Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Obsada do akwa 270L

Autor uwe87
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Kwi 2006 13:24 
Witam
Mam akwa 270L i trzymam w nim narazie 10 chipimbi(2cm) zastanawiam sie czy mógłbym wpuścić do nich 10 sztuk ikoli.
Proszę o rady

Autor Belgrano
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Kwi 2006 13:37 
Jakie wymiary ma akwarium??

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Kwi 2006 13:52 
Sądze ze ładnie by wyglądało jak by było jedno gatunkowe.

Akwarium nie jest za duże ;)

Marcin.T

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Kwi 2006 13:54 
Ale jeśli sie uprzesz to polecam albo duboisi albo ikole albo któregoś z brichardów.

Marcin.T

Autor uwe87
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Kwi 2006 14:33 
Akwa ma wymiary 150/40/45 no wiem że nie jest za duże...
No właśnie tak jak pisałeś timus chciałbym ikole wpuścić

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Kwi 2006 14:38 
Sądze że możesz w nimtrzymać dwa gatunki. Ale juz nie więcej!

Marcin.T

Ps. Ikola to ładna ryba!

Autor uwe87
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Kwi 2006 14:39 
Timus daj swoje gg

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Kwi 2006 15:13 
Niestety nie mam założonego GG!

A pod komputerem jestem tylko w pracy. Ale możesz mailować adres juz znasz.

Marcin.T

Autor Saint
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Kwi 2006 14:32 
10 chipimbi oraz 10 ikoli w takim szkle to maksimum
Mirek

Autor gonzales4
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Lis 2006 10:14 
timus
timus
Witam Od pół roku obserwuje to forum i tak jak inni postannowilem załozyc Tanganike z tropheusami Zdecydowalem sie napisac do Ciebie bo mam pewne pytanie Dlaczego do Ciebie? ,pewnie sobie tak myslisz Akurat jestes kompetentny i z tego co piszesz posiadasz spore doswiadczenie Mieszkam praktycznie we Wrocławiu Posiadam zbiornik 375l normalne wymiary 150 50 50 Pływaja wnim po 16 sztuk tropheusów kiryza f1 i 16 dubois Ciekawostka jest to ze ich rodzice sa z byłego Enrd czyli maja sporo latek Moje ryby maja od 4 do 6cm czyli młode Moje pytanie jest takie kupuje teraz zbironik 240 l czy dubois te 16 sztuk przezucic do 240 a do 375 dokupic z 15 kiryz i zrobic akwaria jednogatunkowe co o tym sadzisz , zgóry dziekuje za odpowiedz moj meil to diablos4@wp.pl Pozdrawiam Damian

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Lis 2006 12:35 - Edytowany przez: timus 
Witam!

Oj nie wiem co mam Ci odpowiedzieć. Twoje akwarium może byc dobre dla dwóch odmian (150x50x50).

1. Jeśli chcesz koniecznie miec duże stado Kirizy w tej 375L to zrób jak mówisz. Swoja drogą 30 kiriz to juz jest stado 15 raczej namiastka.

2. Jeśli chcesz możesz w 240 L trzymać 15 szt jakiegos wariantu trofci ale lepiej dołożyć kilka złoty i postawić kolejne 375 L. Standardowa 240L nie jest za dobra dla trofeusów uznajemy ją jako ostateczność. Sam widzisz jak zachowuja sie w 375

3. Ateraz powiem cos takiego. Jesli obsada 375 dobrze funkcjonuje to pozostawił bym ją w spokoju a do kolejnego akwarium kupił trzecią. Z tym że starał bym sie o większe akwarium niż 240L

Tak naprawde to wiele zależy od tego co Tobie sie podoba. Stado inaczej funkcjomuje jesli jest duże. I ja polecam Ci trzymać trofcie w akwariach o powierzchni dna minimum 150x50. A moze dwa stada po 30-35szt w dwóch takich zbiornikach? Co o tym sądzisz?

Marcin.T <')))><

Ps.Zdecydowalem sie napisac do Ciebie bo mam pewne pytanie Dlaczego do Ciebie? ,pewnie sobie tak myslisz Akurat jestes kompetentny i z tego co piszesz posiadasz spore doswiadczenie

Bez przesady wiem tyle co większość uczestników tego forum ;) I wciąż sie ucze!

Autor gonzales4
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Gru 2006 12:12 
Witam dziekuje timus za odpowiedz Masz racje chyba tak zrobie i tak juz mam mało mebli wpokoju ale co sie nie robi dla swoich podopiecznych Postawie drugie akwa 375l i i dwa gatunki po 30 sztuk bedzie wygladalo ok Pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Obsada do akwa 270L Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®