Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

obsada w nowym zbiorniku

Autor Darioo
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lis 2013 16:54 
Witam.
Chciałbym do nowego 375 l. wpuścić po 10-12 szt duboisi , bemba i murago , 4 cm ,wiem że max to tylko dwie odmiany w takim akwarium, proszę o poradę lub wyperswadowanie mi tego pomysłu ,co się będzie działo , ostre potyczki ?jak będą się zachowywać ? czy konkretnie co ? nie mogłem nic znaleźć na ten temat.
Filtracja : dwa kubełki 2000l/h i 900l/h
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Lis 2013 13:04 - Edytowany przez: admin 
W mojej opinii zbiornik nadaje sie dla jednego wariantu/gatunku w ilości 15-20 dorosłych osobników i to jest minimalny dla nich zbiornik.

Warianty nie żyją w naturze sympatryczie, a jeżeli nawet to na różnych głębokościach, nie zachodząc na swoje terytoria.
Trzy warianty to misz masz kolorystyczny, ani jeden nie będzie wybarwiony tak jak powienien być. Warianty w takim zbiorniku będą sie nawzajem dominowały.

Pooglądaj zbiorniki mieszane i zbiornik z jednym stadem, wizualnie sam zobaczysz o co mi chodzi:)

To wszystko mogłeś wyczytać tutaj na forum bez problemu:) Jak postawisz zbiornik 2-3 razy większy, wtedy dwa gatunki/warianty trofeusów możesz mieć.


Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / obsada w nowym zbiorniku Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®