Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Petrochromis famula Katete - otwarcie.

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor timus
Użytkownik
#31 - Posted: 4 Paź 2006 11:54 
Tak młode petrusie uwielbiaja jeść jak większość duzych roślinożerców (coś za coś)

Zobaczycie jak zaczną buszować w akwarium gdzie rosną jakieś glonki.

Ja uwielbiam im zaglądać w pyszczki jak czyszczą szybe przednią.

A Moshi Yellow sa cudne ! Popatrzcie na te atrapy jajowe rewelka!

Już nie moge sie doczekać co by je na żywo zobaczyć

Marcin.T <")))><

Autor rufus1
Użytkownik
#32 - Posted: 4 Paź 2006 12:08 
".. Popatrzcie na te atrapy jajowe rewelka!"

Marcinie Twoje tez za jakis czas bede takie mialy, ale moze nieco mniej, ale za to rowniej ulozone ;-).

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Paź 2006 13:09 
Moje maja teraz o niebo lepsze od tych na fotkach ;) One są juz tak pomarańczowe że aż świecą.

A tak na marginesie właśnie ;) Jak tam moje fotki Marto ;) ?

Marcin.T <")))><

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 4 Paź 2006 13:12 - Edytowany przez: admin 
Marcinie

Mam taki nawał zdjeć na stronę, że aż strach. Wczoraj jeszcze dołożyła swoje Beata. Musicie nieco poczekać. Nie wiem jak będzie sie baza zdjęć przekładała na nowe Mambo.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#35 - Posted: 4 Paź 2006 14:21 
Wiem wiem Marto tak tylko nabąkuje ;)

Dostawa uczelnia i strona to dużo na Twojej głowie więc nie popędzam ;)

A tak wogóle to musicie mi pokazać w Krakowie jak wklejacie te fotki do postów. Bo na odległość to nie załapie na bank.

A niedługo jeszcze jakaś szarańcza ma przyjechać ;)

Marcin.T <")))><

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 4 Paź 2006 15:12 
To nie chodzi tylko o czas, ale o zmianę strony. Cale Mambo zmieniamy i nie wiem jak to wszystko zawiśnie.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#37 - Posted: 4 Paź 2006 15:54 
Co to jest Mambo? To jakas afrykanska nazwa, przepraszam ale wszytko mi sie kojarzy juz z Afryka i Tanganika ;-).
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#38 - Posted: 4 Paź 2006 16:18 
Co to jest Mambo?

Witam,
http://www.mambopl.com/content/view/12/43/
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 4 Paź 2006 16:26 
Mambo to administracja naszej strony - tak w skrócie. A nazwa faktycznie nieco afrykańska.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 4 Paź 2006 16:55 
aha ;-), nie jestem w temcie. Dziekuje!

Autor fazi64
Użytkownik
#41 - Posted: 8 Paź 2006 18:32 
Witam,
Jszcze cos z wizyty w Troheus S.C.:
"Cip, cip, cip" (reka P. Marty):

Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#42 - Posted: 9 Paź 2006 09:29 
No to i ja się pochwalę że w sobotę dotarło do mnie z karakowa 15 urwisów (petrusi famula katete) chyba nawet po tych samych rodzicach:):)
U mnie odrazu uzyskały awans do zbiornika ogólnego w którym pływają narazie tylko 3 Ikolki:) (więc nie było sensu robić kwarantanny)
Urwisy już po godzinie od wpuszczenia zajadały się zeskrobywanymi przez siebie glonami z tła wewnętrznego:) Co za widok:) Jak krówki na pastwisku:) drugiego dnia już troszkę przestały się trzymać "kupy" i samodzielnie skubią glonki których udało mi się troche na kamieniach wyhodować:) Także żarłoki okrutne pewnie niedługo zjedzą wszytskie glony:)
JAcek

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 9 Paź 2006 09:45 
Ja myśle, ze jutro już po glonach może nie być śladu. One jak znajdą "pastwisko" z upodobaniem wyjedzą wszystko. A czy zjadaja juz coś innego?

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#44 - Posted: 9 Paź 2006 09:55 
Wczoraj namoczyłem kilkanaście kulek granulatu OSI przetarłem przez sitko i wrzuciłem do baniaka (przetarłem coby ikole nie pożarły odrazu) to z upodobaniem pożarły to również. Płatki drobno pokruszone wrzuciłem także namoczone (z dodatkiem fishtamin) to też z upodobaniem jadły. ONE WSZYTSKO JEDZĄ:) Byle dużo:)

JAcek

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 9 Paź 2006 10:06 
Dokładnie tak- jedzą wszystko.

Super.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#46 - Posted: 9 Paź 2006 10:11 
NIe tak szybko obrobią wszystkie glony jest ich troszke za dużo nawet jak na takie żarłoki:) jest 1,2 m2 tła i kilka całkiem sporych kamieni:) ale przecież żałować też im nie będe:)
JAcek

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 9 Paź 2006 10:15 
Takie glony to wg mnie rewelacyjne uzupełnienie diety, jak najbardziej naturalne. Mnie najbardziej interesuje dempo wzrostu petrusi. Tzn. W jakim czasie są w stanie dorosnąć do 10-12 cm, a w jakim do 16cm.

Tego nikt nie obserwował i nie informował o tym.

Marta

Autor jacekkudla
Użytkownik
#48 - Posted: 9 Paź 2006 10:32 
Prowadzę codzienne zapisy także będe próbował z czasem odpowiedzieć na takie pytanie...
A jak myślisz Marto ile im może to zająć? (10-12 cm 16 cm???) i do ilu max dorastają w naturze a do ilu w baniaku??

JAcek

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 9 Paź 2006 10:38 
Jacku

Problem polega n atym, ze my sprowadzamy tylko odłowy i - generalnie dość szybko je sprzedajemy. W dostawie zwykle osobniki mają od 12-16 cm - przy famula Katete.

Maluchów juz nie mam tej odmiany i nie mam czego obserwować. Mam obecnie maluchy famula Gold i te wydaje mi sie rosą nieco szybciej niz Katete. Nie mam też pojęcia jakie będzie tempo wzrostu za np. rok. Wydaje mi się, że one dość szybko rosna w pierwszych kilku miesiacach, potem ten przyrost jest wolniejszy. Ale to domniemania związane raczej z obserwacją trofeusów niz petrusi. Dlatego ważne są każde informacje na ten temat. Proponuję byś robił notatki, takie obserwacje będą bardzo ważne.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#50 - Posted: 9 Paź 2006 10:39 
Witam,
Wiec jest szansa, zeby to teraz poobserwowac (np. u mnie i Jacka).
Ja mam jednak staly problem z plochliwoscia moich ryb w kwarantannie.
Nie wiem co lepiej:
- dalej je tam trzymac,
- wpuscic do ogolnego (w czwartek mina dwa tygodnie od wpuszczenia),
- dolaczyc do nich kilka malych trofci
- dolaczyc np. kilka muszlowcow (niezbyt dore rozwiazanie przy braku podloza)
Pzdr.
Fazi64
PS.
Pani Marto - odetchnalem - w koncu dzis po przyjsciu do pracy zobaczylem samiczke L. ornatipinnis. Jest cala i zdrowa, a samiewc przez weekend skutecznie przemeblowal okolice, przenoszac muszle wg swojego upodobania.
F64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#51 - Posted: 9 Paź 2006 10:48 
No to Fazi proponuje wspólne obserwacje i ewentualne uwagi na forum tak by ktoś jeszcze może się czegoś przy okazji dowiedział.... (mamy chyba z tych samych miotów petrusie??)
Moje Petrusie na nstp dizeń po wpuszczeniu i zapaleniu części oświetlenia są płochliwe ale tylko na wypadek gwałtownych ruchów przy baniaku, jak siedzę i tylko się wpatruje to zaczynają po całym baniaku baraszkować....
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#52 - Posted: 9 Paź 2006 10:49 
Dlaczego Fazi nie masz podloza w zbiorniku przeznaczonym na kwaranatnne? Jak masz urzadzony ten zbiornik? wpusc mlode trofeusy kilka sztuk w podobnej wielkosci jezeli masz.

Autor rufus1
Użytkownik
#53 - Posted: 9 Paź 2006 10:50 
Ja licze na opisy i obserwacje Marcina. On mozna powiedziec ma rowniez od maluszkow Petrochromisy trewavasae.
Ziarko do ziarka az ...................
Leszek

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 9 Paź 2006 10:51 
Wg mnie na kwarantannnie zbiornik powinien zawierać podłoze. Ryby staja sie bardziej płochliwe, gdzy widżą odbicie w dnie.

Marta

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 9 Paź 2006 10:52 
Acha, u nas pływały z młodą kirizą.

Jacku macie ryby z jednego zbiornika, ale są one od kilku samic. Część jest nieco większa, część nieco mniejsza, ale u nas zwykle kilka samic nosiło w jednym czasie.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#56 - Posted: 9 Paź 2006 10:52 
do tego zmierzalem Marto.
Proponuje pisek. Odchody sa wciagane przez filtr i nic nie wchodzi w podloze. Lepiej zbiraja pokarm z piasku.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#57 - Posted: 9 Paź 2006 10:53 
Witam,
Zbiornik wyglada tak, jak na fotkach na poprzedniej stronie watku. Jako, ze kwarantanna, wiec nie dawalem podloza (tak zreszta sa tego typu zbiorniki opisywane).
Myslisz, ze mozna dolozyc podloze? Mam troche wolnego piasku i zwirku koralowego - moglbym dosypac (mysle, ze bez szkody dla ryb).
W tej chwili plywa tam 9 sztuk Petro (93 l). Ile w takim razie trofci mozna by tam bylo dolaczyc?
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#58 - Posted: 9 Paź 2006 10:58 
A nie lepiej już pomyśleć o przeniesieniu ich do ogólnego? Kiedy masz zamiar to uczynić?
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#59 - Posted: 9 Paź 2006 10:59 
W sumie ilosc trofeusow nie ma az tak duzego znaczenie. codzi o to zeby te rybyki bardziej rozruszac. Jezeli wpuscilbys np. ok. 9 sztuk dla rownowagi bedzie dobrze. Zrobi sie nieco wieksze stado a jak wiadomo w stadzie zawsze bezpieczniej.
Z tym wkladaniem podloza do zbiornikow kwarantannowych to jest roznie. Inni mowia ze nie bo jest mozliwosc przechowywania roznych cyst pasozytow w dnie, ale z tego co pamietam to przede wszystkim dotyczylo ryb podejrzanych o jakies choroby (w szczegolnosci paletek). W tym przypdaku jest to typowa obserwacja ryb czy z nimi jest wszytko w porzadku oraz akliamatyzacja do nowych warunkow (np. woda), czyli uwazam ze nie ma potrzeby stosowania typowego akwarium higienicznego.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#60 - Posted: 9 Paź 2006 11:08 - Edytowany przez: fazi64 
A nie lepiej już pomyśleć o przeniesieniu ich do ogólnego
Witam,
Sa jeszcze bardzo malutkie i jak sobie ponysle, ze mam je wpuscic do tych szalencow trofeusow, to mi ich troche zal - wole je troche podtuczyc na osobnosci. Choc z drugiej strony malenkie trofcie daja sobie w ogolnym doskonale rade....
Pzdr.
Fazi64

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Petrochromis famula Katete - otwarcie. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®