Co jest przyczyna takiego strachu tych ryb.. ? Prosze o pomoc

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 30 Cze 2012 10:33 
Odpowiedzi udzieliłam powyżej w Twoim poście. To na tyle, teraz myśl sam.

Marta

Autor Szarooka
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Cze 2012 12:42 
Co jest przyczyna takiego strachu tych ryb.. ?


Za mało ryb - 10szt to nie stado, a trofeusy to ryby stadne.
Zmień szkło na większe, powiększ stado, a zobaczysz ogromną różnicę w zachowaniu ryb ;)

Autor Dark_27
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Lip 2012 12:39 
"Przemyslalem sprawe, i zakladam wiekszy zbiornik. Bardzo Dziekuje za odpowiedzi Pani Marto"

Jeżeli to prawda to rozumiem, że jest to zbiornik przejściowy. Wobec powyższego uważam:
dla tej wielkości ryb zbiornik jest wystarczający. Osobiście mam mniejszy dla małych podopiecznych (ok.200l =dorastają do 5-6 cm i zmieniają zbiornik).

W przeciwieństwie do powyższych wypowiedzi 10 ryb uważam za stadko (tyle, że dorosłych). Uzupełniając podam, że jeżeli ktoś chce docelowo mieć z młodych stado i ograniczyć później problemy z mieszaniem biologi, niech zaczyna od min.15-25 szt. młodych Tropheusów.

Nie zwiększałbym szkła dla tych już 8 małych. Większy zbiornik pogłębi problemy. I najlepiej było od początku zrozumieć posty Marty. Ale to już sprawa wtórna.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheus Red Chimba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®