Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheus Bulu Point

Autor Alex
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Wrz 2006 13:14 
Witam ponownie.Za około 2 miesiace mam zamiar postawic akwa 375 litrów 150x50x50.Jak wiekszosc z Was wie mam aktualnie stadko Bemb w ilosci 10 sztuk.Do towarzystwa dla Bemb do tego akwarium wybrałem Tropheusy Bulu Point.Chciałbym wiedziec czy to dobre połaczenie.Oczywiscie do Bemb dodam jeszcze kilka sztuk a Bulu Pointy kupie w ilości około 15 sztuk.Chciałbym jeszcze zapytac czy w takim akwa mogłbym chodowac 3 gatunki czy maxymalnie dwa.Oczywiście w akwarium tym bedzie stosowana nadfiltracja.Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i odpowiedzi na ten temat.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Wrz 2006 13:24 
Oj Alex.... Przeczytaj sobie linka poniżej o krzyżowaniu się odmian... Bemba i Bulu się ze sobą krzyżują więc odpada to połączenie:)
Inne możesz sobie dobrać, wydrukuj tabelkę i popatrz:)

JAcek

http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=articl es&Itemid=3&topid=2#

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Wrz 2006 13:40 
Jest tak jak napisal Jacek, te odmiany moga/bede sie krzyzowac. Przejrzyj tabele odmian.
Najszybsza do identyfikacji gatukow/odmian jest zasada ze nie trzymamamy trofeusow z tej samej grupy. Czyli laczymy gatunki/odmiany południowe z polnocnymi lub inne gatunki (tr. polli, anectenns, dubiosi, brichardi, tr.sp. mpimbwe)
Czyli NIE mozna laczyc ze soba odmian np. z grupy "black", czyli Ikole, Bulu point, Kiriza, Caramba, bemba itd.
To samo dotyczy samych trofeus moorii czyli np. Kasanga, ilangi, Katoto, Kalambo, Chimba, chipimbi, moliro, lupota itd.
Wszytko jest w tabeli.
do bemby lub bulu pointa (nie wiem ktore zostawisz) mozna dolaczyc np. tr. duboisi, tr. anectenns, tr. moorii (czyli kasanga lub chpimbi lub kasakalwe itd).

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Wrz 2006 14:28 
Macie racje,przyznaje ze to niedopatrzenie z mej strony.Gorzej bo Bulu Point niesamowicie mi sie podobał a teraz bede musiał dobrac inny gatunek.A co do trzymania trzech gatunków w takiej wielkości akwarium jest mozliwe??

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Wrz 2006 14:30 
Obawiam się że nie bardzo Alex... a wiesz co wg mnie najlepiej by wyglądało w takim baniaku??? Jeden gatunej trofci ale w większej ilości np 20 szt jednej odmiany barwnej...

JAcek

ps. ewentualnie jako dodatek coś dennego roślinożernego czyli np eretmodus, tanganicodus...

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Wrz 2006 14:32 
Witam wszystkich.Alex,oczywiście,że jest możliwe trzymanie 3 odmian w takim akwa.trzeba tylko odpowiednio dobrać obsadę.Jeśli juz zostawiasz bemby to mozesz dołożyć stadko np.maswy i coś z moori.Osada gotowa i zero obaw o krzyżowanie sie odmian.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Wrz 2006 14:38 
Jacku!

Czy ja wiem że eretmodus to denna ryba? Raczej wszędobylska jak trofcie. Lubi sobie czasami polegiwać na kamieniu czy podłożu ale jak się rusza to na całego ;)

Marcin.T <')))><

Autor jacekkudla
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Wrz 2006 14:40 
Marcinie ja nie twierdze że to ryba bez charakteru!!!!:) Tylko miałem na myśli że większość swego życia spędza leżąc na dnie a nie pływjąc w te i spowrotem:)

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Wrz 2006 14:45 
To zależy na jakie typy trafisz. U mnie sa ruchliwe i często sie nie wylegują ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 20 Wrz 2006 14:45 
Możliwość 3 odmian pewnie jest, tylko czy nie lepiej postawić drugie szkło?
Myślę, że ograniczamy im możliwość dobrego samopoczucia - dwa duże stada to z pewnością i łatwiejsze rozmnażanie.
Robert

P.S. Znam takich, którzy mają po trzy ryby z odmiany i są zachwyceni. Czy o to chodzi?
R

Autor Alex
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Wrz 2006 14:47 
Najchętniej trzymałbym trzy gatunki ale raczej ze względu na wymiary akwa zostane przy dwoch.Mysle ze w końcu cos dobiore ale ceny tych ryb przyprawiaja mnie o zawrót głowy.Pozatym chce aby drugi garunek był całkowicie "odmienny" od Bemby zarowno w wyglądzie i zachowaniu.

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Wrz 2006 14:50 
Robercie takie PS to ryzykowne stwierdzenia. Ludzie ostatnio strasznie błędnie interpretuja nasze wypowiedzi ;) Zaraz pujdzie fama że Mierzeński to popiera ;)

Marcin.T <')))><

Autor Alex
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Wrz 2006 16:00 
Ma ktos moze propozycje jaki mółby to byc drugi gatunek chorobliwie niedrogi i całkowicie odmienny od bemby??

Autor timus
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Wrz 2006 16:04 
Napewno nie skrzyzuje sie z Duboisi i z któryms z Brichardów.

Ale to Tobie musi sie podobać a nie innym. Sam sobie wybierz kierując sie tabela krzyżowań.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Wrz 2006 16:32 
Alex jezeli chodzi o ta "odmiennosc" to raczej ona bedzie polegal na wygladzie. co do zachowan beda one bardzo podobne, no moze z nielicznymi wyjatkami ale to jest sprawa indywidualna i zalezy min. od wielkosci zbiornika i wielkosci grupy. Ogolnie mowiac trofeus to trofeus, wszystkie maja podobne zachowania.
Jezeli chcesz rybe o nieco innych zachowaniach w akwarium to takie gatunki jakie wspomniano wczesniej np. erermodus, tanganicodus. Zyja w parach inne si ich zaloty, inna inkubacja ikry (oboje rodzice inkubuja), zyja teoretycznie ;-) w innych strefach w akwarium.

Autor Alex
Użytkownik
#16 - Posted: 20 Wrz 2006 16:39 
Rozumiem,ale powiem szczeze ze podobaja mi sie tylko trofeusy.Mam juz zdjecia wiekszosci gatunków przeanalizuje je i napisze o gatunku,ktory mi sie podoba.

Autor duch
Użytkownik
#17 - Posted: 20 Wrz 2006 17:17 
Witam.Robercie nie jest to zbiornik w ktorym mozna by było trzymać tylko po 3 ryby z danej odmiany.Chociaż wiem ,że niektorzy mają takie mętliki.Kilkanaście odmian po kilka ryb,a czy się skrzyżują to już ich nie interesuje.W tym zbiorniku spokojnie mozna trzymać 2 stada dośc spore i 3 dubiois w ilości np.5-6 sztuk.To mialem na myśli pisząc ,że 3 odmiany mogą spokojnie pływać w akwa 375l.Timus rzeczywiście dobrze pisze,żeby uważać z takimi wypowiedziami!Zaraz stwierdzą ,że to pewnik i bedą trzymac po 3 sztuki,a na dodatek w 100 litrach jak w innym temacie przekonują co niektorzy ze to właściwe.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheus Bulu Point Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®