Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

pytanie do wszystkich

Autor fred1010
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Lis 2012 21:45 
witam ponownie w moim stadzie tropheusow mam 4 szt (stado33 szt) ktore so wyraznie chudsze od pozostalych,z jedzeniem ryby nie maja problemu .Moje pytanie jest mianowicie takie czy ryby roslinozerne tez trzeba odrobaczac ,czy tylko miesozerne maja takie klopoty ,slyszalem rozne opinie i niewiem co o tym sadzic ,chcialbym zeby moje rybcie nabraly troche cialka .dziekuje z gory za kazde komentarze

pozdrawiam Marcin

Autor Szarooka
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Lis 2012 08:02 
Moje pytanie jest mianowicie takie czy ryby roslinozerne tez trzeba odrobaczac ,czy tylko miesozerne maja takie klopoty

A skąd masz taką informację?

Miałam kilka lat tropheusy, teraz od ponad 3 lat mam mięsożerców i ani razu nie podawałam żadnych specyfików na odrobaczenie.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 27 Lis 2012 09:02 
U ryb nie powinno się robić profilaktycznego leczenia ani odrobaczania. Robi się to wtedy, gdy wiadomo jest, ze ryby są zainfekowane pasożytami.

Chudość ryb może być wynikiem wielu czynników, od niedojadania, przez pasożyty typu nicienie, aż po infekcje grzybowe. Czyli jak widać wachlarz jest szeroki. Czy obserwowałeś odchody ryb? Opisz dokładnie ryby, które Cię niepokoją, zrób filmik, pokaż dokładnie ich zdjęcia.

Zwróć uwagę na to czy jedzą i czy nie wypluwają pokarmu, czy są osobnikami dominującymi czy podległymi? Jakie masz parametry wody w zbiorniku, jakiej wielkości są ryby?

Marta

Autor fred1010
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Lis 2012 18:37 
witam probuje obserwowac ryby ale jest to bardzo trudne jak nagram filmik to sami zobaczycie niemoge przejsc obok zbiornika bo one zaraz kotluja wode za jedzeniem,odchody normalne krotkie i bronzowo- zolte,pokarm przyjmuja normalnie i nie wypluwaja ,nopewno osobniki podlegle wielosc 8-10 cm .Parametry wody ph 8-8.2 no2 0 amonia 0 no3 0-25 przed podmiana

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 27 Lis 2012 18:49 
fred1010

Błagam Cię pisz po polsku:) Następny, tak napisany post usunę. Przeczytaj zasady w naszym regulaminie.

Bez Twojej obserwacji ryb nic Ci nie poradzimy. Niestety, ale to Twoja rola.

Marta

Autor fred1010
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Lis 2012 19:57 
mam pytanie do Pani Marty czy chodzi o bledy ortograficzne czy o polskie litery ,poniewaz mieszkam w uk i uzywam angielskiej wersji windows ktora nie posiada polskich liter jestem zkazany na usuwanie postow jezeli tak to chyba zle forum wybralem.
pozdrawiam Marcin

Autor Szarooka
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Lis 2012 20:07 
Pozwolę sobie odpowiedzieć - błędy ortograficzne to jedno, a znaki interpunkcyjne to drugie ;) Fatalnie czyta się tekst napisany jednym ciągiem, bez kropek, przecinków itp.

Autor fred1010
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Lis 2012 20:20 
ok dziekuje ,postaram sie pisac poprawnie .
Jak moge dodac filmik ?niewidze opcji dodawania

Autor Szarooka
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Lis 2012 20:21 
Filmik wrzuć najlepiej na YT i podaj link ;)

Autor fred1010
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Lis 2012 20:24 

Autor fred1010
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Lis 2012 20:26 

Autor Szarooka
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Lis 2012 20:30 
Nie działa

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / pytanie do wszystkich Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®