Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Pytanie o sump

Autor Aulon
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Cze 2014 15:32 
Witam wszystkich. Dostałem w spadku baniaczek 500 litrowy - wymiary 150 x60x60. Akwarium jest zaniedbane ale jeszcze do się coś z niego wycisnąć. Mam pytanie o sump - jest razem w zestawie. Sump ma wielkość 50 litrowego akwarium i 5 przegród . Jakie wkłady filtracyjne zastosować przy hodowli tropheusów. Czy sump jako filtr biologiczny wystarczy (przy ewentualnej obsadzie 25 dorosłych ryb) czy trzeba dokupić jeszcze jeden filtr zewnętrzny. Z góry dziękuję za jakieś wskazówki - miałem długą przerwę z akwarystyką ale pora wrócić do rybek.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 19 Cze 2014 08:43 
50 litrowy sump na pewno będzie zbyt mały do takiej obsady.

Poczytaj choćby tutaj

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=4513&page=0#msg69043

Marta

Autor Aulon
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Cze 2014 11:31 
Przeczytałem - muszę dokupić filtr zewnętrzny i pompę cyrkulacyjną. Jak to wszystko wystartuje będę rozglądał się za rybami.

Autor jaosh
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Lip 2014 11:57 
Witam,

ja przy baniaczku 450 litrowym mam sumpa o pojemności 130 litrów.

Drugi filtr jest niezbędny.

Wkłady jakie mam to: grys koralowy, zwykły żwir, kostki ceramiczne.

Autor Aulon
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lip 2014 13:36 
jaosh - dzięki za pomoc. Ja dostałem gąbki, biokule, ceramikę oraz zoolit. Zoolit może obniżać ph wody więc nie wiem czy go dam do filtra.

Autor jaosh
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Lip 2014 07:58 
U mnie biokule znajdują się w kominie. Żwir mam w dwóch granulacjach. W jednej komorze mam żwirek do 5 mm, w drugiej do 1 cm. W trzeciej komorze ceramikę, w czwartej grys koralowy. Pompa stoi w piątej, bez żadnego wkładu.

J.

Autor Aulon
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Sier 2014 09:34 
Ja zrobiłem tak - w kominie dałem gąbkę - ma za zadanie wstępnie oczyszczać wodę i nie dopuszczać za mocnego zabrudzenia wkładów w samym sumpie. W sumpie : gąbki o mniejszych otworach, ceramika, biokule. Jedna komora została wolna- dam grys koralowy bo ph mam za niskie 7,2.

Autor jaosh
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Paź 2014 12:05 
Witam,

Proponuję wyciągnąć gąbkę z sumpa. Jak się nazbiera brud to możesz mieć problem z czyszczeniem gąbki. Gdyż przy każdym wyciąganiu ściekać ci będzie wszystko do wody.

J.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Pytanie o sump Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®