Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheusy a wielkość akwarium

Autor Alex
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Wrz 2006 21:36 
Temat ten był wielokrotnie poruszany ale chciałbym to opisac z poziomu kogos kto ma małe akwarium.Od ponad 2 tygodni w moim akwa 200 l standard 100x40x50 pływa małe stadko w tej chwili juz 9 młodych trofci Bemba.Kilka osob z forum wie co przechodziłem na poczatku i tylko dzieki ich szybkiej reakcji wszystko teraz wyglada pieknie i ładnie.Nie o tym jednak miało byc.Z moich obserwacji wynika jasno to co wiele osob probuje czesto nieskutecznie wbic do głowy poczatkujacym - czyli jaka jest minimalna wielkosc akwa dla tropheusów.Gdy problemy zdrowotne ryb sie skonczyły,zaczeły sie ciagłe walki i przepychanki wsrod trofci.Dało sie zauwazyc jeszcze cos - przestrzen,ktora posiadam absolutnie przestała wystarczac rybkom.Z braku miejsca zaczeły sie gonic juz praktycznie w kółko.Wogole nie ma w tym przesady ze akwa ponad 300 litrow nalezy uznac za naprawde minimum dla tych ryb.Pytania o wielkosc a nastepnie trzymanie trofci w akwarium np 112 litrów i tym podobne uwazam ze pełna meczarnie dla nich.Warto nieraz posłuchac rad bardziej doswiadczonych dlatego uznaje ze akwarium 200 litrow jest na pewno za małe nawet dla nieduzego stada.Tym postem chce wybiec na przyszłosc pytaniom typu "Ile rybek do 200 litrów" czy "ile moge trzymac gatunków w 240 litrach".Odpowiedz nasuwa sie tu tylko jedna - WOGÓLE.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Wrz 2006 23:27 
No chyba nieco za mocno wyszedles w przyszlosc ;-).
w 200- litrowym zbiornku mozna trzymac kilka rybek jak piszesz lub kilka gatunkow (np. 2-3) z Tanganiki, ale mniejszych gatunkow np. muszlowce lub inne lamprologusy, mniejsze Julidochromisy (nasklaniki).

Rzecz jasna, co napisales , ze 200-ka jest stanowczo zamala dla trofeusow.

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Wrz 2006 16:24 
zgadza się... 200 litrów nadaje się jedynie dla mięsożerców (to tak ogólnie mówiąc...), dla trofeusów absolutnie nie i im prędzej niedoszli hodowcy tych roślinożerców sobie to uświadomią tym lepiej dla ryb i dla nich samych bo nie spotka ich przykre rozczarowanie...

Autor trzcinka
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Wrz 2006 22:28 
No widzisz-a wydawało by się że taka niewielka rybka -ten trofcio.
A ja jestem ciekawa odwrotnie.
Jak by się zachowywało stadko 10 trofci w np 800 litrach-i tylko one.
Czy grupują się wtedy w stado czy rozpływająsię po całym i każdy zaznacza swój dość duży rewir.
Miał tak ktoś z Was?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 19 Wrz 2006 05:33 
Ja miałam ale z 50 sztuk w 1000l zbiorniku. Rewelacja. Pływały po całym akwarium - to był widok.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Wrz 2006 21:56 
Wydaje mi się że optymalnym zbiornikiem dla trofciów jest jezioro Tanganika . Jednak moje bemby w 240L czują się nieźle . Tak wynika z obserwacji , choć samych zainteresowanych nie pytałem .

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheusy a wielkość akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®