Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

WIEK TROPHEUSOW

Autor dobry 1
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Kwi 2006 19:32 
Prosze o rade czy warto kupowac TROPHEUSY dorosłe okazy kilku letnie ,pieknie wybarwione czy moze maluszki i delektowac sie ich wzrostem i rozwojem !

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Kwi 2006 20:41 
Gorąco polecam ten drugi wariant. Dostarcza wiele przyjemniości patrząc jak ryby sie zmieniąją oraz wiele cennych obserwacji przydatnych później w hodowli ryb. Ewentualnie proponuje zakup osobników z tzw. "mlodzieży", ryb juz nieco podrośniętych.
Kupowanie dorosłych ryb przez mniej doswiadczonego akwaryste (problem w rozpoznaniu przyblizonego wieku ryby) niesie to ryzyko że mozna nabyć ryby juz na tyle stare że moga byc problemy z aklimatyzacja w akwarium, z tarłami i inne dolegliwości zdrowotne jeżeli np. ryba była wcześnie źle pielegnowana. Są gatunki ryb tanganikańskich gdzie wiek nie ma wiekszego wplywu na aktywność ryb (szczegolnie rozród), a sa gatunki gdzie wiek ma jednak duże znaczenie.
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Kwi 2006 22:20 
mój znajomy dostał stadko dorodnych trofci wpuścił je do pięknie urządzonego akwa i na moich oczach w ciągu 2 ch godz. dwa z nich odpłynęły w wieczny niebyt.Nie warto na takie rzeczy patrzeć chyba że masz mocne nerwy.Rybki tylko młode jeśli jesteś oczywiście amatorem a nie zawodowym hodowcą który swoją wiedzę ma i kupuje do rozrodu

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Kwi 2006 17:51 
Wg mnie można kupić dorosłe ryby, ale.....koniecznie trzeba mieć ustabilizowany zbiornik, znać jak były wczesneij karmione, gdzie i u kogo w jakich warunkach pływały. Ponadto koniecznie trzeba zastosować sie do warunków aklimatyzacji ich w nowym zbiorniku. Brak doświadczenia w tym moze prowadzić do katastrofy.

Marta

Autor danlack
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Kwi 2006 19:00 
mój znajomy dostał stadko dorodnych trofci wpuścił je do pięknie urządzonego akwa i na moich oczach w ciągu 2 ch godz. dwa z nich odpłynęły w wieczny niebyt.Nie warto na takie rzeczy patrzeć chyba że masz mocne nerwy.Rybki tylko młode jeśli jesteś oczywiście amatorem a nie zawodowym hodowcą który swoją wiedzę ma i kupuje do rozrodu

Ciezko mi uwierzyc, ze powodem byl wiek ryb - urok zbiornika nie ma nic wspolnego z aklimatyzacja ryb, obawiam sie ze popelnil blad i mlode rowniez moglyby u niego nie przezyc - pomimo wrazenia.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / WIEK TROPHEUSOW Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®