Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

dziwne zachowanie kachese

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Maj 2012 19:12 
Witam niepokoi mnie zachowanie moich nowo nabytych trofci mam je może z miesiąc ryby prawie dorosłe ale coś się dzieje z niektórymi rybami najpierw była agresja jednego samca teraz jakby się uspokoił ale coraz więcej ryb jest jakby osowiałych niechętnie pobierają pokarm pływają jakoś niechętnie jedna pływa stale przy wlocie filtra głową do góry wiem że jedna może dwie podchodziła do tarła i może mają ikre ale coś za bardzo są spokojne te ryby,czy głodówka mogła by coś zmienić?akwa 375i 22szt.kachese filtracja biolog oraz mechaniczna temp.26st.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 31 Maj 2012 19:44 
Jakie masz parametry wody?

Marta

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Maj 2012 19:52 
jestem w trakcie sprawdzanie noi narazie no3 ok.20mg/l ph 7,5 jeszcze zobacze po4

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Maj 2012 20:08 
z moich parametrów wychodzi że mam duże stężenie fosforanów kolor mocno niebieski test sery czyli ponad 1 ml/l w porównaniu do kranówy jest bardzo duża różnica,może zacznę od podmiany wody zawsze robiłem to raz w tygodniu do 20%

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 1 Cze 2012 08:34 
Rób częściej, niewielkie podmiany 10-15% np. dwa razy w tygodniu.

Jak na razie zaprzestań karmienia ryb, podmień wodę.

Jak długo akwarium stało puste po zmianie obsady? Czym karmisz ryby? czym były karmione u poprzedniego właściciela?

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Cze 2012 08:57 
a może Twój problem jest związany z niedotlenieniem zbiornika. czy zadbałeś o ten element?

pzd.,
michał

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Cze 2012 15:23 
poprzedni opiekun karmił przeważnie ryby spiruliną,ja im daje również spiruline super forte 36%,spiruline 40%,czasami pokarm malawi ,hikari cichlid,cichlid gran.Poprzednio miałem dubois przez ok.rok i wszystko grało,po ich sprzedaży spuściłem dobre pół zbiornika wody i zmieniłem piasek po wymianie podłoża zalałem zbiornik i po tygodniu wpuściłem nowe ryby, filtr biologiczny pracował cały czas.

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Cze 2012 15:33 
być może to ja popełniam jakiś błąd poprzednie trofcie miałem od malutkich i może je przyzwyczaiłem do moich warunków ,woda ,pokarmy te z kolei są prawie dorosłe i to może ja się muszę do nich przyzwyczaić a nie odwrotnie?Karmie je 3 razy dziennie rano,po południu i pod wieczór może za często?

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / dziwne zachowanie kachese Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®