Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Mix groszek z krewetką - bezpieczny pokarm czy nie?

Autor Raffy
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Wrz 2012 19:42 
Witam
Posiadam tropheusy ikole, chciałbym się dowiedzieć czy pokarm mrożony mixu krewetka z groszkiem, jest bezpieczny dla tropheusów, jako urozmaicenie menu? Słyszę różne zdanie, teraz kolej na Was.
Pozdr.

Autor Szarooka
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Wrz 2012 22:37 
Taki mix jest polecany dla tropheusów jako pokarm balastowy. Odpowiednio przygotowany i podawany jest bezpieczny dla ryb ;)

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 7 Wrz 2012 07:25 
Słyszę różne zdanie, teraz kolej na Was.

Bardzo mnie interesują te inne zdania? Czy możesz napisać coś szerzej?

Marta

Autor Raffy
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Wrz 2012 23:40 
Że jest to szkodliwy pokarm, ponieważ groszek nie jest pokarmem dla ryb, lecz dla ludzi i lądowych zwierząt, ze zapycha w jelitach itp. Teoria teorią, a w praktyce? Używacie?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 9 Wrz 2012 20:48 
Karmię ryby shrimp mix od wielu lat i jakoś nie zauważyłam złego wpływu na ryby. Ten pokarm dostarcza naturalnych barwników i jest dodatkowo rewelacyjnym balastem. Oczywiście brudzi wodę i warto obserwować co dzieje się wtedy w zbiorniku. Nie sądzę aby jako balast zawierający sporo chityny i celulozy mógł zapychać jelita:)
Warto sobie zadać pytanie, jakie składniki są w sztucznych pokarmach. To raczej one mogą powodować zapychanie jelit:) W sztucznych pokarmach często występuje soja, zboża, mleko w proszku...i wiele innych składników, którymi nigdy nie żywią się ryby w naturze:)

Marta

Autor Raffy
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Wrz 2012 18:55 
Sztuczne pokarmy masz na myśli płatki i granulaty, czy chodzi o gotowy groszek z krewetką z katrinexu vs. domowej roboty?

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 11 Wrz 2012 19:40 
Mam na myśli płatki i granulaty. A gotowych miksów nigdy nie używam. Wolę sama wszystko zrobić. Przynajmniej wiem co dadaję do mieszanki:)

Marta

Autor Raffy
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Wrz 2012 20:23 
Dziekuje bardzo za odpowiedz

pozdrawiam serdecznie

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Mix groszek z krewetką - bezpieczny pokarm czy nie? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®