Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

wybarwanie Duboisi

Autor wentyl
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Kwi 2013 21:27 - Edytowany przez: wentyl 
Witam mam pytanko ile miesięcy musi mieć Duboisi aby podziwiać je w pięknym pełnym wybarwieniu?Jednym słowem kiedy staje się dorosłem osobnikiem?

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Kwi 2013 09:56 
w głównej mierze jest to zależne od wielu czynników tj.: pokarmów, chemii wody, oświetlenia, warunków bytowych, obsady ilości i rodzaju.

michał

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 8 Kwi 2013 09:57 
Trudno jest określić wiek w jakim przebarwiają się duboisi w szatę dorosłą.

Widziałam w sklepach 4-5 cm osobniki, które już uzyskiwały pas i traciły kropki. U ryb z odłowu często 8 cm osobniki mają jeszcze kropki, ale mają także lekko zaznaczony pas.

To zależy od wielu czynników.

Marta

Autor wentyl
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Kwi 2013 14:25 
jednym słowem pozostaje cierpliwie czekać

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Maj 2013 19:18 
Witam przyjaciół dawno mnie nie było :-)

Jeśli przyjąć, że trzymamy duboisi w optymalnych warunkach i zapewniamy odpowiednią dietę a do tego nie są one zdominowane przez ryby starsze i/lub innego gatunku to wybarwiają się w wieku 6-9 miesięcy. Wiele zależy także od samych ryb a dokładniej od ich pochodzenia czyli (lokalnego) wariantu. Zdecydowanie ryby mające predyspozycję do dominacji (w większości przypadków samce) wybarwiają się wcześniej a samo wybarwienie nie jest wyznacznikiem dojrzałości płciowej, wiele razy obserwowałem tarło oraz udaną inkubację u kropkowanych samic. Młode osobniki potrafią przejawiać na granicy dnia i nocy bardzo zmienne ubarwienie, dokładnie mam na myśli fakt, że osiadający przy dnie narybek, wieczorową porą, potrafi wybarwić się jak dorosła zestresowana ryba czyli staje się dymno-szary z mniej lub bardziej widocznym pasem, zwykle bez dostojnego błękitu, który towarzyszy jedynie starszyźnie :-)

Autor wentyl
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Maj 2013 21:42 
sander bardzo dziękuję z wyczerpującą odpowiedź. Moje pięć osobników z dziewięciu straciły już kropki widać u nich wyraźny pas jednak jak na razie szaro biały. Stado to kupiłem w styczniu a myślę ,rybcie wówczas mierzyły około 2-3 cm

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Cze 2013 23:23 
Mówią, że szewc w podartych butach chodzi...hehehe

http://www.youtube.com/watch?v=mC-YuE-bXvc

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 8 Cze 2013 08:51 
Niezły rój:)

Czym karmisz? Plankton żywy podajesz?

Marta

Autor wentyl
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Cze 2013 09:21 
nic żywego - niestety, Podaje Premium Cichlid, Tropical Tanganyika, Algi zileone, Spirulina Pellets,Spirulina Super Forte 36%

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 8 Cze 2013 09:34 - Edytowany przez: admin 
Pytanie było do Kuby, bo to jego ryby są na filmiku:) I tam widać pływajace drobiny w wodzie.

Wentyl - Chyba Twój pokarm nie do końca jest trafiony. Premium Cichlid i Tropical Tanganyika są dedykowane mięsożernym rybom.


Marta

Autor luki
Użytkownik
#11 - Posted: 8 Cze 2013 17:16 
Nie jestem ekspertem od roślinożerców ale czy nie brakuje w diecie pokarmów balastowych? Nic o nich nie napisałeś.
Na tym forum to wałkowali tyle razy, że mimochodem mi w głowie zostało ;-).

Autor wentyl
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Cze 2013 13:31 
jako balastowe podaję cyklop, zapomniałem o tym napisać

Autor luki
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Cze 2013 16:59 
Myślę, że sam cyklop nie na wiele się tu zda.
Jako pokarmy balastowe to raczej zmiksowany groszek z krewetkami (tzw. shrimp-mix) lub i brokuł, szpinak. Cyklop może być dodatkiem w tej konfiguracji.

poczytaj na forum...

Autor wentyl
Użytkownik
#14 - Posted: 10 Cze 2013 17:21 
dzięki, ciekawe czy zasmakuje im mix, bo gdy miałem pyszczaki nie bardzo im podchodziło

Autor luki
Użytkownik
#15 - Posted: 10 Cze 2013 17:33 
o to bym się nie martwił.

U mnie raz na jakiś czas podaje go Cyphotilapia i wcinają jak szalone mimo że są drapieżcami.

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 10 Cze 2013 17:37 
Nie widziałam u mnie jeszcze ryb, które nie jadły by shrimp mix. Raczej mam problem, aby nie jadły go tak łapczywie i nie podkradały każdego kawałeczka.

Marta

Autor wentyl
Użytkownik
#17 - Posted: 10 Cze 2013 17:51 
znajdę na forum jakiś uproszczony przepis?
Czy polecacie abym sam go skomponował na bazie tego co podawałem pyszczakom, (tylko im nie dodawałem krewetek)

Autor sander
Użytkownik
#18 - Posted: 10 Cze 2013 21:38 
Marto plankton też jedzą ale to co widać w wodzie to bąbelki powietrza.

Wentyl wszystko znajdziesz :-) przepisów jest sporo.

Autor wentyl
Użytkownik
#19 - Posted: 10 Cze 2013 22:28 
napiszcie jaki krewetki najlepiej kupić i jak je przyrządzić do shrimp-mixu?

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / wybarwanie Duboisi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®