Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Piasek koralowy

Autor Trofcik
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Lut 2018 16:28 
Chciałbym zapytać czy takowy piasek nadaje się dla Tropheusów, chodzi mi głównie aby uniknąć naszych piasków ze względu na ogromną obecność w nich krzemianów a jak wiadomo powoduje to wzrost okrzemek w baniaku i albo nie znikną wcale albo będą tam długimi miesiącami.
Wiem że piasek koralowy jest najczęściej biały ale może znależć go już w przeróżnych odcieniach i nie musi być to biały, bardziej mi chodzi o sam fakt czy będzie się on nadawał do czyszczenia skrzeli u Trofci, czy gradacja 0.5-1.0 będzie ok .
Nie chcę żadnych piachów typu Kraisel, budowlanych itp, te wszystkie piaski kwarcowe odpadają ze względu na krzemiany .

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 9 Lut 2018 07:00 
Piasek koralowy nie nadaje się na podłoże. Może być medium w filtrze. Jest po prostu za ostry.

Obecność okrzemek to etap dojrzewania zbiornika. Norma nie ważne jakie podłoże jest.

Zwykły piasek jest najlepszym podłożem. dla trofeusów. W naturze nie maja piasku koralowego.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Piasek koralowy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®