Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Zamiana maliwi na tanganika

Autor Clozapina
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Sty 2021 16:16 
Witam jestem nowy na tym forum.
Przymierzam się do zamiany mojego obecnego akwarium z Malawi na tropheusy.
Proszę o poradę jak zrobić to najbezpieczniej .
Posiadam akwarium 200x50x60-600l
Filtracja Filtr wewnetrzy kasetowy i dodtkowo zewnetrzy kubelkowy . Podłoże piasek drobny bialy nad kamieniami sie jeszcze zastanawiam czy zkaupić nowe dla dekoracji czy zostawic obecny SERPENTYNIT
Ryby ktore obecnie posiadam i sprzedaję sa zdrowe nie widac choroby w akwarium.

Mam pytanie czy muszę robic pełen reset akwarium , czy na przykład częsciowy z podmianą wody , jeżeli tak to ile wody zostawić czy piasek płukac czy zostawić , czy może resetowac złoża w filtrach?

Kolejne pytanie o obsadę mój wybór padł na tropheus Ikola , Chcę kupić młode ryby , jaką ilośc powonieniem kupić?Zeby pózniej ewentualnie zredukowac ilośc samców w stadzie.
Czy mogę pomieszać z inną obsadą np. tropheus moliro jeżeli to utrudni hodowlę to wezmę jeden gatunek .
Czy mogę zostawić 3-4 glonojady z poprzedniego akwarium , bardzo dobrze funcjonują z agresywnymi rybami.
Czy ktoś ma namiar na dobrego hodowcę Ikola w małopolsce i okolicach-znalazłem w świetochłowicach jednego.
Proszę o wybaczenie jeżeli zadaje pytania które już byly wałkowane

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Sty 2021 09:48 
Nie musisz robić pełnego restartu. Musisz całkowicie opróżnić zbiornik, podmienić 50% wody, dodać FMC - 50 kropli na każde 100 litrów wody.

Po tygodniu bez ryb - nic nie może zostać w zbiorniku- robisz podmiankę 10%, sprawdzasz parametry wody, amoniak, N02, N03, pH.

Stabilizujesz do odpowiedniego pH dla Tanganiki i parametry cyklu azotowego.

Nie napisałeś jakie masz fitry, chodzi o przepływ. Filtracj musi być bardzo duża w Tanganice.

Zbrojniki to ryby z Ameryki Połnocnej nie nadaja sie do Tanganiki.

Wybór obsady czy dorosłe, czy młode to juz Twoja sprawa.

Nie bardzo widzę redukcje obsady jak dorosną, bo co bedzie jak będziesz miał same samce albo ich duży nadmiar? Ponadto zaburzenie ustalonej hierarchii może byc tragiczne w skutkach. Tanganickie ryby maja inne zachowania niż malawijskie.

W zbiorniku możesz mieć tylko jeden wariant trofeusów.

Marta

Autor Clozapina
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Sty 2021 11:16 
Dziękuje bardzo za pomoc.
Czy chodziło ci o taki preparat np. ZOOLEK FORMISOL FMC CMF 250ml PREPARAT ODKAŻAJĄCY
Posiadam filtr wewnetrzny kasetowy z przepływem 4000l/h ,dodatkowo kubełek zewnętrzny głownie ze złożami JBLe1500 przepływ 1400l/h

Czyli proponujesz piasek i kamienie usunąć , a złoża z filtrów zostawić i odkazić tym preparatem po wymianie wody ?

Jak myślisz ile młodych rybek kupić myślałem 30 sztuk?
Kupić wszystkie z jednej hodowli czy lepiej z 2- 3 hodowli?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 7 Sty 2021 11:26 
Tak chodzi o dowolne FMC - nie ważne jaka firma.

Wszystko zostawiasz w akwarium kamienie, piasek i wlewasz po pomianie FMC - filty maja stale pracować. Jeżeli chcesz zmienic aranzację, to także nie problem, ale serpentynity są ok.

Jakie masz teraz parametry wody chodzi o aminiak, N02 i N03?

Poczytaj na forum o "mieszaniu biologii" - zawsze kuujemy w jednym czasie ryby z jednego źródła.

W 600 litach powinno być około 25-30 DOROSŁYCH trofeusów. Trudno powiedzieć jakiej wielkości kupisz młode. 3-4 cm to na pewno musi być ich więcej, małe mogą sie stresowac.

Według mnie zanim zaczniesz przygodę z Tropheus to powienieneś jednak sporo doczytać. To wymagajace ryby, łatwo o błędy i straty.

Masz to forum, poszukaj wątków, jest Tanganika MAGAZYN, a w nim artykuły o utrzymaniu tych ryb w zbiorniku. Bez wiedzy nie zabieraj sie za nie.

Marta

Autor Clozapina
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Sty 2021 11:46 
parametry
NO3-100
NO2 -0
GH-14
PH-7
KH-10

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 7 Sty 2021 12:13 
Jak widzisz musisz wiele doczytać na temat parametrów wody. N03 100? to nie do tanganiki

Masz za pewne zbyt słąbą filtrację

Jak masz malawi w takim pH i przy takim N03 to podziwiam.

Musisz poczytać.

Marta

Autor Clozapina
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Sty 2021 18:51 
Moze ktoś polecić dobrego hodowcę w Krakowie i okolicach?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 11 Sty 2021 09:09 
Poczytaj nasz regulamin. Nie polecamy hodowli i nie sprzedajemy ryb na naszym forum. To forum prywatne naszej firmy.

Mozesz pisać prywatne informacje z takimi pytaniami.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Zamiana maliwi na tanganika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®