Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Obsada 500l - trofeusy - porada

Autor sivczenko1982
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Lip 2012 21:54 
Witam jestem tu nowy na tym forum i nie wiem gdzie napisać nowy temat ale postaram się tutaj troszkę napisać. Jestem z Tychów i od 1,5 roku miałem malawi w 240l ale powiększam swój litraż i już do miesiąca będę miał akwarium 500l 200x50x50 i chciałbym się dowiedzieć od was jakie i po ile sztuk mogę trzymać trofeusów a dokładnie na pewno będą to dubois,ale co mogę dorzucić do tego?? bardzo proszę o jakieś propozycję a na pewno coś wybiorę dziękuję i pozdrawiam

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Lip 2012 22:53 
sivczenko1982

Witam na forum. Prośba do admina ażeby założył dla Ciebie osobny post.

Napisz coś więcej o zbiorniku jak wyposażony osprzet filtracja itp.

Na taki 500l to JA bym dał jedno duże stado , ewentualnie 2 mniejsze po około 25szt.

Do Duboi'sów możesz połączyć ikole, kirize, bembę ilangę pole manewru jest sporę .

Łukasz

Autor sivczenko1982
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Lip 2012 16:07 
No witam serdecznie
Dziękuję za odzew:) a więc tak kupiłem teraz większy filtr a mianowicie hw 304a a wewnętrzny mam eheim biopower 240, światło miałem w 240l zwyczajne takie jakie sa w oryginalnych pokrywach tak więc szału nie ma:) a w tych 500litrach chce sam zrobić pokrywę no i też pytanie o światło do trofci:) proszę mi dać parę dobrych porad bo chcę być przygotowany w 101 procentach i nie chcę popełnić żadnego błędu a później żałować. I proszę o pomoc w tej obsadzie wolął bym 2 rodzaje jak nie 3 o ile można oczywiście a jak nie to dajcie mi tylko jeszcze więcej wyboru do duboisów oki:) dziękuję ślicznie i pozdrawiam

Autor Szarooka
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Lip 2012 17:13 
Z duboisi możesz połączyć każdego tropheusa. Od Ciebie zależy, który Ci się podoba ;)

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Lip 2012 18:01 
a więc tak kupiłem teraz większy filtr a mianowicie hw 304a

Trzeba było zakupić model 304b z wbudowaną lampą UV.
Ale tak na marginesie pomyśl na kubełkiem Eheima, może droższy w zakupie ale mniej pożera prądu od tego Chinola .
To taka moja mała uwaga .

I proszę o pomoc w tej obsadzie wolął bym 2 rodzaje jak nie 3 o ile można

Możesz mieć i 10różnych odmian które CI się tylko podobają ale po co ?
Nie kombinuj. Zbiornik o takich wymiarach ma Cieszyć OKO a nie odstraszać .
Pamiętaj że tropheusy to ryby stadne , więc MAX 2 stada .

Łukasz

Autor sivczenko1982
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Lip 2012 18:20 
Myslałem ao hw 304b ale kazdy mi odradzał i takie tam dlatego kupiłem taki i myśle że juz nie będę zmieniał a co chyba nie jest najgorszy?? i cały wysypać ceramiką???
łukasz jeżeli możesz to podaj mi swoje gg bedzie łatwiej pisac a mam kilka pytan
dzieki

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 27 Lip 2012 18:55 
sivczenko1982


Czy flltrację w tym zbiorniku zamierzasz oprzeć tylko na jednym filtrze?

O filtrze się nie wypowiem bo nie używam takich.

Może poczytaj forum - jest mnóstwo wątków o zakładaniu zbiornika. Warto samemu nieco wiedzieć, a dopiero potem radzić się. Miałeś Malawi więc powinieneś wiedzieć, ze filtracja musi być bardzo wydajna i pewna.

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Lip 2012 19:02 - Edytowany przez: LUKASZ SZIN 
cały wysypać ceramiką

Zdecydowanie ODRADZAM !!! lepiej zasyp cały Żwirem Kolarowym o gramaturdze 20-30mm.

Co do HW to są różne zdania , jeden podstawowy problem to taki że w koszach pękają uszy , a zwłaszcza ten dolny bo się zasysa do kubła.

Co to takich filtrów nie do końca markowych to JA osobiście polecam
AQUA NOVA NCF-2000
Duży potężny filtr , o ogromnych możliwościach .

TU się zgodzę z Martą, że na forum jest sporo o zakładaniu nowych zbiorników .

Łukasz

Autor sivczenko1982
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Lip 2012 19:04 
No myślałem o tym jednym filtrze zewnętrznym i tym wewnętrznym! no a co mało??. Właśnie w 240litrach miałem ten wewnętrzny i fluval 204 który jest niby do 200 litrów i nigdy nie miałem kłopotów ani żadnych problemów z wodą i biologią,dlatego myśle że ten filtr kubełkowy 2000l/h da rade!! ale to tylko moje myślenie.A powiedz mi Marta potrzeba więcej tych kubełkowych?? czy jaki jeszcze filtr mam dokupić?? Tak jak piszesz chciałbym wiedzieć dużo za nim kupię trofki tak więc szukam ,czytam i pytam Was wszystkich

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Lip 2012 19:09 
Tropheusy, muszą mieć BARDZO DOBRĄ FILTRACJĘ .
2000l/h może wystarczyć ale nie musi .
Musisz pomyśleć o mocnym filtrze wewnętrznym który będzie mieszał tym całym baniakiem np. jakaś głowica oraz falowniki takie jak się używa do morskiego .

Łukasz

Autor sivczenko1982
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Lip 2012 21:11 
Lukaszu a powiedz mi jak ze światłem czy musi być coś specjalnego?? Myślałem o ledach pod pokrywe światła led o białej barwie czy nie??

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Lip 2012 21:16 
Oświetlenie led OK, ale POWER LEDY poszukaj
Dają dużo światła .

Łukasz

Autor sivczenko1982
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Lip 2012 21:20 
Lukasz a jeszcze takie pytanko powiedz mi tak bo zostały mi kamienie filipińskie po tym malawi i teraz sprzedać to i kupić jakieś inne kamienie??tylko jakie jak one wyglądają i gdzie mogę kupić?? oraz powiedz mi jak z tłem to pierdoła ale chcę żeby te akwarium już jakoś wyglądało a musi robić wrażenie hehe:)

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Lip 2012 21:31 
otrzymałaś mojego e-maila ?

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Obsada 500l - trofeusy - porada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®