Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Petrochromis famula Katete - otwarcie.

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#61 - Posted: 9 Paź 2006 11:16 
Moje są póki co w towarzystwie tylko 3 szaleńców ale jakoś nie widzę by strasznie cierpiały... zobaczymy co będzie we wtorek jak przyjedzie reszta szaleńców z największymi szaleńcami czyli eretmodusami... Ale wierze mocno że spokojnie dadzą sobie radę...

JAcek

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 9 Paź 2006 11:17 
Krzyśku

Ja wczoraj podobne wielkośćiowo Goldy wpusciłam do 800l akwarium z texas Gold i P. polyodon Kachese. I nic, dzisiaj śmigają stadkiem po zbiorniku. Nawet największy samiec polyodon je ignoruje. Wczoraj nieco je przeganiał, ale tylko dlatego, ze ulokowały się w jego rewirze przy filtrze.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#63 - Posted: 9 Paź 2006 11:26 
Witam,
Ja jednak pozostawie je jeszcze w osobnym zbiorniku. W ogolnym przed ich wprowadzeniem mam zamiar zrobic troche zmian w wystroju i odlowic jedna odmiane trofci (bemba) i nie chce ich dodatkoo stresowac.
Jak to zrobie, to pomysle o introdukcji Petro.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#64 - Posted: 17 Paź 2006 22:49 
Witam,
Jako, ze moje male trofeusy nie daja sie juz nabierac na pulapke z butelek (cwaniaki nawet w dniu glodowki nie wchodza do srodka, mimo smakowitych kaskow wewnatrz), nie mialem innego wyjscia i wprowadzilem do Petro cztery muszlowce N. speciosus (te z kolei wchodza same do reki).
Dwa spostrzezenia na goraco:
1. Zmiana w zachowaniu Petro blyskawiczna - z zaleknionych maluchow zmienily sie w ciekawskie i wszedobylskie rybki, czekajace az muszlowce wzbija w gore tumany piasku, wraz z opadlymi kawalkami pokarmu, zeby go sprytnie wylapac i polknac.
Przestaly chowac sie panicznie w grotach, przy najmniejszym ruchu kolo zbiornika. Mysle, ze sprawy beda teraz szly w dobrym kierunku.
2. Muszlowce po przelozeniu ze szkla z trofeusami - odmienione nieslychanie. Od razu zaczely "prace budowlane", umizgi i utarczki. Smiesznie wygladalo, jak po wczesniejszym przelozeniu trojki rybek, czwarta zlapalem dopiero po dwoch godzinach - okazala sie chyba osobnikiem dominujacym, bo od razu rozpoczela inspekcje muszli juz przygotowywanych do zamieszkania przez inne ryby, szturchancami wyganiajac je z nich i probujac zawlaszczyc dla siebie.
Widac, ze ryby odzyly, nie majac ciaglego kontaktu z duzo wiekszymi trofeusami i widze juz teraz, ze nie warto meczyc muszlowcow w akwariach z tymi rybami.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#65 - Posted: 17 Paź 2006 23:08 
Tu sie z Toba zgadzam Fazi.
Ja do takich wnioskow doszedlem jakis czas temu jak mialem z trofeusami krotko, ale byly, L. ocellatusy. Od tamtej pory chociaz juz muszlowcow nie mam (brak zbirornikow :-( ) sugreruje innym akwarystom zeby tych, jakze odmiennych gatunkow nie laczyc we wspolnym akwarium, ze szczegolna troska o te mniejsze.
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#66 - Posted: 17 Paź 2006 23:36 
Witam,
Kilka fotek "na szybko" przed zgaszeniem swiatla, po ok 4,5 h od dodania muszlowcow:

Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#67 - Posted: 20 Paź 2006 15:16 
A moje całkiem dzielnie sobie radzą w ogólnym z około 15 dorosły,i ikolkami 5 eretmodusami i 8-9 małych ikolek. Czasem jakaś większe przegoni petrusia ale niezbyt natarczywie. Zauważyłęm że jak jest więcej rybek to petrusie mniej się boją pływają z małymi ikolkami i takie śmielsze się zrobiły. Wcześniej to tylko w kamieniach i w tle siedziały i zmykały jak tylko nawet najmniejszy ruch przed baniakiem był...

JAcek
ps.fotki jakies dam w przyszłym tygodniu

Autor fazi64
Użytkownik
#68 - Posted: 1 Lis 2006 21:52 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Ryby rosna. Po miesiacu w akwarium moge powiedziec, ze stres minal (w duzej mierze dzieki dodatkowym mieszkancom-L. speciosus i Eretmodus cyanostictus Mpimbwe), ryby podrosly, apetyt dopisuje, niektore zaczynaja juz pokazywac "dorosle" ubarwienie. Mam zamiar przeniesc je niedlugo do akwarium ogolnego.
Zalaczam kilka aktualnych fotek:

Moja uwage zwrocil wyglad pletwy odbytowej osobnika na czwartym zdjeciu i slad atrapy jajowej, rysujacy sie coraz wyrazniej, choc na zdjeciach ryb doroslych ich wyglad jest zupelnie inny.
Pzdr.
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#69 - Posted: 1 Lis 2006 22:27 
dla mnie dziwna jest tez ta niebieska poswiata, linie na pyszczku i wzdluz ciala. To sprawa oswietlenia czy tak wygladaja ?

U moich tego nie zauwazylem tego, plywaja jak u Jacka w ogolnym, kolor zmieniaja jak duze chwilami sa jasne a chwilami czarne, najwiekszy nabiera kolorkow rodzicow, ma ciemno brazowa glowe i brazowe pasy.

Bogdan

Autor trzcinka
Użytkownik
#70 - Posted: 3 Lis 2006 00:40 
wystarczylo by po 10 cm z każdej strony mojego akwa i już bym sie mogla cieszyć tak jak Ty.
Swoją drogą to niesamowite jakie olbrzymie możliwości otwierają przed nami tak niewielkie różnice w metrażu.
Akwa 150/50/50 a 160/60/60 cm-nieprawdaż?:)

Autor fazi64
Użytkownik
#71 - Posted: 7 Lis 2006 23:36 
Witam,
Patrze dzisiaj i oczom nie wierze - z muszli speciosusa (ktore wpuscilem do akwa z Petrochromisami w celu ich osmielenia) wyplywaja male, pstrokate szkraby. To juz kolejny przychowek muszlowcowy w mojej karierze ;)
Dwa lata przebywania z trofeusami nie zaowocowaly przychowkiem, a tu niecale 4 tygodnie w nowym szkle i.... bach!!. To kolejny dowod na to, zeby nie meczyc muszlowcow w akwariach z trofami.
Smieszna sprawa - przez te dwa lata doszedlem juz prawie do wniosku, ze mam cztery samce speciosusa, a tu jednak nie - co dziwniejsze ryby sa jednakowe, jesli chodzi o wielkosc, a myslalem, ze jednak samiczki sa zdecydowanie mniejsze. Ale frajda - mowie Wam!!
Teraz juz klamka zapadla - w przyszlym tygodniu Petrochromisy laduja w ogolnym akwarium 576 l (160x60x60).
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#72 - Posted: 8 Lis 2006 02:46 
przecież Petrusie sajeszcze większe od trofci--to i o co chodzi z tym towarzystwem.
Gratulacje swoją drogą-taka niespodzianka.
Fajnie widzieć że Ciebie takiego-no powiedzmy dojrzalego akwarystę coś zaskoczylo.Cieszę się zTobą

Autor admin
Admin
#73 - Posted: 8 Lis 2006 10:56 
Krzyśku

Czy możesz określić jak przez ten czas urosły petrusie?

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#74 - Posted: 8 Lis 2006 11:14 
Witam,
Szacuje, ze wzrost poszczegolnych ryb waha sie od 1 do 1,5 cm w czasie od 27 wrzesnia (dnia wpuzczenia ryb do akwarium). Karmione sa 3 razy dziennie (sobota/niedziela 4x) urozmaicona karma (spirulina O.S.I w platkach i granulkach, TetraPhyll w platkach i granulkach, Sera Flora, zaczalem tez im podawac szpinak i zielony groszek-uwielbiaja to, raz w tygodniu odrobina mrozonego oczlika i dafni).
Podmiany wody 3x w tygodniu (parametry wody stale: pH=8,2-8,4; NO2=0; NO3=5-10; TWO=12; TWW=8). Kilka osobnikow ma juz prawie caly czas "dorosly" wzor ubarwienia (sa to najwieksze ryby). Agresji wewnatrz stada nie zauwazylem, choc ryby lubia kotlowac sie w grupie co jakis czas, by nagle rozplynac sie na wszystkie strony. Wyglada to jak szalony taniec-polka-w kolku, ktore nagle rozpada sie pod wplywem sily odsrodkowej.
Ciekawe, jak zmieni sie zachowanie i tempo wzrostu ryb w akwarium ogolnym?
Bede obserwowal i informowal.
Pzdr.
Fazi64
PS.
Wczoraj przy podmianie, dolalem wody z akwa ogolnego, zeby przyzwyczajac powoli ryby do przeprowadziki - mysle, ze zrobie jeszcze dwa takie "zastrzyki" i ryby powedruja do "jeziora".
F64

Autor admin
Admin
#75 - Posted: 8 Lis 2006 17:04 
Interesowałaby mnie informacja od wszystkich posiadaczy petrusi - podobna jak to napisał Krzysiek - chodzi o tempo wzrostu różnych gatunków i odmian. I tutaj pytanie do Leszka i Marcina - macie trewavasae - jak to jest u nich?

Ja mogę napisac tak - P. texas Gold - osobniki pozostawione z rodzicami w 800l zbiorniku rosną 2 razy szybciej niż ich rodzeństwo w mniejszym 120 kotniku - żyjące tam samodzielnie.
Teraz juz wszystkie sa razem w 800l.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#76 - Posted: 8 Lis 2006 17:23 
Moje petrusie rosna na potęge. W tej chwili niektóre z nich maja po jakies 7-8cm. Z tym że jest to dość zróżnicowane. Najszybciej rosną dominujące samce jak domniemywam (atrapy jajowe i zachowanie)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#77 - Posted: 8 Lis 2006 17:43 
Marto ja mam podobne obserwacje co do wzrostu narybku Petrochromisa. Narybek pozostawiony sam w akwarium rosnie wolniej od narybku ktory byl wypuszczony w akwarium ogolnym. Jest to na tyle ciekawa sprawa ze jak zaobserwowoalem u mnie ten ktory byl sam, stresow prawie "0", pokarmu pod dostatkiem. pilegnacaj akwarium robiona z wiksza "czuloscia" i w tym przypadku wzrost wolniejszy. Natomiast narybek w zbiorniku ogolnym jest na poczatku narazony na stres, pokarm to sobie musi dobrze poszukac, a czaem wywyalczyc od swoich wspolbraci podobnych rozmiarem, wiadomo biologia i warunki w zbiorniku z doroslymi rybami moim zdaniem sa bardziej wymagajace i w tym przypadku anrybek rosnie szybciej.
Leszek

Autor admin
Admin
#78 - Posted: 8 Lis 2006 18:14 
I jeszcze jedno - z pierwszego miotu, wypuszczonego w akwarium ogólnym zostały tylko 3 sztuki, dokładnie pochowane w doniczkach i za filtrem. Nastepne mioty wypuszczone w nim, coraz więcej "ocalałych" maluchów. Teraz pływa tam naprawdę spora gromada. A u mnie nie ma zbyt duzo kryjówek jak wiecie.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#79 - Posted: 14 Lis 2006 23:43 
Witam,
Dzisiaj przenioslem moje Petrochromisy do akwarium ogolnego.
Zalaczam kilka fotek (ryby jeszcze w wiaderku, bo po wpuszczeniu pochowaly sie skutecznie), wiecej sprobuje sfotografowac jutro:

Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#80 - Posted: 16 Lis 2006 08:32 
Daj Fazi jakąś fotkę z ogólnego... Jak się Petrusie miewają w ogólnym??
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#81 - Posted: 16 Lis 2006 12:18 
Witam,
Mam nadzieje, ze dzisiaj udam mi sie cos pstryknac, bo wczoraj ryby byly troche "naburmuszone" z powodu przenosin i nie chcialy sie pokazywac w "planie ogolnym". Ale dzisiaj rano przy karmieniu juz powyskakiwaly z kryjowek i ochoczo zaczely podbierac spiruline sprzed pyskow trofeusow.
Najdziwniejsze zaraz po ich wpuszczeniu bylo to, ze nie spodobaly sie samcowi.... C. leptosoma, ktory zaczal je dosc obcesowo przeganiac z kata w kat. Trofeusy nie zareagowaly w zaden sposob, tylko chmara mlodych (wielkoscia zblizona do Petro) stala sie ich glownym miejscem przebywania. Razem dobierac zaczynaja sie do glonow porastajacych skalki, szyby i kamienie. Co dziwne - zarowno petrochromisy, jak i trofeusy "upodobmily" sie do siebie w tym sensie, ze wiekszosc "zgubila" paski i stala sie jednolicie stalowo-szara, tak ze czasem musze sie dobrze przyjrzec, zeby rozroznic jedne od drugich (najlatwiej po ksztalcie pyska).
Nie wiem, czy to tylko chwilowe "zaburzenie" i czego jest powodem - zobaczymy.
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#82 - Posted: 18 Lis 2006 23:00 
Daj Fazi jakąś fotkę z ogólnego... Jak się Petrusie miewają w ogólnym??
Witam,
Zalaczam kilka fotek:

i jeszcze to, o czym pisalem wyzej - pseudo-petrochromis, czyli mlody trofeus Zongwe probujacy upodobnic sie do petrochromisow:
.
Ryby juz odzyly i calkowicie przestaly byc plochliwe. Podplywaja smialo do szyby i nie reaguja (jak w kwarantannie) blyskawiczna ucieczka w kryjowki. Smialo podchodza do pokarmu i zwawo poruszaja sie pomiedzy wiekszymi "bracmi".
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#83 - Posted: 20 Lis 2006 15:08 
Śliczne Fazi są te Twoje petrusie... Ja u siebie zauważyłem że powoli te większe zaczynają się baniakiem dzielić i uprawiać targanie się za mordy:) także jak się złapią brzdące to po całym baniaku latają:) U Ciebie podobnie wlaczą??
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#84 - Posted: 20 Lis 2006 15:34 
Witam,
Jest jeden dominant (taki dorosly maluch) - wykolorowany w barwy "seniorskie", szczegolnie ujawniajace sie, gdy chce pokazac kto tu rzadzi i to on zdaje sie przewodzic stadu (a raczej rozstawiac stado po katach). Zobaczymy, co bedzie dalej.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#85 - Posted: 20 Lis 2006 15:42 
Postaram się popstrykac fotek to coś może załącze:)

JAcek

Autor jacekkudla
Użytkownik
#86 - Posted: 20 Gru 2006 10:40 
Zgodnie z zapowiedzią.... no nie udało mi się popstrykać bo aparat za słaby na takie fajerwerki:)

Ale do sedna... Jak się Fazi petrusie miewają? Jakieś zmiany?
Mi się wydawało że będą zdecydowanie szybciej rosły od trofci (ikole i chipimbi mam podobnej wielkości) ale widze że póki co równo idą... Może troszke jakby szybciej im się rosło ale nie drastycznie...

A jak eretmodusy Orange?? Dobrana się parka okazała??
JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#87 - Posted: 20 Gru 2006 12:59 
Witam,
Moje Petrochromisy rosna bardzo nierowno, ale dwa najwieksze duzo szybciej niz porownywalne wielkoscia trofeusy. Reszta gubi sie wsrod mlodziezy trofeusowej i tylko sposob zachowania ryb przy podawaniu pokarmu pozwala na ich rozroznienie (petro zachowuja sie jakby to byl ich pierwszy i ostatni posilek w zyciu, a trofy tylko jakby to byl ich pierwszy posilek, ale nie ostatni ;)).
Eretmodusy to natomiast wzor dobranej pary i i dealne malzenstwo. Od samego poczatku (jeszcze w kwarantannie z Petro) nie odstepowaly sie na krok i teraz w ogolnym tez jest to samo. Jeszcze nie zauwazylem, zeby sie przeganialy, tak jak E. c. Zambia (w tym samym zbiorniku) - po prostu ideal wspolzycia. Ale do tarla jakos jeszcze nie podchodza. Postaram sie wstawic znowu pare fotek wieczorem.
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#88 - Posted: 20 Gru 2006 13:10 
No to widze podobieństwo bo i moje rosną nierówno ale żarłocznością to się nie wyrózniają... Wszystkie (trofcie i petrusie) równie żarłoczne są...
Eretmodusy... cóż cięzko mi ostatecznie ustalić czy to miłość czy tylko jedynie możliwy wybór (są tylko ona i on...) ale fakt jest taki że nie leją się a to już coś:) też czekam na pierwsze choćby przymiarki do tarła...

Jacek

Autor fazi64
Użytkownik
#89 - Posted: 21 Gru 2006 13:51 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Przedstawiam najnowsze fotki moich drani. W akwarium ogolnym sa juz ponad miesiac i zadomowily sie tu na dobre. Daja sobie rade wysmienicie, a zarlocznoscia przebijaja trofeusy. Rosna nierowno, dwa duzo szybciej od reszty (pewno samce, bo zaczynaja troche rzadzic). Zapraszam na sesje zdjeciowa:

Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#90 - Posted: 21 Gru 2006 14:08 
Krzyśku

To ile one (w centymetrach) maja teraz wielkości?

Marta

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Petrochromis famula Katete - otwarcie. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®