Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Simochromis Diagramma F1

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 28 Cze 2006 15:26 - Edytowany przez: admin 
W naturze żyja one na terenach, gdzie występuja rośliny. W literaturze zalicza sie je do ryb odżywiających sie w sporej części roślinami.

U mnie wyjadły caly zapas Piastia.

Marta

Autor kris
Użytkownik
#32 - Posted: 28 Cze 2006 15:31 
Bardzo dziwny wydaje mi sie ten niebieski, metaliczny blask na tułowiu tej ryby, poza tym wszytko jest w porzadku.

Leszku zdjecie robilem celowo w taki sposob aby minimalnie tylko wprowadzic jakiekolwiek przeklamania w kolorystyce i wlasnie takie jest jej zabarwienie tulowia - niebieskie. Widzialem takze bardzo ladne diagramy red dorsal gdzie czerwone sa takze pletwy ogonowe - zaraz znajde link to podrzuce

Autor rufus1
Użytkownik
#33 - Posted: 28 Cze 2006 15:32 
No wlasnie Marto. Ja zwrócilem uwage na Valinserie u krisa w akwarium i mialem go o to zapytać. co z tymi roślinami.
Ale jeżeli dobrze je karmi, co widac po samicy, to moze ich nie ruszają.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#34 - Posted: 28 Cze 2006 15:35 
Znam ta odmine i zdjecia widzailem. Jeżeli to natuiralny niebieski (ogladany bez światła sztucznego) to sa pieknie wybarwione. Mysle ze tu po czesci wpływa na te kolory karma, moim zdaniem szczególnie krewetki.
Leszek

Autor kris
Użytkownik
#35 - Posted: 28 Cze 2006 15:39 
red dorsal
http://www.tropheini.de/Forum/viewtopic.php?t=909

trzeba sie zalogowac, aby zobaczyc wszystkie zdjecia
przykladowo dam tylko 1-sze zdjecie i zaznaczam ze pochodzi ono z w.w. serwisu

Autor kris
Użytkownik
#36 - Posted: 28 Cze 2006 15:43 
Leszku wlasnie tak jak mowisz ja mam taki sposob na te zjadanie roslin, ze karmie ta samiczka shrimp mixem i wtedy zostawia w miare te rosliny w spokoju - z tym jednak musze uwazac bo groszek bardzo jest kaloryczny

Autor rufus1
Użytkownik
#37 - Posted: 28 Cze 2006 15:45 
Przyznam sie ze tego zdjecia nie widzialem i robi wrażenie. Ogladałem inne na jakiejs stronie. Tam były mniej widoczne te pasy na tułowiu.

A na drugim planie widze małe, czarne i w kropki i to jeszcze chłopak! Jak myslicie co, a raczej kto to? O rany mam juz obsesję ;-) !
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 28 Cze 2006 15:48 
Po Twojej samicy widać że jej ten groszek słuzy, naprawde jest super!
A co z innmi rybami/gatunkami w tym akwarium?
Leszek

Autor kris
Użytkownik
#39 - Posted: 28 Cze 2006 15:55 - Edytowany przez: kris 
mam tam Chaitike odlow i mlode brichardi ulwile F1. NIe wiem jak bedzie bo Chaitike mam od niedawna - moznba sie jednak spodziewac ze byc moze beda problemy z tarlem z racji tego ze diagramma ostro je czasami pogoni - jak dojdzie samiec to mysle ze klopoty sie skoncza

Autor fazi64
Użytkownik
#40 - Posted: 28 Cze 2006 15:59 
małe, czarne i w kropki i to jeszcze chłopak! Jak myslicie co, a raczej kto to? O rany mam juz obsesję ;-)
Witam,
Jezeli dobrze widze i pamietam, to chodzi Ci o P. trewavase? Ja ich jeszcze nie mam (Petro w ogole - bo nie koniecznie trewavase), a juz powoli popadam w obled.
A propos petrochromisow - czy ktos dochowal sie juz mlodych od innych odmian (cos z famula na przyklad)?
Pzdr.
Fazi64

Autor marioot
Użytkownik
#41 - Posted: 28 Cze 2006 17:19 - Edytowany przez: marioot 
Oto obiecane zdjęcie sorrki za jakość ale tu widać najlepiej jego głowe.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cddc78f4504b43 46.html

Autor Komar
Użytkownik
#42 - Posted: 30 Cze 2006 23:47 
Czesc

Czy ktoś z Was, ktorzy nie macie gdzie odlawiac młodych i pozostawiacie je na pozarcie byłby skłonny podzielić się takimi maluchami? Jestem z Wroclawia i mogłbym podjechać po rybki. Szkraby świeżo po inkubacji miałyby swoje własne akwarium.

pzdr
Komar

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 1 Lip 2006 10:15 
Nie ma sprawy, tylko że ja mieszkam nad morzem.
Leszek

Autor Komar
Użytkownik
#44 - Posted: 2 Lip 2006 00:12 
Nie ma sprawy, tylko że ja mieszkam nad morzem.
Leszek


Jeżeli byłbys skłonny podesłać je przesyłką konduktorską, to podaję moje gg: 4690359.

pzdr
Komar

Autor timus
Użytkownik
#45 - Posted: 7 Wrz 2006 12:14 - Edytowany przez: timus 
Zauważyłem ostatni ciekawe zachowanie więc powracam do tematu.

Po obserwacjach w moim zbiorniku wnioskuje że samice simochromisów muszą w naturz podczas inkubacji usówać się na obrzeza stada.

Nosząca stara samica była nękana przez taka około 6cm. Było to spowodowane tym że samiec nakłaniał ją do tarła. Chciała za wszelką cene wypędzić dorosłą inkubująca samice. Co zresztą z uporem czyniła. Pewnie gdyby nie moja interwencja to zamęczyła by ją. Wystawiała ją z ukrycia na ataki samca.

Albo można by wnioskować że tarła odbywają sie na obrzeżach stada????

W każdym razie czas tarła to czas wzmożonej agresywności w akwarium.

Marcin.T <')))><

Ps. Skłaniam sie do stwierdzenia że potrzeby ich bytowania są takie jak przy dużych petro. Czyli akwarium naprawde duże.

Autor rufus1
Użytkownik
#46 - Posted: 7 Wrz 2006 12:58 
Marcinie co do pozycji inkubujacej samicy w "stadzie' to zgadza sie ze ona przebywa na obrzezach stada, a czasmi nawet dosc samodzielnie. Ja uwazam to za normalna sytuacje. chociaz u niektórych gatunkow obserwuje przebywanie samic inkubujacych w obrebie stada (trofeus, Petrochromis). U tych gatunków samice nie szukaja na sile spokojnego miejsca, ale tez nie ma wiekszej agresji w stadzie w stosunku do inkubujacej/-ch samic.
U Simochrois diagramma mysle że szukanie "odludnego" miejsca jest spowodowane wylacznie agresje podczas okresu rozrodczego, zarówno samca, ale rowniez jeszcze bardziej agresywnych samic gotowych do tarla (o czym pisales) ktore chca byc w kregu zainteresowania samca. Samiec przecież tylko plywa po akwarium i zaraz zaczyna sie "trzepanie" i gotowa samica wyciera sie z nim. Nastepnie inkubijaca samica jest przeganiana przez inne nie inkubjace samice. Dlatego ja w akwarium mam kilka róznych kryjowek dla takich samic. Czy zauwazyłez że np. kiedy jest wiecej inkubujacych samic w stadzie jest wiekszy spokoj?
co Ty na to Marcinie?
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#47 - Posted: 7 Wrz 2006 13:16 
Teraz niestety nie moge tego obserwować bo pozostała mi jedynie para tych fascynujących ryb. Nie moge z powodu małego jak dla nich zbiornika powturzyc obserwacji. Powróce do nich przy tej 3 metrówce.

Wiesz Leszku u mnie na brak kryjówek nie można nażekać. Niemniej ta młoda wścipska samica i tak znajdowała dorosłą inkubującą i ja ganiała pod nos samca. Przy większej ilości kiedy tak było kończyło się tragicznie dla ganianej.

Ale musze sie zgodzić że największym zagrożeniem jest gotowa do tarłasamica która czyści sobie teren.

Marcin.T <')))><

Autor drozd
Użytkownik
#48 - Posted: 7 Wrz 2006 14:38 
U Simochrois diagramma mysle że szukanie "odludnego" miejsca jest spowodowane wylacznie agresje podczas okresu rozrodczego, zarówno samca, ale rowniez jeszcze bardziej agresywnych samic gotowych do tarla (o czym pisales) ktore chca byc w kregu zainteresowania samca. Samiec przecież tylko plywa po akwarium i zaraz zaczyna sie "trzepanie" i gotowa samica wyciera sie z nim. Nastepnie inkubijaca samica jest przeganiana przez inne nie inkubjace samice. Dlatego ja w akwarium mam kilka róznych kryjowek dla takich samic.

jakbym widział moje Ctenochrmis Horei... bardzo podobne zachowanie wg mnie...

Marek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Simochromis Diagramma F1 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®