Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Niezdecydowany co do obsady

Autor sypu
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Sty 2019 14:21 
Witam wszystkich

Jestem na etapie planowania i kompletowania swojego pierwszego akwarium z rybami z Tanganiki.
Posiadam zbiornik otwarty (tak wiem, zabezpieczę go aby ryby nie wyskakiwały) o wymiarach 200x50x50. Proszę mi podpowiedzieć, dla których gatunków Tropheusów jest to wystarczający zbiornik? Ewentualnie dla których jest to za mały litraż. Nie chcę stanąć przed dylematem że ryby urosną i zrobi się ciasno. Ale pusto tez być nie może :-).

A jeszcze mam pytanie odnośnie mięsożerców z Tanganiki. Czy sa wśród nich gatunki żyjące w grupach które wypełniłyby mi całą przestrzeń zbiornika podobnie jak tropheusy?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Sty 2019 08:47 
Tak ten zbiornik jest wystarczający dla grupy 20-25 dorosłych sztuk trofeusów. Nie ma znaczenia których, wszystkie maja takie same zachowania w akwarium.

Z mięsożerców (w tym wypadku planktonożerców) to na pewno przedstawiciele rodzaju Cyprichromis, tworzą areny godowe w całej toni.

Marta

Autor sypu
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Sty 2019 12:09 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. A proszę mi jeszcze powiedzieć czy planując zakup ryb takich jak młode Tropheusy należy kupić docelową ilość czy trzeba się liczyć z tym, że w trakcie dorastania i ustalania hierarchii w grupie niektóre osobniki mogą nie przeżyć?
Z tego co wyczytałem w internecie, agresja ryb raczej rzadko doprowadza do śmierci innego osobnika? Tu mogę się mylić.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 8 Sty 2019 17:21 
Problemem może być stres 25 młodych małych ryb w tak dużym zbiorniku. Ponadto nigdy nie wiesz jaki układ płci wyrośnie z młodych ryb.

Stres może prowadzić do zachorowań.

Marta

Autor czaki01
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Lip 2019 22:21 
Witam moje pytanie ile młodych ryb wpuścić do 250x70x60 akwarium.
I czy 30 W światło wystarczy .
Pozdrawiam

Autor czaki01
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Lip 2019 22:22 
Chodzi mi o tropheusy kadaklawe

Autor czaki01
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Lip 2019 22:23 
Przepraszam za błąd chodziło mi o kasaklawe
Dodam jeszcze, że jeden gatunek

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 13 Lip 2019 09:18 
70-80 maluchów, a potem redukcja. Im mniej wpuścisz młodych ryb tym stres będzie dla nich większy.

20 Wat wystarczy, to rodzaj światła jest ważny - czyli ilość lumenów

Doczytaj!!

Marta

Autor czaki01
Użytkownik
#9 - Posted: 13 Lip 2019 12:47 
Bardzo dziękuję za informacje.
Pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Niezdecydowany co do obsady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®