Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Poczatek Z Trophami;p

Autor arczif01
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Kwi 2012 15:56 
Witam, własnie chce zaczac z tropheusami i mam kilka pytań,
zbiornik 720l,
oswietlenie 2x58w, i tu pytanie ze czy nie za mało, roslin nie bedzie wiec 0<5w na l nie potrzeba ale moze dokupic jeszcze jedna belke????
Będe miał chyba tylko 1 katunek, ikole bo nie chce młodych ktore beda sie krzyzowac miedzy gatunkowo,
I najwazniejsze pytanie, myslałem nad tłem strukturalnym 3D jednak problem w tym ze takie tło w niektórych miejscach odstaje nawet ok 15 cmod szyby, tworzy sie tam pusta przestrzen i problem z cyrkulacja za takim tłem, aby nie tworzyly sie strefy beztlenowe, nie tworzyly sie jakies trujące związki itd, jak temu zapobiec, lub moze nie kupowac takiego tla a tylko folię czarna za szybą???

Autor lilith
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Kwi 2012 16:35 - Edytowany przez: lilith 
Witam,

Znawcą nie jestem, ale myślę że w tym litrarzu mógłbyś trzymać więcej niż jeden gatunek trofeusów. Jak się boisz hybryd to tutaj masz linka do tabeli krzyzówek trofeusów: http://www.projekttanganika.pl/index.php/artykuly/ artykul/18
Możesz do trofeusów dorzucić sumiki lub babki, wedle gustu, pamiętając oczywiście o preferencjach żywieniowych.

Jeśli chodzi o tył akwarium, to myślę, że jest wiele sposobów na twoje zapytanie. Jednym z nich może być zakup małej pompkki napowietrzającej i umieszczenie z tyłu kurtyny napowietrzającej (masz napowietrzanie i ruch wody za filtrem i co najważniejsze nie widać bąbelków :) ). Można również umieścić rurkę od filtrów zewnętrznych za tłem (oczywiście wtedy trzeba lekko zmodyfikować tło).
Może ktoś inny podrzuci coś lepszego, ale myśle że rozwiazań będzie sporo.

Paweł

Autor arczif01
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Kwi 2012 17:20 
Z tego co wywnioskowałem to np, ikola i duboisis sie nie mieszaja wiec można by było zakupic po 10 sztuk z odmiany;p ładnie by sie to prezentowalo;p czarne w biale kropki i zółte;p

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Kwi 2012 18:51 
Tylko młode duboisi są w kropeczki:) Dorosłe tracą je.

Po 10 osobników to zbyt małe stada.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Poczatek Z Trophami;p Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®