Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Obsada Zbiornika 375l

Autor ozim87
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Sty 2013 16:05 
Witam posiadam zbiornik 150/50/50 filtr zewnentrzny Fluval 405 + wewnetrzny Aqua Clear 50. zamiezam powrucic do Tanganiki po 3 latach przerwy i prosił bym o porade co moge trzymac w tym zbiorniku. Napewno bym chcial Altolamprologusa i co jeczcze ??

Autor marcel
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Sty 2013 22:38 
Hejka posiadam taki sam zbiornik co ty no i pierwsza kwestia to filtracja niestety jest słaba. Dużo pisaliśmy o tym na forum. Musi być duża nad filtracja aby utrzymać czystość i odpowiednie parametry Ja u siebie mam tez fluvala 405 po za tym wewnętrzna turbinę atmana 203 a po za tym filtr zewnętrzny własnej konstrukcji z pompa 1500l/h i to dopiero wystarcza a pływaja w nim 25 tropheusów bemba. Co do obsady to może wypowie się Sander lub p.Marta lub bardziej doświadczeni akwaryści pozdrawiam Marcin

Autor ozim87
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sty 2013 00:03 
Co do filtra to muszę sobie kopić jakiś kubełek mocny ale to kwestia czasu. A co do obsady to chętnie posłucham rad bardziej doświadczonych osób bo chce stworzyć fajny zbiornik. Parę lat temu miałem akwaria z Tropheusami, a teraz myślę o czymś innym co nie je tylko roślin :p Aktualnie mam małe akwarium z muszlowcami ( N. signatus) a w dużym chce mieć troszkę większe ryby.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 17 Sty 2013 07:54 
Przy takim stwierdzeniu, ze lepsza filtracja to kwestia czasu trudno będzie Ci coś doradzić. Nie można wpuszczać ryb, gdy nie masz odpowiedniego sprzętu do litrażu. Pomyśl najpierw o tym.

Jeżeli planujesz altolamprologusy, to częściowo pokrywasz strefę skalną, Możesz do nich dodać mniejsze Xenotilapia np. spilopterus, papilio, flavipinnis.

W toń grupę Cyprichromis zonatus, albo C. leptosoma. Tak jak napisałam w innym poście, to Ty powinieneś poczytać i wybrać ryby. Potem o łączeniu moęemy porozmawiać czy gatunki te będą grały w tym zbiorniku.

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Sty 2013 09:06 
Filtr kupije przed wpuszczeniem ryb to napewno, a o rybach to zeczywiscie poczytam i jak cos wymusle to napisze i sie poradze czy jest dobrze :)

Autor ozim87
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Sty 2013 09:07 
Jaki byscie poliecili mi kubelek do mojego akwarium ??

Autor Szarooka
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Sty 2013 17:21 
Jeżeli w zbiorniku planujesz mięsożerną tanganikę to moim zdaniem Fluval 405 jest wystarczający. Do tego mocniejszą głowicę (np. 2000l/h), jako mechanik i będzie ok ;)

Autor ozim87
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Sty 2013 21:30 
Dzis siedziałem i szukalem sobie obsady do zbiornika i sitwierdziłem ze chce mic (oczywiscie jak mozna je razem trzymać) te ryby
1. Altolamrpologus c. white
2. altolamprologus compresiceps gold
3. Neolamprologus signatus (te mam ale nie wiem czy mogę je wsadzić z tymi rybami?)
4. ocelatusy gold
5.Cypryhromis jumbo kitumba lub Cypryhromis M. kasai
Co wy na to i w jakich ilościach proponujecie te ryby ??

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 18 Sty 2013 07:43 
Nie łączyłabym alto z muszlowcami. Lepiej dodać jakieś inne ryby typu Chalinochromis, Julidochromis lub jakieś Xenotilapia.

Alto - po 1 parze

Cyprichromis - 9-12 sztuk, ale chyba nie Jumbo, bo te są bardzo duże i agresywne. Lepiej coś mniejszego i spokojniejszego.

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Sty 2013 08:04 
Dziekuje za pomoc pomysle nad julidochromisami.

Autor ozim87
Użytkownik
#11 - Posted: 1 Lut 2013 19:45 
Witam ponownie, po ostatnich przemyśleniach zastanawiam się nad zmienieniem mojej poprzedniej decyzji i chce teraz ( po przemyśleniach, bardzo długich :) ) w moim zbiorniku mieć Tropheus sp. Lufubu w ilości 10szt i Eretmodus cyanosticus Muyunga najlepiej 2 lub 3 pary ( i czy można by było do tego dorzucić synodontisy ??)

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 1 Lut 2013 20:43 
Tak możesz dołożyć np. Synodontis petricola:)

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Lut 2013 20:52 
Jak wsadzę 10szt Tropheus, 2 lub 3 pary Eretmodus to ile mogę mieć synodontisów??

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 1 Lut 2013 21:03 - Edytowany przez: admin 
10 sztuk trofeusów jest zbyt mała liczbą - musisz mieć minimum 12-15 osobników, a najlepiej 15-20.

Sumiki - 5-6 sztuk - są stadne

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#15 - Posted: 1 Lut 2013 21:15 
Napisałem 10 szt bo myślałem ze będzie ich sporo ale skoro mogę miec 15 i sie zmieszczą w zbiorniku i nie będzie im przy ciasno to super :) a co z eretmodusami 2-3 pary nie za dużo ?? i jeszcze te sumiki super

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 2 Lut 2013 06:08 
Eretmodusów musi być grupa.

Marta

Autor ozim87
Użytkownik
#17 - Posted: 10 Lut 2013 09:51 
Wczoraj bylem u znajomego i kupiłem od niego 17szt Tropheus Ndole Red Fluorescent F1. Maluszki mają ok 3-4cm i dziś pływają po całym akwarium :)

Autor auratusek
Użytkownik
#18 - Posted: 15 Lut 2013 14:55 
Hejka posiadam taki sam zbiornik co ty no i pierwsza kwestia to filtracja niestety jest słaba. Dużo pisaliśmy o tym na forum. Musi być duża nad filtracja aby utrzymać czystość i odpowiednie parametry Ja u siebie mam tez fluvala 405 po za tym wewnętrzna turbinę atmana 203 a po za tym filtr zewnętrzny własnej konstrukcji z pompa 1500l/h i to dopiero wystarcza a pływaja w nim 25 tropheusów bemba. Co do obsady to może wypowie się Sander lub p.Marta lub bardziej doświadczeni akwaryści pozdrawiam Marcin


Taka filtracja wystarczy do 720l akwarium z trofciami , wiec pisanie ze jest slaba jest nietrafione.

Autor ozim87
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Lut 2013 19:08 
Powiem wam ze nie mam problemu z czystością wody i turbina wewnętrzna AquaClear jest naprawdę mocna i daje rade Dane techniczne: Moc: 20W Przepływ bez powietrza: 658l/h Przepływ z powietrzem: 537l/h , Flyval 405 Pojemność akwarium: 400 l,Wydajność: 1300 l/h, Objętość filtracyjna 8,5l, Pobór mocy: 20 W.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Obsada Zbiornika 375l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®