Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

podłoże jasne czy ciemne ????

Autor Adrianosss79
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Sier 2012 23:24 
Witam.. Jak zakladałem akwarium to znalazlem info że podłoże w Tanganice powinno być naturalne , ciemniejsze najlepiej kolor brązowy podobny jak w Praktikerze. zakupiłem wyplukałem i było ok. Przeglądając informacje w archiwum doszukałem sie pewnych sprzecznych informacji odnośnie piasku.W archiwum jest napisane że dla Tropheusów najlepszy jasny piasek.Więc jasny czy ciemny. :)
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Sier 2012 07:42 
Piasek jako podłoże jest uzasadniony z wielu powodów. Czy biały czy szary to kwestia twojego gustu. Ważne jest, że w warunkach naturalnych nie ma idealnie białego piasku, jest brązowawy, czerwonawy. Stąd lepiej jest mieć ciemniejszy piasek, który tworzy wraz z całym wystrojem odpowiedni klimat w zbiorniku.

Kiedyś wszyscy wkładali biały piasek bo taka była moda. Do tego dokładano wapień filipiński. Obecnie kierujemy się jednak bardziej "biotopowym podejściem" stąd doradzamy wystroje bardziej przypominające naturę.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / podłoże jasne czy ciemne ???? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®