Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

jakie ryby moge trzymac z tropheusami

Autor fred1010
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lis 2012 20:08 
witam moja przygoge z tropami zaczalem dasc niedawno posiadam zbiornik 180*60*60,w zbiorniku plywa 33 dzikusy ulwile i red kachese czy moge dolozyc cos jeszcze ,zapomnialem dodac zbiornik posiada dwa filtry zew. 1100l./h plus dwa wewnetrzne gabki power head cotygodniowa podmiana ok 35-40%.dziekuje za karzdy kometarz

Autor fred1010
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lis 2012 23:10 
chyba zle sformulowalem pytanie chodz mi oczywiscie o mieszkancow tanganiki
przepraszam za ten blad.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 23 Lis 2012 07:36 - Edytowany przez: admin 
fred1010

Witaj,

Z trofeusami można trzymać inne ryby roślinożerne z tego jeziora, np. przedstawicieli rodzajów Eretmodus, Spathodus, Petrochromis. Można także pokusić się o niektóre synodontisy. Twój zbiornik jednak, jak dla mnie, jest już zapełniony obsadą, a dodawanie nowych ryb zawsze wiążę się z ryzykiem "mieszania biologii".

Marta

P.s. Zwróć uwagę na pisownię

Autor fred1010
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Lis 2012 21:42 
faktycznie sorki za pisownie,pisalem dosc pozno,dziekuje za podpowiedz moze faktycznie nabiore troche wiecej doswiadczenia .

pozdrawiam Marcin

Autor czaki01
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Kwi 2020 16:21 
Witam mam akwarium 1000l w nim pływa 26 tropheus kasanga. Czy mogę coś dołożyć z jeziora tanganika pytam o inne gatunki ryb nie tropheusy bo się krzyżują.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 19 Kwi 2020 17:08 
Jeżeli masz zbiornik na kwarantannę nowych ryb to możesz dołożyć: eretmodusy lub spatodusy, mniejsze sumiki, np. graniops lub petricola.

Musisz dobierać gatunki roślinożerne. Może być także Petrochromis trewavasae.

Musisz jednak doczytać o "mieszaniu biologii" i zrobić solidną kwarantannę nowych ryb, a potem zaszczepiać biologię zanim połączysz ryby.

Marta

Autor czaki01
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Kwi 2020 17:43 
Dziękuję za informację, zastosuje się do porad.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / jakie ryby moge trzymac z tropheusami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®