Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Mam akwarium 100 litrow

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor twkw
Użytkownik
#31 - Posted: 22 Wrz 2006 11:02 
D Przemka
właśnie zakładam 450l zbiornik /lokal tylko na taki mi pozwala/
chcę go zasiedlić maswami i bembami /po 15szt/
z tego co czytam ty masz w takim zbiorniku tylko maswy /22szt/
zastanawiam się czy moja koncepcja jest dobra
z bólem serca zrezygnowałem z obsady do tej akwy /10 masw 10 bemb 10 ilangi yellow/
a tu czytam i może się okazać iż czeka mnie jeszcze jedna rezygnacja
co prawda od roku mam zbiornik 375 a w nim /10 ikoli i 10 masw/ i czują się dobrze ale
no właśnie to ale
co o tym sądzicie
tomek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#32 - Posted: 22 Wrz 2006 11:08 
Witam
Ja kupiłem podobny preparat tylko firmy JBL czyli dosyć uznanej, i musz stwierdzić (może mam mało doświadczenia) że to nie bardzo działa, a napewno nie tak jak ja chciałem czyli wrzucam i NO3 nie ma:) Zdecydowanie lepszym sposobem jest równowanga biologiczna w baniaku i podmiany wody a takie ustrojstwa jako ewentualny dodatek (to co ja kupiłem okropnie drogie było chyba ze 40 zł a to kolejny minus)

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 22 Wrz 2006 11:45 
Na usówanie No3 polecam filtr hydroponiczny. Tu jest ciekawy opis ;)

http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=articl es&Itemid=3&topid=16#

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#34 - Posted: 22 Wrz 2006 12:17 
A ja na usuwanie wszelkiego niedobrego z akwarium ;-) polecam wymiane wody. Mniej wody, ale czesciej.
sposob prosty jak budowa cepa ;-), skuteczny i od wielu, wielu lat sprawdzony.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 22 Wrz 2006 12:29 
Leszek ma 100% racje. Ja proponuje jako dodatkowe zapobieganie nagromadzaniu sie No3 filtracje hydroponiczną. No i jest ciekawy efekt wizualny (chyba że ktos nie lubi roślin). Jednak nie wyeliminuje ona podmian wody ;)

Marcin.T <')))><

Autor drwie
Użytkownik
#36 - Posted: 22 Wrz 2006 12:49 
Witam,
Akwarium 450 czyli 150na 50 na 60.
Mysle ze nie bedzie problemu z trzymaniem 2-och stad po 15 sztuk. Ja jestem zwolennikiem stada skladajacego sie z jedenej odmiany i zeby poprostu bylo wiecej ryb np bebmb czy masw w jednym akwarium. A takie stado 25-30 sztuk bemb to cos pieknego.
Na forum sa bardziej doswiadczeni hodowcy tropheusow. Oni napewno Ci na to pytanie odpowiedza lepiej., ale mysle ze beda mieli podobne zdanie.
Pozdrawiam
Przemek

Autor trzcinka
Użytkownik
#37 - Posted: 22 Wrz 2006 12:54 
Witam
Ja man Nitrate Minus Tetry-które wsadziłam jak zalecali pod piasek.podczas zakładania okwa.Ale wszystko i tak wypłynęło na powierzchnię.Kiedyś zauważyłam że trofcio porwie do pyszczka taką kuleczkę i jest potem gonitwa i próba odebrania jej.Na początku wystraszyłam się że mogą połknąć tą kulkę.Ale nie
Poziom NO3 mam 5-10.Ale często podmieniam wodę.Nigdy nie wytrzymałam 2 tygodni -by podmienić 20%.Zawsze robię to częściej i w mniejszych ilościach.I to z całą przyjemnością robienia tego.

No tak ale co by było gdybym jednak o zgrozo zastosowała się do instrukcji na tym preparacie-gdzie jest napisane że zastosowanie go pozwala ograniczyć podmiany wody do 2x NA ROK!!!!!

Autor trzcinka
Użytkownik
#38 - Posted: 22 Wrz 2006 13:22 
Nie szkoda zachodu na zmianę 375 na 450./lokal tylko na taki mi pozwala/-nie wierzę-zawsze można włożyć akwa w ścianę.
A dołożyłbyś jeszcze kilka litrów i mógłbyś mieć petrochromisy.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#39 - Posted: 22 Wrz 2006 13:44 
WIdze że poziom świadomości co do NO3 wg Nitrate Minus Tetry które pisze by podmiany były 2x roku jest jak za króla Augusta. Tam też się kąpali 2x do roku i twierdzili że dla zdrowia....
JAcek

Autor trzcinka
Użytkownik
#40 - Posted: 22 Wrz 2006 16:40 
Piszą, że po to właśnie jest ten preparat-aby zmniejszyć ilośc podmian a niestety trafia on w ręce różnych ludzi.Również takich którzy o cyklu azotowym nie mają żadnego pojęcia.W sklepie dowiadują się że co miesiąc trzeba czyścić akwa-więc wylewają wodę ,myją wszystko,-a tu masz takie cudeńko które odejmuje Ci tej ciężkiej roboty i możesz to robić 2x do roku.
Przysięgam na własne uszy słyszałam taki instruktaż prowadzenia akwarium podany przez sprzedawcę.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#41 - Posted: 25 Wrz 2006 09:31 
Beatko-w konsekwencji rybki padają-a sklepikarz napędza sobie koniunkture....
JAcek

sorki że znowu jestem niedobry dla sklepikarzy....

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Mam akwarium 100 litrow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®