Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

fFiltracja

Autor tomaszek
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Sier 2006 05:28 
WITAM

Mam pytanie w mojej 250 tce pływa 10 szt topheusów młodych (ok5 cm )
No3 wacha sie na poziomie 40.No2 0 używam 2 pomp atmana na AT-201o przepływie500l karzda. Na jednej jest załorzona gąbka a na drugiej pojemnik 0,5l z zeolitem .Akwa stoi obok okna na kamieniach pojawiają sie szybko glony akwa jest z3tsron zasłoniente tylko przednia szyba jest odsłonienta .I teraz pytanie czy ta filtracja jest wystarczająca i dlaczego glony rosną tak szybko

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Sier 2006 11:49 
Jakie glony (kolor)? Jezeli sa to zielone glony to prawdopodobnie do akwarium dochodzi dosc sporo swiatla. Wzrost glonow moze byc spowodowany rowniez achodzacymi procesamiw akwarium. Od kiedy masz zalozony zbiornik? Poziom NO3 moim zdaniem przy takiej ilosci ryb i wielkosci masz podwyzszony. Nie przekarmiaj ryb!!! Stosuj glodowki. Jak czesto i ile podmieniasz wody w akwarium? Teoretycznie przy nie przekarmianiu ryb i regularnych podmianach wody ta filtracja na poczatku powinna wystarczyc. Ale jak ryby podrosna ja zwiekszyłbym moc x2 przynajmniej jednej pompy. Trofeusy produkuja dosc duzo produktow przemiany materii, podmiany wody to konieczniecznosc i chyba najprostszy sposb na redukowanie zgromadzonych produktów przemiany materii w akwarium. Jednoczesnie bardzo korzystnie wplywaja na witalnosc ryb.
Leszek

Autor tomaszek
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Sier 2006 20:25 
Witam
Jeśli chodzi o glony to jasno zielone pzrechodzące w ciemno zielone. Zbiornik stoi już ponad rok w podłorzu jest sporo świderków. Wode podmieniam co5 dni okło 10% jeśli chodzi o karmienie to karmie 2 razy dziennie i ryby zjadają pokarm w przeciągu3-4 minut.Raz w tygodniu niekarmie ich cały dzień. A czy glony morze rosną z powodu oświetlenia?
Oświetlam 1 świetlówką 30wOsram lumiluks z odbłyśnikiem przez 8 godzin dziennie.Jak myślicie czy powinienem zamienić jedną pompe na kubełek i czy to coś pomorze?

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Sier 2006 10:20 
Powinieneś podmieniać więcej wody. Masz wysoki poziom No3 bo za małe podmiany i stad moga byc również glony. Suma tygodniowych podmian powinna mieć 25-35% Albo jednorazowo tyle co podałem albo możesz rozbic na dwie (logicznie o połowe mniejsze)

Marcin.T <')))><

Zmierz jeszcze pozio fosforanów. One również moga być powodem bujnego przyrostu glonów.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / fFiltracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®