Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Narożne 350 litrów-prośba o pomoc w obsadzie

Autor bartoszw
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Sty 2013 23:00 - Edytowany przez: bartoszw 
Witam,
w najbliższych dniach odpalam moją Tanganikę. Zbiornik ma 350 litrów, lecz niewielką powierzchnię dna, jest to narożne akwarium 86x 86 cm i przeciwprostokątną ze 130 cm.
W środku surowo, kilka otoczaków i nic więcej.
Bardzo proszę o pomoc w obsadzie. Nie upieram się przy jakichś konkretnych rybach (tropheusach), natomiast mnie interesuje obserwacja zachowań, a żonę kolory. Doradźcie mi proszę jak to pogodzić w takim zbiorniku. Podajcie mi prosze konkretny gatunek wraz z ilością. Jeśli można tam upchnąć dwa gatunki to świetnie, ale nic na siłę.
Pozdrawiam Bartosz

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Sty 2013 07:47 
Zbiornik ten zupełnie nie nadaje się dla trofeusów.

Przy kilku otoczakach niewiele obsad będzie grało. Aranżacje dobierasz do obsady zbiornika.


Wg mnie to jednak Ty powinieneś doczytać i wymyśleć jaka obsada Cię interesuje. Przecież to najciekawszy czas przy zakładaniu zbiornika:)

Poczytaj o Xenotilapia, Paracyprichromis, Altolamprologus, Julidochromis, Chalinochromis, oglądnij ryby w galeriach. A potem napisz co by Cię interesowało, to wtedy doradzimy.

Marta

Autor bartoszw
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sty 2013 17:19 
Tak jak napisałem, chciałbym mieć z dwa gatunki, jeden to mogą być coś ciekawego w zachowaniach (np: muszlowce), natomiast drugi powinien być atrakcyjny kolorystycznie (zółty, niebieski takie kolory najbardziej wchodzą w grę). Spróbuję pogrzebać w necie i wtedy spytam.

Autor bartoszw
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Sty 2013 17:33 
Z tych podanych czy można połączyć C. Leptosoma z jakimiś muszlowcami? Jeśli tak to w jakiej ilości?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 18 Sty 2013 07:38 
Cyprichromisy nie nadają się do tego zbiornika. To zbyt mała przestrzeń dla tych ryb.

Na dno możesz dać grupę T. vittaus i Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell".

6-8 vittatusów i 2+3-4 shelli

Innym wariantem mogą być exL. multifasciatus - grupa lub exL. similis grupa.

Grupa to w tym wypadku 6-8 osobników, które stworzą kolonię.

Marta

Autor bartoszw
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Sty 2013 08:04 - Edytowany przez: bartoszw 
Rozumiem, natomiast wydaje mi się że w tym przypadku pozostanie mi pusta toń? Co mogę tam wstawić?
Policzyłem powierzchnię dna i wychodzi trochę większe niż w akwarium 120x50.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 18 Sty 2013 08:41 
Napisałam już, ze możesz pomyśleć o Paracyprichromis, ale one potrzebują pionowych skał.

Wystrój zbiornika zależy od obsady, a nie odwrotnie. Musisz przemyśleć to.

Akwarium ma dziwne kształty i niewiele gatunków znajdzie w nim odpowiednie warunki do życia.

Zrób jednogatunkowe z księżniczkami lub gatunkami o podobnych zachowaniach jak Neolamprologus savoryi lub N. obscurus. Ładne i w miarę kolorowe, genialne do obserwacji. Ale wystrój musi być inny.

Marta

Autor bartoszw
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Sty 2013 10:08 - Edytowany przez: bartoszw 
Chyba tak zrobię. Powiedz mi prosze ile ich tam wrzucić księżniczek na początek. Wiem, że się dość szybko rozmnażają.
Czy można dodać do nich muszlowce czy je wykończą?

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 18 Sty 2013 10:52 
Przy dorosłych rybach najlepiej jeden samiec : 1-3 samic.

Marta

Autor bartoszw
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Sty 2013 10:42 
Jednak zdecydowałem się na paracyprichromis (podoba mi się ten blue neon) i xenotilapię (przymieżam się do flavipinnis- nie wiem czy gdzieś znajdę). Podajcie mi proszę ilości sztuk z poczszególnego gatunku jakie mogę wpuścić. Myślałem żeby jeszcze dodać z trzy multiki ale nie wiem, czy to już nie za dużo.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 21 Sty 2013 11:21 
X. flavipinnis - 4-6 sztuk. Raczej 6 sztuk chociaż ja nie jestem przekonana do niej. Jest bardzo dynamiczna i w tym zbiorniku może mieć mało miejsca. Chyba lepiej byłoby 1 parze, a może i dwóm Xenotilapia leptura. Przywiązana jest do skał i żyje w parach.

6-8 Paracyprichromis.

Tylko musisz całkowicie zmienić wystrój!!

Pamiętaj, ze X. leptura jest roślinożerna.

Marta

Autor bartoszw
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Sty 2013 12:35 - Edytowany przez: bartoszw 
O widzisz, o tej X. leptura nie doczytałem, może to być niezły czyściciel w zbiorniku.
Rozpoczynam poszukiwania tej rybki.
Te moje otoczaki, to nie sa jakieś tam małe okrągłe kamyli, to duże głazy, które ledwo dałem radę wpakować

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Narożne 350 litrów-prośba o pomoc w obsadzie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®