Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

nowe 1050 l

Autor mapan
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sier 2013 08:07 
Witajcie,
W związku z tym, że przez ostatnie kilka lat musiałem odchować swój narybek w ilości 2 szt nie za bardzo miałem czas myśleć jeszcze o akwarium. Tym bardziej, że założenia sprzed lat są ambitne.
Jak na razie dysponuję miejscem :), które zostało przygotowane na etapie budowy domu na potrzeby sporego akwarium:
wzmocniona posadzka, doprowadzenie wody do systemu ciągłej podmiany, kanalizacja do odprowadzenia wody.
Planowany zbiornik to 250 x 60 x 70 wys. W sumie 1050 l brutto.
Czytając forum widzę, że przez ostatnie parę lat podejście do Tanganiki zmieniło się (wymagania dla ryb "urosły"). Bezdyskusyjnymi mieszkańcami przyszłego akwa będą Tropheusy (myślę o 2 stadach np. Kasanga i Kiriza lub Ikola). Na dno Eretmodusy żeby było wesoło :). Patrząc na gliwicką Palmiarnię zamarzyły mi się do tego także mniej ortodoksyjne zestawienia. Boję sie je nawet wyartykułować, żeby na moją głowe nie posypały się gromy. Myślałem o muszlowcach. Czy przy takim długim zbiorniku sa w stanie wywalczyć sobie terytorium, w którym możnaby podawać im mniej wegetariański pokarm? Czy mogliby wypowiedzieć się posiadacze zbiorników o zbliżonej długości i pojemności.
Jeśli mój pomysł jest z kosmosu, to zaproponujcie coś sensownego. Lektura forum często daje sprzeczne informacje (w zalezności od wieku postów) Za wszelkie uwagi i konstruktywną krytyke dziękuję.
Maciek

Autor luki
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sier 2013 09:43 
Witaj,

Ciekawy zbiornik się szykuje ;-). Może się pokusisz o fotorelację z powstawania szkiełka. Zawsze fajnie śledzi się takie historie na forum.

Autor mapan
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sier 2013 10:32 
Jasne, jak tylko roboty wyjdą z fazy planowania do fazy realizacji pojawią sie jakies fotki.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Sier 2013 11:17 
Ważne, że juz planujesz:)

Luki co prawda planował, .....a potem długo realizował, co można doczytać w Jego wątku. Ale jak już zrobił to na całego:)

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Sier 2013 21:35 
mapan

Mała moja uwaga o której nikt CI nie napisał
Tropheus : Kasanga , Kiriza , Ikola nie mogą pod żadnym pozorem być razem , dla czego gdyż się krzyżują .
Do towarzystwa im JA bym dołożył Dibua i wtedy będzie OK.

Pozdrawiam,
Łukasz

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 31 Sier 2013 06:50 - Edytowany przez: admin 
LUKASZ SZIN

Mapan akurat wie co z czym sie krzyżuje, bo tanganikę miał lata temu. I to niemałą:)


Dibua ???

a to nie "dibua" tylko "duboisi"

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Sier 2013 16:02 
Marta, nie czepiaj się literówki wiadomo co miałem na myśli .

Lukasz

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 31 Sier 2013 18:07 
Nie każdy wie, więc pisz tak, aby było to zrozumiałe:)

Marta

Autor mapan
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Wrz 2013 16:10 
"Kasanga i Kiriza lub Ikola" tzn kasanga i kiriza lub kasanga i ikola. Myślałem, że to jasne i wynika z prawa rozdzielności koniunkcji względem alternatywy :).
Maciek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / nowe 1050 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®