Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Nowy , stary akwarysta

Autor sivczenko
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lip 2021 11:51 
Witam serdecznie , tak jak w temacie napisałem posiadałem kiedyś akwarium z tropheusami. Teraz mam akwarium morskie i wszystko na to wskazuje że będę chciał wrócić do do tropheusow. Proszę o troszkę porad :) więc tak pytanie pierwsze mam zbiornik 150x60x60 i chciałbym jak najwięcej gatunków tam zmienić proszę napiszcie ile gatunków możliwe jest żebym miał i po ile sztuk . Drugie pytanie z racji że mam teraz morskie mam akwarium z sumpem i będę chciał wykorzystać go do tanganiki, więc jakie wkłady bym musiał włożyć do sumpa aby była jak najlepsza biologia i mechanika . Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Lip 2021 05:37 
W zbiorniku możesz trzymać jedno stado trofeusów - 18-25 sztuk. Możesz do tego dołączyć grupę Eretmodus lub Spathodus.

Z innych propozycji to sumy: Synodontis petricola- grupa

Możesz także dołączyć jeden z wariantów Pseudosimochromis curvifrons, ale wtedy grupa 15-18 trofeus i grupa 9-12 Pseudosimochromis

Wkłady powszechnie używane, biologiczne + gąbki + grys dolomitowy. Wkładów biologicznych jest obecnie mnóstwo na rynku, np. wkłady firmy Brightwell.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Nowy , stary akwarysta Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®