Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jak duży baniak

Autor twkw
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Wrz 2006 17:26 
nie będę wiele pisał
ale może konkretnie mi odpowiecie
jaki baniak dla maswa bemba ilangi po 10 sztuk
miałem sobie odpuścić ilangi ale nie mogę po prostu nie mogę
czytałem na ty forum wiele chyba wszysttko
uparłem się na te 3 odmiany i muszę je mieć w jednym baniaku ale jak dużm

Autor twkw
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Wrz 2006 17:33 
przepraszam miałem do dopisać do innego tematu

Autor Alex
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Wrz 2006 19:04 
Nie jestem tu zadbym ekspertem ale o wielkosci baniaka cos moge powiedziec.Sam stawiam w tej chwili 375 l i mam zamiar trzymac w nim dwa gatunki.Myslałem o trzech ale w takim akwa roznie by mogło byc.Wydaje mi sie ze cos około 450-500 litrów bedzie odpowiednim lokum dla trzech gatunków.Przy czym najwazniejsza bedzie długosc zbiornika i szerokosc.Wysokosc nie ma az takiego znaczenia.

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Wrz 2006 19:05 
Witam.Nie bardzo wiem w czym problem.Przecież w baniaku 450 litrow bez problemu mozesz trzymać 3 stada po 10 ryb.Być może bedą tacy co uwazają że za mało ryb w jednej odmianie,itp,itd.Trzymałerm trofcie w roznych stadach.Bywało tak ze w banaku było jedno stado np.25 sztuk bemby.Piekny widok,nie powiem.Miałem też 3 odminy ,a mianowicie 9 sztuk kasangi,6 sztuk maswy i ok 15 sztuk bemby.Taki uklad też doskonale zdawał egzamin.Nie było wiekszej agresji lub innych problemow.Myślę ,że ważniejsze jest,aby nie było za mało ryb w takim baniaku,niż fakt czy bedą to 2 odmiany czy 3.Oczywi.scie trzeba dobrać taką obsadę,aby nie dochodziło do krzyżówek,ale przy tych rybach,ktore proponujesz te obawy nie istnieją.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor twkw
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Wrz 2006 21:06 
dzięki te opinie są dla mnie b.ważne
tomek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jak duży baniak Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®