Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

dlaczego petrochromisy są fajne?

Autor drozd
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sier 2006 15:00 
czym prędzej spieszę z wyjaśnieniami że wcale tego nie kwestionuje że są to super ryby, mnie tez się one coraz bardziej podobają, ja niestety nie miałem kontaktu z tymi rybami i swoją ocenę opieram głownie na ich zdjęciach, ciekawi mnie zachowanie petrochrómisów, mi się one kojarzyły z "dużym trofeusem", czy one zachowują się podobnie do trofci czy też są w jakiś sposób od nich inne? pytam się was o opinie na temat petrochromisów bo gdzieś tam mi świta duży zbiornik a czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów którzy posiadają te ryby lub choćby mieli z nimi kontakt można dojść do wnisku że to naprwdę wyjątkowe ryby... czyżby nastała "petrochromisomania"? :-)

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sier 2006 16:50 
Powiem tak- jak je zobaczysz na zywo lub je bedziesz je mial w akwarium to zrozumiesz fascynacje tymi rybami. Maja jakis magnes w sobie ktory na pewno na mnie zadzialal.
Na pewno sa inne w zachowaniu w akwarium niz trofeusy. Jak dla mnie sa spokojniesze, caly czas sa w majestatycznym ruchu szkajac jedzenia i obserwujac co sie dzieje wokol nich. Fajnie wygladaja ich pyszczki i to jka zeskrobuja glony.
Leszek

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Sier 2006 18:01 
dzieki Leszku za wypowiedź...

coś chyba faktycznie jest w tych rybach bo jak już wcześniej pisałem nie miałem jeszcze przyjmności chociażby zobaczyć je na żyo a już coraz bardziej mnie ciekawią... to chyba przez te ich pyszczki :-) na razie "bawię się" w Tanganikę mięsożerną ale jak zapewne wiecie zgodnie z hasłem "Tanganika wciąga" już rozmyslam na temat przyszłego oczywiście duuużo wiekszego zbiornika...

jak na razie znalazłem tylko jedną wadę petrochromisów... wymagaja większych zbiorników... rzekłbym nawet że sporawych... a swoją drogą jaki minimalny zbiornik możnaby polecić dla petrochromisów (dla mniejszych odmian)?

Marek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Sier 2006 18:06 
Oj Marku

Petrusie to rewelacyjne ryby. Ty ich pysie i kolory -:)))

Dla mniejszych odmian 500-700l, dla większych 1000l i więcej

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Sier 2006 18:53 
Petrusie to rewelacyjne ryby. Ty ich pysie i kolory -:)))

...i już wiem dlaczego petrochromisy są fajne :-)


skoro nawet 500 litrów by wystarczyło to nie jest tak źle jak myślałem, ale pewnie zbiornik lepiej żeby miał te 2 metry długości jak sądze...

Marek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 30 Sier 2006 19:52 
Dokładnie tak, im dłuższy tym lepszy. Ale 500l tyko dla małych np. famula. Chociaż lepiej byłoby mieć nieco większy

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Sier 2006 00:14 
http://www.petrochromis.com/Download.html

do ściągnięcia i przeczytania ciekawa relacja jednego z hodowców petrochromisów... nie wiedziałem że były czasy gdy sądzonono, że petrochromisy nie nadają się do domowych zbiorników bo "why waste your money on a tank full of fish that are just going to kill each other?" (cytat z artykuły z powyższego linka), ale autor obala wiele z petrochromisowych mitów i wychwala rybcie... zresztą poczytajcie sami... do obejznia tez króciutki filmik z petrochromisami trewavasae... ech te mordki :-)

Marek

Autor trzcinka
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Sier 2006 03:42 
One Cię obserwują

Autor trzcinka
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Sier 2006 03:46 

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 31 Sier 2006 05:54 
Zauważ, że w książce Konngsa nadal niektóre gatunki i odmiany nie nadają sie do hodowli.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#11 - Posted: 31 Sier 2006 08:59 
No wlasnie Marto. Chocby polyodon. Moze wyslesz Panu Koeningsowi zdjecie ;) .

Przemek

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 31 Sier 2006 09:02 
Chyba tak uczynie, tylko musicie zrobić zdjęcie całego zbiornika - co chyba nie będzie łatwe.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 4 Wrz 2006 12:13 
Petrusie sa tak cudne że szok!

Co prawda ja mam u siebie jeszcze młode ale jak widze te ich pyski na przedniej szybie to powalaja mnie na kolana!

Są faktycznie spokojniejsze ale i płochliwsze! A trewavasae są dość delikatne w aklimatyzacji do nowych zbiorników. Ale gdy sie zadomowia to siąść i patrzeć.

Rewelacja!!!

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 4 Wrz 2006 12:15 
A jak bys Marto juz dyskutowała z Konigsem to zapytaj o to na jakiej podstawie podaje że S.Diagramma można hodować w akwarium 200L ;)


Marcin.T <')))><

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / dlaczego petrochromisy są fajne? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®