Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Nowe akwarium

Autor suniok
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Kwi 2014 11:23 
Cześć,

mam na imię Jarek, własnie startuje z akwarium tanganika. Przesiadłem się z roślinnego po zobaczeniu w sklepie tropheusa :) jakoś tak spojrzał na mnie i postanowiłem z żoną, że będziemy mieć tropheusy. Sprzedałem stare akwarium i kupiłem nowe dla właśnei tych ryb.

Akwarium: 190x44x50 (dłxgłxwys)

Filtracja: Hw303B cały wypełniony żwirem koralowym + szeregowo przed nim aquael minikani 120 jako prefiltr - bez pompki wypełniony watą i gąbkami (takie rozwiązanie bdb sprawdzłao mi sie w roślinnym. Do tego Atman 203 i skimmer z poprzedniego

Grzałka 250W Jagger

Oświetlenie listwy led ciepła + zimna

Podłoże piasek + kamienie scenery stone

Niedługo wstawie zdjęcia, zbiornik dojrzewa ze ślimakami helmet (polecam) i paroma krewetkami - no2 juz powoli leci w dół także będę się rozglądał za rybami.
Zdecydowałem się na jeden gatunek Tropheusa - raczej będzie to dubosii.

Kupiłem pokarmy:

- spirulina fote
- sera flora
- tetra phyll
- naturefood s
- hikari chillid
- tetra fresh delica daphnia (balast)
- jbl spirulina

Dokupie jeszcze tabetki ze spiruliną przyklejane.

Ph narazie koło 8 - dodałem sody

Autor suniok
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Kwi 2014 11:30 
Za natlenienie odpowiada deszczownica z kubełka skierowana do góry - dość mocno bulgocze powierzchnia wody - mam nadzieje, że to wystarczy, bo nie lubię pęcherzyków latających po akwarium.

Czy ktoś testował tą daphnie w żelu?

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 30 Kwi 2014 20:39 
Cześć Jarku,

Akwarium jest dość wąskie, powierzchnia dna może być problematyczna jak ryby dorosną, ale sprawdzisz to sam.

Używałam żel, o którym piszesz, ale zawsze dla ryb mięsożernych. Wg mnie to nie bardzo jest pokarm balastowy, bo jest silnie przetworzony. Najlepszymi balastami są pokarmy naturalne typu shrimp mix, mrożonki, glony typu Nori, naturalne przygotowane warzywa itp.

czekamy na zdjęcia zbiornika

Marta

Autor suniok
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Kwi 2014 21:54 
Dzięki za odpowiedź, nie dałem rady zrobić szerszego - rozciągnąłem ja na max co mogłem, bo czytałem że w powierzchni dna najwazniejsza jest długość. Ok żel oddam komuś, po prostu na poczekaniu w sklepie zobaczyłem i wziąłem.

Autor suniok
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Kwi 2014 22:01 

Autor suniok
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Kwi 2014 22:04 
Pokrywa skończę na dniach.

Autor suniok
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Kwi 2014 22:05 
Na zdjęciu oświetlenie wygląda na mocne, ale w rzeczywistości jest cienkie - w planach mam podwoić i na osobnym obwodzie zrobię. Wieczorem jest ok, ale w dzień słabo. Jak będzie za jasno to odłączę połowę.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 1 Maj 2014 13:44 
Całkiem fajnie to wygląda. Piasek mocno kontrastuje z kamieniami. Nie wiem czy ciemniejszy nie byłby bardziej naturalny.

Marta

Autor luki
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Maj 2014 19:23 - Edytowany przez: luki 
U mnie jest podobnie! Mam problem z robieniem fotek pod led'ami. Na moich zdjęciach także wyglada jakby akwarium było prześwietlenie w rzeczywistosci jest jednak dużo lepiej. Akwarium mogło by byś szersze ale ogólnie stworzyłeś ciekawa aranżacje.
P.s.
Możesz ewentualnie dodać jedna lub dwie większe skały (takie prawe pod lustro wody).

Autor suniok
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Maj 2014 20:46 
W torebkach był bardziej żółty - jak będę dosypywał to już normalny, bo dla mnie też trochę białawy. A skała pod powierzchnię - ciężko będzie bo drogawe są - ważyła by pewnie z 20 kg a to już 200 zł.

Autor suniok
Użytkownik
#11 - Posted: 2 Maj 2014 11:11 
Czy wiecie gdzie w Łodzi lub województwie warto wybrać się po Tropheusy Duboisi? Interesują mnie raczej F1. Na równej jest duuuża giełda, ale nie wiem czy jest tam coś wartego polecenia - obawiam się, że mogę nei rozróżnić mieszańców od innych.

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 3 Maj 2014 07:11 
Powtarzam się znowu

Na tym forum nie doradzamy zakupów bo to forum komercyjne naszej firmy www.tropheus.com.pl. Zobacz regulamin.


Marta

Autor suniok
Użytkownik
#13 - Posted: 3 Maj 2014 19:35 
ehhh nie wiedziałem. Niestety do Was mam za daleko.

Autor Michal23071980
Użytkownik
#14 - Posted: 10 Maj 2014 13:24 
suniokcześć, również jestem z Łodzi i szukam również Duboisi, jak chcesz to się odezwij gg 1506694

Autor suniok
Użytkownik
#15 - Posted: 28 Maj 2014 16:43 - Edytowany przez: suniok 
Mam już całą obsadę: 10szt duboisi snz i 15szt bemba snz. Ryby pływają już prawie 3 tyg, od początku nie boją się nikogo ani niczego - sam proces wpuszczania trwał 1,5h (dolewanie wody). Jedzą bardzo chętnie absolutnie wszystko łącznie ze skubaniem palców. Przy podmianie wody muszę uważać, bo skubią rurkę - jedną nawet wciągnąłem, ale na szczescie nic jej nie jest. Mam trochę problem ze zrobieniem zdjęć, bo aparaty przez czarne tło spowalniają mi migawkę i wszystko jest zamazane - poza tym jak tylko zbliżam się do akwa na bliżej niż 1,5m to wszystkie kotłują się w grupie przy szybie.

Autor jm20102011
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Sty 2015 00:57 
witam
Jestem tu nowy i to moje pierwsze akwa ,mam w planie zalozyc akwa z Tropheusy Duboisi akwa ma 240l jakie parametry ma miec woda ? i jaki ma byc wklad kubelka ?
dzieki

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 23 Sty 2015 07:59 
Musisz wyraźnie poczytać o zbiorniku dla trofeusów. Choćby tutaj http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=5583&page=0#msg74316, a takich postów jest wiele na tym forum.

Zbiornik 240 litrów nie nadaje się dla tych ryb.

Musisz zdobyć wiedzę o tym biotopie. Dopiero wtedy zabierz się do planowania akwarium.
Na tym forum wpisując w opcję "szukaj" odpowiednie pytania znajdziesz mnóstwo informacji.

Polecam także Tanganika MAGAZYN, to pismo właśnie dla tanganikomaniaków.

Marta

Autor jm20102011
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Sty 2015 10:32 
ok dzieki.
zbyszek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Nowe akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®