Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Wkońcu pływaja w moim akwarium ;)

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Lip 2006 12:45 
Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem 11 szt. Petrochromis Trewavasae. Rybcie to F1 i maja około 4cm.

Są przepiękne!

Normalnie kloniki dorosłych!

Najfajniej wyglądają ich pyszczki jak próbuja coś zeskrobać z przedniej szyby. Niesamowity widok warg i gardełka ;)


To tak na gorąco. Jak coś zaobserwuje to bede pisał ;)


Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Lip 2006 12:49 
Witam,
Super news!! Geratuluje!
Napisz cos wiecej (akwarium, towarzystwo itp.) bo sam nosze sie z zamiarem dolozenia po wakacjach do swoich trofci stadka tych ryb.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lip 2006 13:41 
Jak narazie pływaja w 400L z para S.Diagramma 9szt T.Chipimbi i 6 szt T.Duboisi a i para Eretmodus. C. Kiku.

Filtruje je dość obficie bo dwoma kubełkami Tetra 1200 i Eheim 2224 plus głowica z dużą gąbką.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lip 2006 14:17 
Marcinie a jak z jedzeniem ? Czy jedza wszystko? Co z ich plochliwoscia? Czy specjalnie przygotowywales wode? Jezeli tak, to jak? Jakie mamj ubarwienie, jasne czy ciemne? Pochwal sie my tez jestesmy ciekawi oczywiscie te informacje beda z pozytkiem dla wszyskich, przynajmiej mam taka nadzieje.
Leszek
ps. u mnie od wczoraj równiez pływaja 3 dorosle Petrusie trewavase. Narazie przechodza kwaranntane i aklimatyzacje. Pierwsza reakcja na pokarm prawidlowa, plyna jak go zobacza, ale sa jeszcze dosc plochliwe.

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lip 2006 14:51 
Absolutniue nic nie robiłem z wodą . Pomału dolewałem do worków wode z akwarium i to wszystko. Wpuściłem je i nie zapalałem w pokoju oświetlenia.

Na początku chowały się. I były "wąchane" przez lokatorów. Na drugi dzień rano juz pływały po całym akwarium obgryzując szyby z glonów. Na pokarm reaguja pozytywnie. Może nie tak energicznie jak trofcie ale ruszaja do niego i jedzą. Staram sie tak rozprowadzać pokarm aby pływał po całym akwarium i wszedzie mogły cos skubnąć.

Wczoraj podmieniłem 20% wody i nadal wszystko wygląda OK.

Ubarwione są raczej jasno z wyraźnymi kropkami.

To ile teraz masz dorosłych Leszku?

Marcin.T <')))><

Ps. Ja cały czas jestem pod wrażeniem Twojego akwarium z piaskówkami!!!

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Lip 2006 15:13 
Doroslych Petrusiów mam .............. hym, nie wiem. wydaje mi sie ze bedzie ich miedzy 13 a 15 sztuk, ale nie jestem pewnien, na pewno nie mniej. Przy najblizszej okazji policze.
Jezeli mlode Petrusie pociemnija to znaczy że sa po aklimatyzacji i rusza do boju w Twoim akwarium. Pojaśnienie to oznaka stresu (zmiana wody, transport, nowe akwarium, nowe towarzystwo).
Leszek
ps. Marcinie przez te piaskowce, a w dokladniej chodzi o xene, nie spie juz 2 noc , chcialbym ja wylapac ale jest za sprytna (to samica z mlodymi ktora widziales)

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Lip 2006 15:21 
Kurcze okłamał bym Was przez moją skleroze.

Dodałem po wpuszczeniu 60 kropli sera fisztamin i nie karmiłem ich do rana ;)

Ryby pochodzą od dobrego hodowcy a nie siusimajtka więc nie sądze żeby im coś sie stało. Są zadbane i wypasione-dobrze prowadzone ;)

Ja będe dbał o nie ! Więc tylko patrzeć i obserwować cudeńka ;)

Z tą Xenką w takim gąszczu możesz mieć kłopoty ;) Oj rewelacyjny jest ten zbiornik!

Życze Ci sukcesów Leszku! ;)

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Lip 2006 15:26 
........Z tą Xenką w takim gąszczu możesz mieć kłopoty ;) Oj rewelacyjny jest ten zbiornik!......
Witam,
No nie badzcie tacy... Dajcie popatrzyc (jakies fotki, namiar na galerie internetowa, cos na e-maila) - chetnie popatrzylbym sam, bo tez planuje cos z tych klimatow, a od kogoz brac wzorce, jak nie od uznaych hodowcow ;)).
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Lip 2006 16:07 
Marcinie dzieki za dobre slowo, ale dlaej mi siełezka kreci w oku za tymi malymi, pomarańczowyi ustkami tych brazowo- czarnych smerfów! z cudnymi kropeczkami. Wiem ze trafily w dobre rece i to spokojnie moge spać :-).
Fazi64 jezeli chodzi o fotki to nie ma problemu ale jak patrze na te moje wypociny (fotki) i sam zbiornik "na żywo" to duzo lepiej wypada ten drugi wariant. Tu widać ich naturalne, delikatne kolory, ich elegancje i delikatnośc w ruchu, chociaz ostatnio samiec (prawdopodobnie) X. Tembwe troche szaleje na kamieniu. Pieknie te pielegnice wygladaja zerujac na piasku lub kamieniach delikatnie je skubiac lub musakajac pyszczkami.
Przepraszam Marcin ponioslo mnie, to nie ten temat. Tu rozmawiamy o Petrusiach.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Lip 2006 16:25 
Fazi64 wpisz w wyszukiwarce galeri L.Łątka a zobaczysz fotki.

A tak jak pisze Leszek to trzeba zobaczyć na żywo w ruchu. To zupełnie co innego. Myśle że tylko dobry film by to odzwierciedlił. Tarło enantiopusów juz masz Leszku ;)

Marcin.T <')))><

Ps. Dzięki za zaufanie ;) Napewno ich nie zmarnuje. A nie musisz przepraszac to równie piękne ryby jak i petro.

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Lip 2006 18:05 
.....wpisz w wyszukiwarce galeri L. Łątka a zobaczysz fotki....
Witam,
Te fotki z galerii Tropheusa znam b. dobrze i snia mi sie juz po nocach (szczególnie enantiopusy) - myslalem, ze sa jakies nowe ;(
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Lip 2006 07:15 
Witajcie!

Nadal nic złego z Petrusiami sie nie dzieje;) !

Większość stadka ma kolor ciemno bronzowy z nielicznymi osobnikami lekko rozjaśnionymi. Ale te jasne tło nie jest przez cały czas jak oddale się od zbiornika to objawy stresu znikaja. Może nie moga na muj pysk juz patrzeć?
Lampi sie jakis grubas i lampi ;)!

Żeruja po całym akwarium i nic sobie nie robia z o wiele większego od nich towarzystwa.

Najbardziej obawiałem się reakcji pary Simochromisów na te szkraby. Ale one wcwale na siebie nie zwracaja uwagi. Wszystko nadal OK!

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 19 Lip 2006 09:35 
No to Marcinie widze że dosc szybko dochodza male Petrusie do siebie po podrózy i zmianie warunkow. Cieszy mnie ten ich ciemniejszy juz kolor, myslalem ze to troszke potrwa, a tu prosze jak szybko sie zadomowily.
Mam nadzieje ze Simochromisy zaakceptuja te maluchy bez problemów.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Lip 2006 11:19 
Myśle że wszystko będzie OK! Nie widze nadmiernego stresu u nich. Buszują po całym akwarium ;) I dziobią wszystko w koło ;)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Sier 2006 13:11 
No i jest spokój!

Petrusie pływaja żwawo po akwarium skubiąc wszystko co się da. Nie mam za dużo glonów bo nie oświetlam sztucznie zbiornika. Za to rekompensuje to zrużnicowana dietą. Już szkraby tak sie rozochociły że do pokarmu startuja na równi z trofciami ;) a i zaczynaja sie przepychanki pomiędzy nimi jak i pozostała obsadą. Zaskoczony tylko jestem z tego że simochromisy wcale nie zwracaja na nie uwagi. A zaczepia je parka eretmodusów ;) Ale świetnie sobie z nimi radzą i obchodzi sie bez szwanku dla petrusi.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Sier 2006 13:32 
Marcinie ciesze sie ze mlode Petrusie dobrze zaaklimatyzywaly sie u Ciebie w akwarium. Apetyt to maja po rodzicach, jezeli o agresje doroslych u mnie jest spokoj. Mysle ze te maluchy rowniez te ceche oddziedzicza po rodzicach - świety spokoj :-), jak baranki.
Jezeli mozesz to zwróc uwage kiedy zaczna pojawiac sie u nich duze pomarańczowe atrapy jajowe na pletwie odbytowej.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Sier 2006 14:30 
Nie ma problemu Leszku jak tylko się pojawią to dam Ci znać.

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#18 - Posted: 20 Wrz 2006 14:27 
Marcinie
Jak tam miewają się Twoje petrusie??? Jak szybko rosną?? No i poopowiadaj jak się ogólnie miewają??? Ja też niedługo biorę młode F1 tyle że famula i chciałbym widzieć czego się generlanie po nich spodziewać

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Wrz 2006 14:35 
Wszystko jest OK!

Z tym że Trewavasae są tą odmiana która jest ciężka w aklimatyzacji. Ale jak sie rozbrykają to juz na całego! Wysłałem Marcie fotki maluchów i pewnie niedługo pojawią się w galerii. Musimy być wyrozumiali bo przecież Marta jest po dostawie i nie ma teraz zbytnio czasu. Ja jestem nimi zauroczony. I juz postanowiłem że w przyszłości te duże akwarium bedzie dla petrochromisów rużnej maści i koniec!

One bez przerwy buszuja po kamieniach i szybach w poszukiwaniu glonów. I tymi pycholami mlaskają non stop. Mają się dobrze. Zreszta jak będą juz fotki to zobaczycie. ;)

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#20 - Posted: 20 Wrz 2006 14:37 
Jakiej są teraz wilekości?? czyli ile cm urosły w te około 2 miesiące??
Podeślij kilka fotek na priva jak możesz:)
JAcek

jacek_kudla@interia.pl

Autor timus
Użytkownik
#21 - Posted: 20 Wrz 2006 14:43 
Juz wysłałem ;)

Marcin.T <')))><

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Wkońcu pływaja w moim akwarium ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®