Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

obsada-670l

Autor jacekkudla
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Sier 2006 10:08 
Witam
powoli nadchodzi czas podjęcia ostatecznej decyzji o obsadzie, Póki co mam w baniaku przejściowym 15 ikolek. Dodatkowo planuje 6-8 eretmodusów lub tanganicodusów. Pytanko moje brzmi czy do mego baniaczka (160/60/70-dł/wys/szer plus sump 150 l-czyli powinna być solidna filtracja) mogę myśleć o petrochromisach??? Jeśli tak to ile można by dorzucić? Chciałbym petrusie lub 2 gatunek trofci... Co sugerujecie?
Jacek

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Sier 2006 10:32 
Witam,
Jakbym mial w tej chwili ten dylemat, co Ty - to zdecydowanie wybralbym opcje z Petrochromisami. Moimi faworytami sa ryby z odmian famula, orthognatus i oczywiscie trewavase. W takim baniaku oprocz ikoli (mozna jescze dorzucic pare sztuk) mozna by smialo umiescic stadko 10-12 szt. ryb jednej z tych odmian.
Pzr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Sier 2006 10:36 
Dziękuje Fazi za podpowiedź, obawiałem się tylko że baniak dla petrusi może być za mały (gdzieś czytałem że tak może być) ale skoro jest ok, to biore petrusie-zdecydowanie:)

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Sier 2006 10:48 
Witam,
Pewnie, ze 1000 l byloby odpowiedniejsze, ale Twoje (IMHO) moze rowniez dobrze pomiescic stadko tych superryb.
Gratuluje wyboru! Jakbys mial gdzies dostep do mlodziezy tych (szczegolnie 2 pierwszych odmian) daj znac na priv.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Sier 2006 10:56 
fazi64
Prv czyli na maila Twego prywatnego? chris@poczta.fm?
Jacek

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Sier 2006 10:56 
Tak - wlasnie.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Sier 2006 13:58 
Jeśli będe brał małe petrusie to ile proponujecie na początek a ile zostawić docelowo??

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Sier 2006 14:24 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
15, bo reszta dla mnie ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Sier 2006 16:02 
No nie wiem....:)
A tak serio to zastanawiałem się czy nie dać na początek 12 a docelowo 9... ale chyba lepiej zacząć od 15 i docelowo 12 max...
Napisz Fazi na priva jakie masz własne małe rybcie. Może ja coś od Ciebie uszczkne??? kompletując docelową obsadę...
Jacek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / obsada-670l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®