Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Założyłem wczoraj tange

Autor uwe87
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Maj 2006 10:01 
Witam
Wczoraj skonczyłem robić akwa i wpuściłem ryby :).
Mam akwa 270L i 11 bemb i 10 chipimbi.Akwa urządziłem w stanie raczej "surowym" tzn po bokach pare skałek a środek akwa jest otwarty(czy takie ułożenie jest dobre czy może lepiej jest jak więcej skałek jest w akwa >>??.Wczoraj juz zauważyłem jak jedna bemba walczyłem z chipimbi o grotke czy to normalne (ryby mają po około 3cm) w takim "wieku".
Ryby dość śmiesznie wyglądają w tym zbiorniku, prawie ich nie widac i myśle że będe miał z nich dużo radości :)

Pozdrawiam

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Maj 2006 10:41 
hmm, czytałeś trochę o zakładaniu akwarium ?

Autor artkras12379
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Maj 2006 11:32 
WITAM
tooold słusznie zapytał!!!
Zakładanie akwarium - temat rzeka, można by pisać i pisać.
Z tego co rozumiem to wczoraj nalałeś wody i wpuściłeś ryby?
Odważne posunięcie (a gdzie cały proces dojrzewania zbiornika?) - ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie OK;-)
Odnośnie wystroju - jest chyba taka zasada, że im mniejsze rybcie tym więcej kamieni, grot i kryjówek. W miarę dorastania naszych pupilków części wystroju można sukcesywnie się pozbywać. Wszystko oczywiście na podstawie obserwacji i zachowania się rybek.
Pozdrawiam
Artur

Autor Belgrano
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Maj 2006 11:41 
Od razu po zalaniu wodą wpuściłes ryby?

Autor uwe87
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Maj 2006 17:05 
Wiem że to temat rzeka zakładanie akwa mam juz pewne doświadczenie bo hodowałem pyszczaki.
Tak wczoraj zrobiłem akwa i wpuściłem ryby z tym że wode ok 70% wlałem ze starego zbiornika czyli nie miało co dojrzewać tylko nagrzałem ją do 26 stopni

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 7 Maj 2006 17:48 
A czy filtry tez dałeś stare, sama woda chyba nie pomoze.

Marta

Autor uwe87
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Maj 2006 18:50 
tak filtry stare i nic nie czyściłem ich.

Autor tooold
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Maj 2006 20:49 
Tak wczoraj zrobiłem akwa i wpuściłem ryby z tym że wode ok 70% wlałem ze starego zbiornika czyli nie miało co dojrzewać tylko nagrzałem ją do 26 stopni

trzeba było od razu to napisać- poza tym trochę mają za ciepło ;-)

Autor uwe87
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Maj 2006 22:51 
To jaką mam trzymać temperature??

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#10 - Posted: 13 Maj 2006 09:20 
Własciwie ja też miałam zapytać co z tą temperaturą, tylko czasu zabrakło...

Tooold, dlaczego uważasz że 26 stopni to za dużo? - ja mam 26,6

Katarzyna

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 13 Maj 2006 09:34 
Pewnie dla tego ze w jeziorze temperatura wody nie przekracza 26 stopni ;)

Z tego co pamiętam Shupke polecał jako optymalna temperature 24 Bodajże Marta kiedyś o tym wspominała.

Ale ja sądze że jest za niska.W niższej temperatuze zaobserwowałem niedonaszanie ikry przez samice i o wiele dłuższy czas inkubowania.

Ja osobiście staram się utrzymać 26

Marcin.T

Autor JGr
Użytkownik
#12 - Posted: 13 Maj 2006 15:15 
"ja mam 26,6"

A ja mam 36,6 :-)))

Nie obraź się Kasiu, tak mi się jakoś skojarzyło, a strasznie tu ostatnio poważnie i nie wytrzymałem ;-)

Jarek

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 13 Maj 2006 16:17 
Oj poważnie poważnie! ;)

Ale niekturzy sie denerwują jak mówi się nie na temat. ;) Dlatego teraz większosć pisze tak poważnie.

A tak między nami toś zdrowy Jarku jak byk ;)

Marcin.T

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#14 - Posted: 13 Maj 2006 19:34 
No to jak zeszliście z tematu to ja napiszę, że też mam 36,6 ;o)

Jarek,

O obrażaniu nie ma mowy!

Powiem więcej! Ty sobie nie jesteś w stanie wyobrazić ile razy musialam się gryźć w jęzor aby czegoś mało szczególnego i nie na temat tutaj na forum ,,nie zaśpiewać'' ;o) Oj, a ochota i pokusa jest wielka, bo w końcu śmiech to zdrowie ;o)

Katarzyna

Ps. Do ,,niektórych denerwujących się jak się mówi nie na temat'' , to nie ja zaczęłam to ONI ! ;o)

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 13 Maj 2006 20:15 
Ja również założyłem parę dni temu nową Tangę. A co!! Akwarium na kwaranntane dla super Petrusiów. Cyrki z nimi mam, aż szumi.
Akwarium przygotowałem przez jakis czas przed wpuszczeniem ryb. Zainteresowalo mnie podawanie witamin do wody. Do tej pory myslałem że potrzeba nieco czasu aby dobrze sie rozusciły w wodzie i były gotowe "do uzycia" przez ryby dlatego podawałem pare godzin wcześniej lub dziń wcześniej (zawsze na noc, zgaszone światło), a w innym wątku wyczytałem że nie ma takiej potrzeby. Może tak ma być, nie wiem.
W nowej Tanganice postawiłem doniczki z dziurami bo Petrusie to plochliwe rybki. Samiec zaczał rządzić to poszedł do ciupy, do ogólnego stada i juz daje sobie radę. Są teraz same samiczki gdzie jedna zaczęła wyraźnie dominować no to wpusciłem trofeusy anactennsy (Kongle Kavalla). Trofeusy mają również spełniać role "nauczycieli" pobierania pokarmu. Uspokoiło sie na chwilę bo zacząl dominujacy samiec trofeusa szaleć i po jakimś czasie herbatnik wytarł sie z samicą, a teraz szykuje sie z drugą do tarła. Petrusie powoli sobie przemykaja miedzu doniczkami i skałkami.
Ja mam temperature 36,4 *C, nie wszyscy muszą mieć taka samą. Poprostu stygnę ;-).
Leszek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#16 - Posted: 14 Maj 2006 13:25 
Leszku,

Szczerze zadroszczę - kolejnego akwarium - a nie temperatury ;o)

Fajnie postawić sobie szpital 240-o litrowy ;)

Zdradzisz Nam tu na forum ile litrów wody stoi u Ciebie obecnie w domu?

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 15 Maj 2006 07:44 
W moim 2- pokojowym mieszkanku stoi obecnie ok. 1400 litrów wszystkiego (sama Tanganika). Nie jest to dużo patrząc na to co było (wcześniej 3 regały+ bonusy, nawet cos stalo w lazience). Ale przegralem z polska energią, za duzo to wynosiło. Akwaria mam poustwaiane w całym mieszkaniu. Teraz przymierzam sie do małej reorganizacji. Planuje postawić 4 duże zbiorniki (po 2 na pokój) i to bedzie tyle. W przyblizeniu wydzie to ok 2100 litrów lub ciu wiecej. łatwiej przy tym chodzić. Z jednego dużego zbiornika zrezygnowałem bo za dużo jest pieknych ryb żeby zrezygnować z ich obserwacji, chociaz i tak wiem ze wszystkiego mieć nie mogę.
Pozdrawiam Leszek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Założyłem wczoraj tange Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®