Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Petrochromis trewavasae - inkubacja i narybek

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor timus
Użytkownik
#31 - Posted: 22 Mar 2006 18:51 
Ja tu apeluje do szczęśliwców którzy posiadają petr!
Prosze piszcie jak najwięcej o nich. Czy nie można nakłonic tego kto kupił te wielkie ostatnio żeby napisał onich i zrobił fotki? Przecież to materiał na bezseler ;)

Marcin.T

Autor rufus1
Użytkownik
#32 - Posted: 22 Mar 2006 18:54 
Zgadzam sie z Martą. Wtedy min. rozwiąże sie problem z intensywnym karmieniem ryb, czyli przekarmianie jednych (trofeus), a niedokarmianie drugich (petrochromis). Pamiętajmy tylko o wydajnej filtracji. Dobrze dobrana obsada (gatunki i odmiany) moim zdaniem dostarczy wielu ciekawych obserwacji i wrażeń. Np. P. trewavasae jest na pozór tylko czarny z malutkimi kropeczkami i nic wiecej, ale kształt tej ryby (płetewy, głowa, wargi) i zachowanie w akwarium ( np.zbieranie glonów na kamieniach) stawiają go u mnie w akwarium na czołowym miejscu wśród oglądających moje ryby przed Kasangą .
Leszek

Autor danlack
Użytkownik
#33 - Posted: 22 Mar 2006 21:24 
To wracajac do mojej obsady w 1124 litrach (brutto)
- 32 Kasangi
- 24 Ikole
- 6 Eretmodus
- ??? Ile Petrochromis famula - 12/15/18 szt. ?

Wezcie pod uwage ze ja nie odlawiam samic - jak cos uchowa sie to chce odlawiac raz na pol roku (o ile bedzie co), tak wiec moze plywac narybek.

Autor timus
Użytkownik
#34 - Posted: 23 Mar 2006 08:51 
Z tąd moje pytanie właśnie.

Jeśli petro wymagaja obfitego karmienia granulatem to trofcie raczej odpadają. Ale simo im dorównają i pewnie limnotilapia również.

Mówiąc o dużym zbiorniku jaki macie na mysli
250-300 długi 70-80 szeroki i 60 wysoki wystarczy?????

Marcin.T

Autor rufus1
Użytkownik
#35 - Posted: 23 Mar 2006 09:31 
Powiem tak. Z trofeusami moim zdaniem moga być trzymane mniejsze gatunki petrochromisów. Problem w tym że jest takich gatunków bardzo mało, min. wcześniej już wspomniany P. famula. Ja obecnie powoli ograniczyłem karmienie granulatem, a wiecej podaję płatków i szpinaku. Wszystko wygląda dobrze. Ryby sie wycierają, sa cały czas aktywne i nie ma problemów z trawieniem. Dieta jest urozmaicona.
Problem zaczyna się kiedy miałybybyć razem w akwarium gatunki o większych rozmiarach lub giganty. Chcąc im dostarczyć odpowiedniej ilości pokarmu trofeus mógłby tego nie wytrzymać, a raczej jego przewód pokarmowy. Wtedy rzeczywiście, tak jak napisała wcześniej Marta, lepiej jest wpuścić do zbiornika 2 odmienne gatunki petrochromisa.
Co do wymiarów zbiornika Marcinie to mam on słuszny kierunek rozwoju ;-).
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#36 - Posted: 23 Mar 2006 10:02 
Jak zwykle dziękuje za rady!

Mam już jakotaki pogląd na obsade.

A miejsce pod akwarium przygotowałem 3m na 1m teraz tylko jakos fundusze zebrac i.... ; )

Marcin.T

Autor danlack
Użytkownik
#37 - Posted: 23 Mar 2006 11:15 
Leszku,
Podpowiedzcie mi ile mam wziac tych petrochromisow famula do mojej obsady jak wyzej ? Moj zbiornik to 255 na 70 szeroki i wysoki na 63 cm.

Autor timus
Użytkownik
#38 - Posted: 23 Mar 2006 11:34 
Przeznaczając książkowe 15L na osobnika (nie licze eretmondusów bo te są sporo mniejsze) to przy 15 petro musiał byś mieć 1065L wody. Ale jak bym był na Twoim miejscu i było by mnie stać wziołbym 18 ; )

Nie życze Ci tego ale coś z obsady czasami może sie wykruszyć.

Marcin.T

Autor fazi64
Użytkownik
#39 - Posted: 23 Mar 2006 11:46 
Witam,
A jakie minimalne ilosciowo stado P. famula Kaiser (koszty) mozna wpuscic do baniaka z trofciami (np. 2+4; 2+5) wystarczy, czy to zdecydowanie za malo?

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 23 Mar 2006 11:48 
Te są dość spokojne - wg mnie moze być 6 sztuk.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#41 - Posted: 23 Mar 2006 14:11 
Zgadza sie P. famula należa do spokojniejszych petrochromisów i o ile pamietam najmniejszych z grupy Petrochromis (ok. 15 cm).
Bogdanie myslę że grupa 15 -18 sztuk P. famuli powinna dobrze funkcjonoawać w Twoim zbiorniku. Należy zadbać o kilka wiekszych grot w akwarium na całej jego długości. U mnie właśnie w takich miejscach ryby odpoczywaja i czasami sie chowaja przed samcem- dominantem jak szuka partnerki do tarła. Nie polecam kamieni o ostrych krawędziach, ponieważ ryby sa płochliwe i uciekajac w kamienie moga sie pokaleczyć, szczególnie oczy. Widziałem gdzieś w necie akwarium (chyba Czecha) z petrochromisami i duzymi ciemnymi głazami, otoczakami różnej wielkości dobranymi pod kolor tła. Zbiornik wyglądał bardzo naturalnie z żerującymi na tych kamieniach Petrochromisach i trofeusach i do tego odpowiednie światło. Już Ci zazdroszczę Bogadnie takiej obsady i zbiornika. Na pewno jeżeli planujesz taką obsade nie będziesz rozczarowany.
Leszek

Autor danlack
Użytkownik
#42 - Posted: 23 Mar 2006 16:18 
Dzieki wszystkim za cenne rady.

Autor lem0n
Użytkownik
#43 - Posted: 25 Mar 2006 10:49 
Ten jest piękny:)

http://www.cichlid-forum.com/photos/art_petro_red_ 01.jpg

http://www.cichlid-forum.com/articles/petrochromis _sp_red.php

Szkoda, że mam za małe akwa na te piękne rybki:( ale może kiedyś...........:)

Marcin

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 25 Mar 2006 10:55 
Petrochomis "red" - to zdjęcie jest nieco przekolorowane - w Tanganice nie ma tak intensywnych czerwonych barw. Niestety to orromna ryba zbiornik na stado 14-15 sztuk to minimum 1200l.

Marta

Autor marekdr
Użytkownik
#45 - Posted: 25 Mar 2006 22:42 
........zbiornik...no i troszkę pieniazków!!!!! petrus red bulu point troszkę kosztuje!!! swego czasu african odlawial je i sprzedawal tylko w stosunku 1/1 i to za cenke...cos kolo 800 zł...za sztukę!!!!

.........coś sie u mnie w baniaczku zaczelo sie dziać...zobaczymy co dzisiejsza nocka przyniesie.......może rano samiczka petrusia miło mnie zaskoczy:)))

...pokladelko bardzo mocno powiekszone....saniec niezwykle aktywny i agresywny w stosunku do innych......ale...ale to on odwiedza wieksza samiczke w kryjowce...a nie ona jego:)))

...jutro zdam relacje:)))
serdeczne pozdrowionka.....

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 26 Mar 2006 07:17 
Marku i co????

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#47 - Posted: 26 Mar 2006 10:18 
Witam!!!
Marku i jak u Ciebie, juz po tarle?
Bo u mnie z samego rana wytarła sie nastepna samiczka (ta jedna cały czas nosi i jest w oddzielnym akwarium). Dzisiaj wytarła sie jedna z mniejszych. Samiec wczoraj szalał za nią przez cały dzień. Nawet podczas karmienia. Podkładełko potężne. U mnie z zalotami i miejscem tarła zawsze jest tak że to samiec wybiera, a raczej juz wybrał (zawsze to samo miejsce tarła) miejsce tarła i to samica czeka na niego lub jest zwabiona do jego "dzupli". O nadejściu tarła decyduje jednak gotowość samicy (wyraźne podkładełko), pozatym okresem samiec u mnie jest stosunkowo mało aktywny do samic.
U mnie to juz 4 tarło Petrochromisów, na razie nosi największa z samic.
Marku czekam na relacje co u Ciebie.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#48 - Posted: 26 Mar 2006 11:07 
Mamy godzine jaka mamy i u mnie tarło Petro zakończone. Każdy pływa "w swoja " stronę. Ale teraz miejsce tarła Petrochromisów zajeły Kasangi które również sie zaczęły kręcić i już "coś" (ikra) samiczka w pysku nosi. Samiec Petro nie interesuje sie ich tarłem, jak również jeszcze do niedawana jego grotą. To taka relacja na gorąco.
Leszek

Autor marekdr
Użytkownik
#49 - Posted: 26 Mar 2006 12:55 
wytarły sie.........kurcze jak sie cieszę!!!!

.........przyszedlem dzisiaj rano i nic .......samiec dominant -jak zwykle nie przejawial zainteresownia,a nawet ja przeganiał.........byl b. agresywny.....juz myslalem ze nic z tego................

.....................odwiedzilem teraz rybki i ku mojemu zdziwieniu..i radosci samiczka pa pelne gardlo!!!!!!!!!!!....troszke jest nerwowa..............

...........................wiecej napisze wieczorkiem........bo jak na zlosc zamiast dzien spedzic przed akwarium.......mam dzisiaj kilku niesfornych maturzystow na korkach:((((((................
pozdrowionka..............
marek

leszku..gratuluje..............

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 26 Mar 2006 12:59 
Czekamy na wieści

P.s.
Będziesz w Toruniu?

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#51 - Posted: 26 Mar 2006 13:18 
Marku ja również gratuluję :-)
Leszek

Autor marekdr
Użytkownik
#52 - Posted: 26 Mar 2006 13:41 
no ja..........oczywiscie!!

a tropheus s.c.???

Autor marekdr
Użytkownik
#53 - Posted: 26 Mar 2006 13:51 
raczej bede tylko w sobote!!!

.....ja mam do torunia 20 km.:))))

uwazajcie na ptasią grype:))))

pozdrowionka

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 26 Mar 2006 14:31 
My też tylko w sobotę tam będziemy.

Autor marekdr
Użytkownik
#55 - Posted: 26 Mar 2006 14:57 
.....hmmmm no to sie spotkamy!!!! super........

bylem znowu u petrusi1 samiczka inkubuje....i nie pobiera pokarmu...jest tylko bardzo niespokojna! stara sie przepedzac inne ryby.....wieczorem postaram sie zrobic fotki....samce nie sa juz nią zainteresowane.a dominant znowu spokojny!

Jak myslicie,odłowic ja od razu,czy pozwolic jej inkubowac w akwa.ogolnym??

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 26 Mar 2006 15:46 
Jak duża jest ta samica?

Marta

Autor marekdr
Użytkownik
#57 - Posted: 26 Mar 2006 17:27 
najwieksza.....cos kolo 15 cm......

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 26 Mar 2006 17:31 
Ja bym nie odławiała teraz, zbyt wcześnie, może się zestresować i połknąć ikrę.

Leszek odłowił dość późno iknubujaca samicę,

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#59 - Posted: 26 Mar 2006 18:07 
Ja Marku swoja nową wytarta samice zostawiam przynajmniej na 2-3 tygodnie w akwarium ogolnym. Mam nadzieję że donosi przez taki okres, a jak nie no to moze nastepnym razem, trudno. Myślę że teraz odłapujac inkubujacą samicę moze byc tak jak napisała Marta, ja bym ją zostawił co ma być to bedzie. Tym bardziej że jest ona niespokojna jak piszesz. U mnie inkubujace samice nie pobierały pokarmu.
Moja na szczęście nie wadzi nikomu. Pływa spokojnie miedzy grotami, czasami gdzieś odpocznie, szuka sobiej miejsca. Z tą wcześniesza było podobnie, przez pare dni spokojnie sobie szukała miejsca/groty, aż znalazła.
Leszek
ps. Marku czytając opis zachowania Twojej samicy Petro, jakbym widział moje wczesniej zachowujace się inkubujace Kasangi.

Autor fazi64
Użytkownik
#60 - Posted: 27 Mar 2006 15:12 
Witam,
Pytanie stare jak swiat:
Jak sobie radzicie z odlowem samic w akwariach "zabudowanych" kontrukcjami skalnymi (groty), o ktorych piszecie, ze sa niezbedne, jako kryjowki przed dominantem?
Czy konieczna jest rozbiorka i stresujace przemeblowanie, czy tez jest jakis uniwersalny sposob na rozwiazanie tego problemu?
Pzdr.
Fazi64

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Petrochromis trewavasae - inkubacja i narybek Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®