Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Dwie odmiany

Autor dare6612
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Sty 2014 19:20 
Witam po raz drugi !
Jak już pisałem w (SPRAWY OGÒLNE) posiadam akwarium 375l. zasiedlony około 30 szt. tropheus Chimba.W większości to trzylatki . Fotosik niebawem!
Drugi mój zbiorniczek to 250×50×50 i jak wcześniej napisałem jeszcze zapakowany .
Chodzi mi po głowie ,by zasiedlić go dwoma odmianami :kasakalawe i ujiji .Po 20 szt. każdej ,takiej po 3-5 cm.
Przeglądałem dość sporo forum i niewiele znalazłem na temat ,połączeń tropheusòw moorii i brichardi .To chyba niezbyt popularne połączenia linii genealogicznej 3 lub 9 z linią 6 , 7 czy 8 wśród pasjonatów.
Jeżeli macie jakieś doświadczenia,rady lub uwagi to podzielcie się.Może kiedyś moja wiedza komuś będzie pomocna !
Pozdrawiam - Darek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 22 Sty 2014 09:36 
Wielokrotnie miałam połączone różne gatunki trofeusów. To nie jest problem, jednak wg mnie trofeusy czują się najlepiej, gdy są w jednym wariancie/gatunku swojego rodzaju. Wynika to zapewne z tego, że w naturze występują allopatrycznie z innymi trofeusami, a jeżeli występowanie jest sympatryczne to gatunki występuja na różnych głębokościach i zwykle się nie widują, albo jest to rzadkie i przypadkowe. Kasakalawe to wariant z Zambii, te w naturze nigdy nie występują sympatrycznie z innym trofeusem (naturalnie):)

Pamiętaj jeszcze,że wybrałeś połączenie dwóch gatunków z czego wariant z Kasakalawe jest najmniejszym z trofeusów, a Ujiji jest spore nawet do 15 cm.

Tyle mojego wyjaśnienia:) takie jest moje rozumowanie, co nie oznacza, że nie możesz połączyć, ale....zawsze może być jakieś ale. Możesz dodać raczej małego petrochromisa lub pseudosimochromisa lub Symochromis babaulti.

Marta

Autor dare6612
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Sty 2014 07:33 
Zaskoczeniem dla mnie jest rozmiar Ujiji ! Tego to całkowicie niebrałem pod uwagę.Młode osobniki może i się zgrają, ale Kasakalawe w puźniejszym okresie mogą zostać zdominowane , a tego bym nie chciał . Pozatym czytałem gdzieś ,że brichardi są bardziej agresywne nawet WF- czy jest to potwierdzone ?

Allopatryczne występowanie tropheusa w naturze to faktycznie dobry powód by przebywały u nas osobno. Dlatego pozostane raczej przy jednym wariancie , jakieś 30-35 szt. Tylko jeszcze ktò......re ??????

Dzięki Darek.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Sty 2014 09:01 
Ujiji nie jest wcale największym brichardem. Mpimbwe, Korongwe rosną nawet do 18 cm, a T. polli do 20 cm.

Miałam takie gigantyczne Mpimbwe WF więc wiem jak wyglądają:)

15 cm osiagają także Ilangi, Kalambo, Kasanga - i to bez tuczenia w akwarium.

Wybór odmiany to niestety Twoja domena:)

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Dwie odmiany Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®