Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheusy ikola strach przed swiatlem

Autor lisartur
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Cze 2014 19:31 
Witam
Mam tropheusy ikola 15szt. sa mlode maja okolo 5cm zbiornik 200litrow i moje oswietlenieto aquarella philips 18w na dnie mam piasek kwarcowy i dwa duze wapienie filipinskie filtracja zewnetrzny unimax 250 wewnetrzny aqua szut 750
Moj problem jest nastepujacy
Rano rybki plywaja po calym akwarium kolo 7 rano daje im jesc i wogole sie mnie nie boja po przyjsciu z pracy kolo 16 zalaczam oswietlenie i daje im jesc ale po zalaczeniu oswietlenia rybki sie boja i chowaj swiece do 21 ale one caly czas sa za kamieniam pochowane
Co robic zeby sie tak nie baly czy mam zamocne oswietlenie czy cos innego jest problemem prosze was o pomoc bo troche mi ich szkoda ze tak sie boja
A jezeli np bym wylaczyl oswietlenie kolo 17 18 to przy zgaszonym oswietleniu plywaja normalnie
Jak je przyzwyczaic do oswietlenia

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 27 Cze 2014 12:08 
Temperatura barwowa tej świetlówki może stresować ryby, wpływa na ich postrzeganie ubarwienia poszczególnych osobników. Zacznij świecić przez cały dzień i staraj się obserwować reakcje ryb. Jak nic się nie zmieni to zmień świetlówkę na np. Power Glo

A najważniejsze zmień zbiornik na większy. To podstawa!!

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheusy ikola strach przed swiatlem Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®