Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

240L (120x40x50h - proste) Tropheusy (kilka pytań)

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor rufus1
Użytkownik
#61 - Posted: 30 Sier 2006 00:44 
Beata wyjasniła sprawe posrednictw w zakupie ryb dośc jasno.
Na forum takich tematow nie poruszamy i nie ciągniemy.


Co do tr. duboisi. Sa różne szkoły. Moim zdaniem sprawdza sie ich hodowla w mniejszych grupach (np. 3+6), gdzie np. trofeus moorii powinien byc trzymany w nieco wiekszych stadach. Wybor gatunku/ odmiany nalezy do Ciebie. To jest Twój zbiornik i to ma sie tobie podobac.
A moze inna Tanganika? Czy muszą byc koniecznie trofeusy?

Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#62 - Posted: 30 Sier 2006 01:05 
W 240 litrach to chyba możesz mieć całkiem duże stadko 1 odmiany trofci-a nie tylko myśleć o Duboiskach które dobrze czują się w mniejszych stadach.A moze inna Tanganika? Czy muszą byc koniecznie trofeusy?

Jak to nie muszą byćtrofeusy-MUSZĄ :)
A potem też inne Muszą-ale to potem_trofcie musżą być.-jak ni e jak tak.

Trochę na poważnie.
Dobierając rybki do SA faktycznie myśli się o początkach i docelowym stadzie.Bo tam rybki żyją inaczej.

Tutaj kupujesz zupełnie przypadkową młodzież i ona sobie żyje własnym życiem.
Musiałbyś mieć super pecha kupując same samiczki lub samych chłopców.

Pewnie że dobrze jest mieć układ gdzie na 1 samca przypada kilka samic .Ale też może być życie stadne w zupełnie innym rozkładzie,I niekoniecznie trzeba w to ingerować.Poprawcie mnie jeśli zle mówię.

Oczywiście gdy rybki dorosną może być problem z dominującą rybką i walkami terytorialnymi.Ale to takjakby wychodzi w praniu.I są inne metody na ograniczenie tej agresji ,niżli przebieranie w stadzie rybek.

Ja niekoniecznie muszę mieć rację.Ale to się okaże.

Autor enssne
Użytkownik
#63 - Posted: 30 Sier 2006 01:05 - Edytowany przez: enssne 
@rufus1
Uparlem sie na trofcie. Nowy zbiornik ma byc jakos pod koniec roku/poczatek nowego. Ale juz i tak bym sie skusil w tych 240L na trofcie. Trofcie beda sie podobac (odmiana mniej wazna), ale chodzi mi przedewszystkim o zapewnienie im jak najbardziej komfortowych warunkow w tym szkle.

@trzcinka
hmmmm :) sugerujesz dobre stadko w 240. ciagle sie krzyczy ,ze 240 to zamalo...

Autor rufus1
Użytkownik
#64 - Posted: 30 Sier 2006 01:10 
Rozumiem. to wpuśc sobie male stado bemby lub ikoli, no chyba ze masz jakas ulubiona odmiane. Zrób zbiornik jednoodmianowy. akwarium na pewno bedzie fajne i ryby wniosa wiele radosci podczas obserwacji.
Leszek

Autor enssne
Użytkownik
#65 - Posted: 30 Sier 2006 01:13 - Edytowany przez: enssne 
Małe stadko to 15sztuk?
Czyli 240L jednak nie jest za male na jedna odmiane...
Czy zle sugeruje sie?

Autor rufus1
Użytkownik
#66 - Posted: 30 Sier 2006 01:15 
Dlatego zaproponowalem inna Tanganike gdzie mniejsze gatunki moga zyc np. w parach i tam możesz zrobic zbiornik wielogatunkowy ale o podobnych preferecjach pokarmowych i nazwijmy to ogolnie hodowlanych.
Na upartego mozna trzymac trofeusy w 240, tym bardziej ze palnujesz wiekszy zbiornik jak zrozumialem. Teraz kup maluchu i do poczatku przyszlego roku nieco ci podrosna to bedzie jak znalazl do nowego zbiornika. Tylko przez ten okres nie zobaczysz jeszcze zbytnio zachowan rozrodczych, ew. powolne proby dobierania sie stada (mowie o trofeusach).
Leszek

Autor enssne
Użytkownik
#67 - Posted: 30 Sier 2006 01:22 - Edytowany przez: enssne 
Wlasnie... miesozerna tanga, bylo to dlugo walkowane w tym topicu. Padlo na pare calvusow + 2 pary muszlowcow w tych 240litrach. Ale... no wlasnie ale... Ale trofcie, to trofcie. Inkubowanie ikry w pyszczku np ... ech ... Dlatego trofcie maja przewage w porownaiu z miesozerna tanga. Choc jeszcze moze i naskalniak by sie zmiescil. Nie mam pojecia...

Autor rufus1
Użytkownik
#68 - Posted: 30 Sier 2006 01:25 
Opieka nad ikra i maluchami np. w muszli to równie ciekawe zjawisko i obserwacje :-).
W porzadku jak tak postanowiles to niech tak bedzie :-).
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#69 - Posted: 30 Sier 2006 01:29 
Leszku -no proszę napisz ile młodzikow trofciaków może kupić do tej 240 -przejściowej.
A gdyby nie była to przejściowa .To ile można trofciaków w niej trzymać.

Autor enssne
Użytkownik
#70 - Posted: 30 Sier 2006 01:31 
Trzcinka dobrze napisala.
Leszku. Napisz ;)

Autor rufus1
Użytkownik
#71 - Posted: 30 Sier 2006 01:32 
Beato ciężko powiedzieć. Przy wydajniej filtracji to moze 12 sztuk, ew. jezeli przyjmiemy wspólczynnik Janosika to byloby hohoho moze 15 max, ale to juz sporo.
Leszek

Autor enssne
Użytkownik
#72 - Posted: 30 Sier 2006 01:34 - Edytowany przez: enssne 
Leszku.Filtracja wyglada o tak ;)
Tetratec ex 1200 (1200 l/h) + napowietrzanie Sera Air 275 R (275 l/h)
Czyli 12sztuk docelowo moglo by zostac na stale w 240L?

Autor rufus1
Użytkownik
#73 - Posted: 30 Sier 2006 01:38 
Mysle że tak, ale ja bym zrezygnowl z pompki napowietrzjacej a wlozyłbym dodatkowy filtr wewnetrzny np. taki 8W Aquaszuta lub podobny z napowietrzaniem. Dlatego ze zawsze masz dodatkowa filtracje i "wyjscie awaryjne" jak cos sie stanie z jednym. Pamietaj ze nie plucze sie wszystkich wkadow z filtra w tym samym czasie. A tak drugi filtr moze byc plukany w pozniejszym okresie.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#74 - Posted: 30 Sier 2006 01:40 
dobra lece w kimkę bo musze rano wstać.
Dobrej nocy Wam zyczę i kolorowych snów.
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#75 - Posted: 30 Sier 2006 01:40 
12 trofciaków i parka lub 2 erytmodusków?

Autor enssne
Użytkownik
#76 - Posted: 30 Sier 2006 01:42 
Leszku. Ale wew. filtr to zabranie kolejnego, bardzo cennego miejsca w takim zbiorniczku... Poza tym nap. sery kupilem niedawno. Wiec szkoda mi by bylo sie go pozbywac... Bo jestem z nego, bardzo, ale to bardzo zadowolony.

Kurcze, to takie drazenie tematu znowu o trofciach... to dochodze do wniosku ,ze z 10sztuk duboisów wpuścic mozna by bylo ... 12bemb, troche ich malo jednak by bylo, wiec raczej 1wsza opcja...

Oraz ta miesozerna tanga znowu powraca jak bumerang...
Adam

Autor trzcinka
Użytkownik
#77 - Posted: 30 Sier 2006 01:42 
Pa pa całusów( trofeusów) 102

Autor fazi64
Użytkownik
#78 - Posted: 30 Sier 2006 10:30 
Inkubowanie ikry w pyszczku np ...
Witam,
Jezeli juz o tym mowa, to i miesozerna Tanga nie stroni od inkubowania ikry w pyszczku (Cyprichromini),

a wspomniane muszlowce (w tym altolamprologusy)...... "toz to szok!!".
Albo, jako podstawowy gatunek w takim baniaku szczelinowce szesciopregie (ewentualnie pieciopregie) - marzenie.
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#79 - Posted: 30 Sier 2006 14:21 
Albo, jako podstawowy gatunek w takim baniaku szczelinowce szesciopregie

zgadzam się :-) sexfasciatusy są śliczne i wcale nie tak bardzo agresywne... ja własnie parkę tychże trzymam w 240 litrach... nie wykluczam delikatnego zwiększenia obsady... ciągle myślę o parce jakiś alto...

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#80 - Posted: 30 Sier 2006 14:42 
sexfasciatusy są śliczne i wcale nie tak bardzo agresywne
Witam,
Mnie sie one kojarza z "minifrontosami" ;)) a serio - to niebywale atrakcyjne ryby, czy dochowales sie juz mlodych?
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#81 - Posted: 30 Sier 2006 14:53 
Mnie sie one kojarza z "minifrontosami" ;)) a serio - to niebywale atrakcyjne ryby, czy dochowales sie juz mlodych?

coś jest w tym ich fronozowatym wyglądzie bo mi też się one tak kojarzą, szczerze powiem że zaintersowałem się nimi własnie z tego względu bo bardzo chciałem mieć forntozy (i nadal chcę) ale truizmem jest pisanie że w 240litrach nawet pół dorosłej frontozy nie miałoby dość miejsca więc znalzłem ryby o podobnym paskowanym wyglądzie choć wcale nie pyszczaki... z określeniem "miniforntoza" czy też "dwarf frontoza" w odniesieniu do sexfasciatusów można się spotkać od czasu do czasu przeglądając zagraniczne fora... co do młodych to moja parka jest chyba nowoczesnym małżeństwem i się z tym nie spieszy... niestety :-) to są dzikie ryby, w przypadku tych szczelinowców dobranie się dorosłych ryb w parę jest chyba trudniejsze choć nie trace nadziei... :-)

Marek

Autor trzcinka
Użytkownik
#82 - Posted: 31 Sier 2006 02:48 
[imgs] [/imgs]
Erytmoduski-on przy nadzieji.
[imgs] [/imgs]
a tu masz w środeczku mamusię Bulu Point-w dniu tarła-pełna bużka
[imgs] [/imgs]
a to z innej beczki-podoba się?

Autor trzcinka
Użytkownik
#83 - Posted: 31 Sier 2006 02:49 
Jakiś chochlik się wdał

Autor trzcinka
Użytkownik
#84 - Posted: 31 Sier 2006 02:53 

parka Erythmodus-On (u góry )przy nadzieji

Autor trzcinka
Użytkownik
#85 - Posted: 31 Sier 2006 02:59 

a tu masz mamusię Bulu -dopiero co po tarle

Autor trzcinka
Użytkownik
#86 - Posted: 31 Sier 2006 03:08 

Ha Ha a to z innej beczki-jak się nie umiesz zdecydować.Podoba się?

Autor trzcinka
Użytkownik
#87 - Posted: 31 Sier 2006 03:13 

I to też -no to Pa

Autor fazi64
Użytkownik
#88 - Posted: 31 Sier 2006 08:58 
Witam,
Fotki super!! Gratuluje (a w miejsce tych powtarzajacych sie zdjec z gory, proponuje, po wyedytowaniu wkleic linki do jakichs innych zdjec trofci, umieszczonych na serwerze).
Pzdr.
Fazi64

Autor enssne
Użytkownik
#89 - Posted: 31 Sier 2006 20:08 
Trofcie poczekają na 500L (200x50x50).
Niestety. Ale jednak zdrowy rozsądek wygrał ponownie.
Póki nie ma 2metrówki, nie ma trofci.
Zrobiłem Malawi.

Widok ogólny na zbiornik z mojego łóżka.
Niestety marzenia o trofciach musza poczekac do czasu az stanie u mnie 500L'ka.
Ale Malawi też cieszy oko :)
Choć to nie to samo.
Tak btw.
Zdjęcia bomba :D Naprawde fajne hehe.
Kot zabojca ;)

Autor trzcinka
Użytkownik
#90 - Posted: 1 Wrz 2006 00:22 
proponuje, po wyedytowaniu wkleic linki do jakichs innych zdjec trofci, umieszczonych na serwerze).
Pzdr.

Jeszcze nie umię tego zrobić-coś nie tak poszło z fotosikiem-chyba nie potrafię czytać po polsku.Nie te zdjęcia tam miały być


Malawi też piękne-ale trofciaki -muszą być.
Jedno z Twoich przymiarek jest cudowne-to to że z pewnością zdobywasz dużą wiedzę

A z życia mojego zbiornika-wczoraj w nocy normalnie myślałam że cięzarny erytmodusik pozabija swoje małe.Zaczął walić podgardlem we wszystkie twarde dekoracje-tak mocno że aż strach,a w ogóle to zachowuje się tak jakby był zły na cały świat że musi te dzieci nosić.Jest taki chumorzasty jak "udzielna księżniczka"

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / 240L (120x40x50h - proste) Tropheusy (kilka pytań) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®