Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Cesarskie cięcie ??? :)

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor trzcinka
Użytkownik
#31 - Posted: 27 Sier 2006 20:49 
Jeszcze 1 małe pytanko

w dn 14.08 -było tarło cyprichromisków
w dn 09.08. było tarło erytmodusków(on nosi od 21.08).

Terminowo u nich -to ile trwa :ciąża:?

Autor fazi64
Użytkownik
#32 - Posted: 27 Sier 2006 21:43 
....jednocześnie w drugi koniec akwa dam...
Witam,
A jak utrzymasz w jednym koncu male, a w drugim koncu duze ryby.
Troche trudno szukac tak swietnie maskujacego sie narybku wsrod ziaren piasku/zwirku, a wstrzykiwac wszedzie troche mija sie z celem.
Pzdr.
Fazi64

Autor sue
Użytkownik
#33 - Posted: 27 Sier 2006 21:50 - Edytowany przez: sue 
Witam!
Wczoraj byliśmy w tropheusie i miałam okazję zrobić zdjęcia malutkim tanganikoduskom. Są prześliczne :)
Trzcinko życzę aby Twoje tanganikoduski rosły szybciutko i cieszyły Cię swym pięknym widokiem...




Pozdrawiam
Magda

P.S. Marto ile mają te maluszki?

Autor rufus1
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Sier 2006 22:05 
Beato o ktore pytasz ryby? O lptosome czy o eretmodusa?

Fazi64, nie wszedzie tylko w kamienie.
Wszedzie to dla mnie podawanie pokarmu do toni wodnej.

Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#35 - Posted: 27 Sier 2006 22:36 
niuniane-piękne,
ale ja mam chyb a na prawdę tylko 1 malucha.On pływa w tych kamieniach co je poukladałam w pobliżu miejsca gdzie leżakuje parka rodziców.a to jest całkiem po lewej stronie akwarium.i tam wsadzę tą rureczkę i wleję pokarm,a trofciarni dam w drugim końcu,bo dotychczas rozlewałam pokarm po cały m akwarium.

Chodzi ni i i śledziki i o erytmoduski.

Fazi-te Twoje erytmoduski to jakię?bo całkiem inne niż moje.Moje to E.cyanostictus Zambia.I u Marty były one ciemniejsze niż u mnie.Dlaczego?zależy to od parametrów wody?

Fajny jest temat gdy pojawiają sie zdjęcia.Prawda?

Wczoraj nauczyłam się dzieki Faziemu uklejać fotki-jeszcze raz dzięki.

A mały tanganikodusik buszuje wśród kamyczków i nic się nie boi.

Autor trzcinka
Użytkownik
#36 - Posted: 27 Sier 2006 22:40 
Magdo-jak Ty robisz ten podpis pod zdjęciem-czy w aparacie czy w komputerze?
beta.trzy@intera.pl-jak możesz to napisz mi słówko na meila

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 27 Sier 2006 22:44 
nie wszedzie tylko w kamienie
Oczywiscie, masz racje.

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 27 Sier 2006 23:06 
Beato jezeli chodzi o Eretmodusy to czas inkubacji ikry i narybku wacha sie od 9 do 11 dni na "głowe" , czyli razem ok. 18 do 22 dni. ale jam sama widzisz moze to sie nieco różnić. Zależy to od kilku czynnikow ale o tym juz bylo pisane.
Jezeli chodzi o Cyprichromisy to z tego co pamietam tojest to okres ok 21-24 dni, ale tym sie nie musisz martwic bo wszystko bedzie widac poprzez blone gardłowa samiczki. Zachęcam do bacznej obserwacji daje wiele wrazen jak sie patrzy na rozwoj narybku w pyszczku samicy.
Beato ale zachecam rownież do skorzystania z artykułów co sa na stronie o tych rybach.
Ponownie wrocilem do Cyprichromisow, teraz mam CL Yellow Head, ale one jeszcze sie nie mnoża to niestety nic nie powiem tak na goraco o ich inkubacji.
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#39 - Posted: 27 Sier 2006 23:18 

To jest moja Ciprichromiska -przy nadzieji-
a ta fotka przesłana z Fotosika-taki program do przesyłania fotek-po Polsku

Autor trzcinka
Użytkownik
#40 - Posted: 27 Sier 2006 23:21 
niestety nie pokazało sie -sorry zrobiłam coś nie tak.

Autor fazi64
Użytkownik
#41 - Posted: 27 Sier 2006 23:33 
Moje to E.cyanostictus Zambia
Witam,
Moje rowniez.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#42 - Posted: 27 Sier 2006 23:48 
jak Ty robisz ten podpis pod zdjęciem-czy w aparacie czy w komputerze?
Witam,
"Sie wtrace":
http://tiny.pl/79vx
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 28 Sier 2006 00:15 
Beato ja nie jestem specem od komputerów ale jezeli masz przegladarkę ACDSee (ikona to takie oczko), to tam tez ozna nakladac napisy na fotki. Trzcionka liter, kolor, wielkosc i szblon liter do ustwawienia. Mi tam jakos sie udaje ale moze jest cos lepszego.
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#44 - Posted: 28 Sier 2006 00:21 
Czytam -czytam -dużo czytam ,ale jednak najbardziej lubię z Wami rozmawiać.

Autor trzcinka
Użytkownik
#45 - Posted: 28 Sier 2006 00:26 
miałam taką przeglądarkę ale po miesiącu użytkowania -kazała sie zakupić-za 50 dolców -więc ją odłączyłam--ale może spróbuję ją ściągnąć z internetu.Na razie próbują otworzyć tą stronę co mi podał Fazi

Autor rufus1
Użytkownik
#46 - Posted: 28 Sier 2006 00:46 
Beato to juz Cyprichromiska nosi 14 dni. to juz pewnie widac maluszki, a szczególnie ich duże i błyszczące oczęta :-). A ile masz tych Cyprichromisów i w jakim układzie płci? Jak to jest odmiana?
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#47 - Posted: 28 Sier 2006 01:05 
Cyprichromis leptosoma Neon Head F1-po odłowiu od Marty.
4 chłopców i 4 dziewczynki.
Miała to być młodzież-więc dość szybko zabrała się do rzeczy .Pływają u mnie od 19.lipca.Przyjechały razem z parką tanganikoduskói i erytmoduskó.w

Autor trzcinka
Użytkownik
#48 - Posted: 28 Sier 2006 01:06 
widać 5 czarnych kropek-więc chyba są conajmniej 3 rybki.

Autor trzcinka
Użytkownik
#49 - Posted: 28 Sier 2006 02:32 
[imgs] [/imgs]

Autor rufus1
Użytkownik
#50 - Posted: 28 Sier 2006 09:38 
No to super!!!
Widze ze hodowla Ci sie rozwija, to nagroda za Twoja cierpliwość i walkę z problemami :-). oby więcej juz takich nie było.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#51 - Posted: 28 Sier 2006 10:31 
Cyprichromis leptosoma Neon Head
A dokladnie: Cyprichromis leptosoma chituta Neon Head.
A wracajac do podpisow pod zdjeciem - zaproponowalem opis przy uzyciu IrfanView, bo to program darmowy, z polskojezycznym interfejsem, jak na freeware bardzo dobry (moje zdjecia obrabiam w nim lub w innym darmowym-PhotoFiltre-tez polecam).
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#52 - Posted: 29 Sier 2006 23:49 
siadam do komputera -a tu multum meili -widzę że dyskusja wre.Zanim je odczytam -napisze swoje -bo zaraz mi pikawa wysiądzie z wrażenia.
Wczoraj myślałam że mam 1 tanganikodusika.
Dzisiaj akwa było obserwowane cały dzień i nie było widać żadnego.Już myślałam że po nim.Ale patrzę że mamusia tanganikoduska coś podejrzanie zaczęła odpływać w odległe miejsce gdzie normalnie nie pływała-zajrzałam tam okiem(bez demolowania akwa) i zobaczyłammmmmmmm-mam 2 malutkie tanganikoduski.2 żabeczki a nad nimi pieczę rozpościera mamusia.
No to jak to jest-opiekują się potomstwem czy nie.
Bo ja widzę że ona jest w ich pobliżu a w dodatku zrobiła się całkiem ciemna /!-szy raz ją widze w takim kolorzę

Normalnie bardzo ciemno szara z czarnymi kropkami i tymi pięknie strobobłękitnymi.Coś pięknego.Ale mi się ręce trzesąa

Teraz popłynął tam mój :kapeć:-czyli zbrojnik-i wiecie jaka rozwinęła się walka.Ona mamusia całkiem czarna -dziobiąca kapcia,a maluchy czmychnęły głębiej.

Autor rufus1
Użytkownik
#53 - Posted: 30 Sier 2006 00:36 
No to wszystko gra! :-)
Beato no to możesz spać spokojnie :-).
Moim zdaniem jest ich pewnie nieco wiecej, ale gdzieś sie pochowały. Rodzic moze przez jakis czas sie piekowac, tym bardziej ze sa w zbiorniku ogolnym ale moim zdaniem nie jest to jakis dluzszy okres jak to jest np. u Petrochromisów nawet po oddzieleniu od stada.
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#54 - Posted: 30 Sier 2006 01:19 
Bardzo żle obserwuje się rybki przez tą owalną szybę .Załuje ze takie kupiłam akwa-no ale musztarda po obiedzie.

Coś chyba jednak jest w samiczce tanganikoduskowej.
Bo najpierw na krok nie odpływała od samczyka -a teraz stara się być w pobliżu rybek.
Przynajmniej ja znajduję rubki tam gdzie ona jest ,poza typowym niejscem przebywania pod tym kamieniem co na fotkach.
Czyli jakiś instynkt musi być.

Moj erytmodusik chyba nie będzie taki cierpliwy i szybciej rozwiąze ciążenie.
Od wczorajszej nocy jest b. niepokojny.i już ma takie odruchy jakby wymiotne ,jak tanganikodisik ostatniego dnia.

Tak że szczęścia chodzą parami :)-i zaraz będę miała następne rybki.:):):)

Autor rufus1
Użytkownik
#55 - Posted: 30 Sier 2006 01:21 
No i zaraz trzeba postawic nowy, wiekszy zbiorniczek a co!!!

Beato gratuluje tak rozwijajcej sie hodowli!!! oby tak dalej, teraz ryby wynagradzaj Ci Twoją opiekę jak były problemy w Twoim zborniku.
Leszek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#56 - Posted: 30 Sier 2006 08:34 
No to Beato zostałaś Babcią:) Gratuluje:):):)
Jacek

Autor trzcinka
Użytkownik
#57 - Posted: 30 Sier 2006 08:48 
Dzięki ,dzięki

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Cesarskie cięcie ??? :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®