Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

600l obsada

Autor luk
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sty 2013 15:51 
Witam wszystkich.
Zamierzam na dniach zmienić obsadę z Malawi na Tropheusy.
Czy mogli byście doradzić ile sztuk i jakiego gatunku na początek polecacie, nie koniecznie dla początkujących. Akwarium koniecznie jednogatunkowe.
Wymiary Akwarium 200/60/50 h
Filtracja Unimax 700 + Filtr Na rurowy ( wstępnie dwa korpusy 100 + dwa korpusy 50 ) napędzane pompą CO.
W środku dwa cyrkulatory jeden 12 tys. l/ h drugi 3000 l/h.
Oświetlenie aktualnie 2 razy 39 t5 ale mam w sumie możliwość podpicia 6x 39 t5 + 2x 54 t5.
W tej aranżacji łądnie wyglądają niedoświetlone boki akwarium, nie wiem jak z Tropheusami.
Skały to serpentynit nie wiem czy może zostać czy lepsze otoczaki.
Podłoże biały piasek.
Z góry dziękuje za pomoc.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 30 Sty 2013 17:50 
Witaj,

Jak dla mnie idealny zbiornik dla stada trofeusów:)

Zamiast nich możesz mieć Pseudosimochromis curvifrons.

Także grupa Cyphotilapia sprawdzi się w takim zbiorniku. Wybór generalnie zależy od Ciebie:)

Marta

Autor luk
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sty 2013 20:58 
Właśnie myślałem też o Cyphotilapii ale tak jak czytałem to wynikało że dla dorosłych osobników może być za małe. Jak myślisz ile sztuk można by trzymać w takiej wielkości akwarium.
Jeśli okaże się za małe to myślę Tropheus Kazumba, murago lub kiriza, ikola.
W sieci nie wiele jest informacji na temat tych ryb wszystko ogólnikowo opisane. Zastanawiam się czy różnią się czymś oprócz kolorów.
Chodzi cechy charakteru, wielkość oraz ilość w stadzie.
Gdzie w ogóle można dostać osobniki pochodzenia F1 w dobrej cenie i pewnego pochodzenia.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 31 Sty 2013 07:28 
Taki zbiornik nadaje się dla 6 sztuk cyfotilapii. Trzeba pamiętać jednak, że cyfotilapie to bardzo długowieczne ryby:) Zakup robisz w takim razie na długie, długie lata.

O trofeusach poczytaj na forum lub w Tanganika MAGAZYN. Widzę, że masz ochotę na zmianę biotopu, ale nie bardzo masz wiedzę. Trofeusy to wymagające ryby, wiec dobrze doczytaj o nich:) Wątków na ten temat na tym forum jest mnóstwo.

Marta

Autor luk
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Sty 2013 21:13 
Decyzja już podjęta, żonie się bardzo podobają Cyphotilapia, zastanawiam się nad odmianą, czy są wielkie różnice, zależy mi żeby były żywych kolorów a nie jakieś wyblakłe.
Znacie jakieś dobre i tanie źródła.

Autor luk
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Lut 2013 13:20 
Czy może ktoś odpowiedzieć na pytanie.
Gdzie mogę nie drogo kupić te rybki.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 1 Lut 2013 13:52 
A może jednak przeczytasz regulamin tego forum.

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=10&topic=343

Marta

Autor luk
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Lut 2013 14:58 
Przyznaję nie czytałem regulaminu.
Pisałem już na wielu Forach ale z przykrością stwierdzam że to jest najgorsze jakie widziałem i więcej was już niestety nie odwiedzę. ( żadnych konkretnych informacji nie uzyskałem ).
Niestety nie czytając regulaminu że jest to forum komercyjne a czytając niektóre wątki da się to zauważyć.

Z zamiaru zmiany biotopu na Tanganika nie zrezygnuję ale pomocy poszukam gdzie indziej,.
Pozdrawiam.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / 600l obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®