Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Moliro + Bemba w 200 l

Autor Alex
U¿ytkownik
#1 - Posted: 12 Pa¼ 2006 17:13 
Witam
Jak wiecie planuje za³ozenie zbiornika 375 litrów.Aktualnie mam 200-tke ,w ktorym p³ywa 10 m³odych Bemb.Mam ¶wietna okazje zakupic Trofcie Moliro w przystepnej cenie,a problem polega na tym czy 10 sztuk m³odych moliro wytrzyma oko³o miesiaca z Bembami w 200 litrach.Dodam ze Bemby sa juz silnie zadomowione i praktycznie juz dla nich brakuje miejsca.Niestety z akwarium musze poczekac jeszcze oko³o miesiaca.Czy wszystko bedzie w porzadku czy wstrzymac sie z zakupem?Niestety nastepna szanse zakupu bede mia³ niepredko.Z gory dzieki za odpowiedzi.

Autor timus
U¿ytkownik
#2 - Posted: 12 Pa¼ 2006 17:27 
Jak du¿e sa te Bemby?

Marcin.T <')))><

Autor Alex
U¿ytkownik
#3 - Posted: 12 Pa¼ 2006 18:15 
Oko³o 4,5-5cm

Autor timus
U¿ytkownik
#4 - Posted: 12 Pa¼ 2006 18:17 
My¶le ¿e namiesi±c mo¿na. Ale nie przeginaj!

Marcin.T <')))><

Autor tasma
U¿ytkownik
#5 - Posted: 12 Pa¼ 2006 19:22 
Moim zdaniem powinienes wyciagnac wszystkie kamienie. Jak nie bede mialy o co walczyc latwiej bedzie zachowac spokoj. Jesli bedzie taka potrzeba mozesz tez wylaczyc swiatlo.

Autor Alex
U¿ytkownik
#6 - Posted: 12 Pa¼ 2006 20:05 
Zrobie jak piszecie.W poniedzia³ek lub wtorek bede mia³ Moliro i napisze co sie dzieje dok³adnie.Gdy bedzie cos nie w porzadku bede pyta³ o rady.Pozdrawiam

Autor roa
U¿ytkownik
#7 - Posted: 12 Pa¼ 2006 20:51 
Moim zdaniem powinienes wyciagnac wszystkie kamienie.

Ja u siebie te¿ to przerabia³em. Jednak zrobi³em odwrotnie ni¿ radzi tasma. W³asnie zrobi³em mnóstwo kryjówek. Ryby mialy siedzieæ w tym aqa miesi±c, ale zrobi³o siê z tego po³ roku. W tym czasie ¿adnej rybie nic powa¿nego siê nie sta³o. Oczywi¶cie bójki by³y, ale uciekaj±ca ryba mia³a siê gdzie schroniæ.

Jesli bedzie taka potrzeba mozesz tez wylaczyc swiatlo.

Wy³aczy³em u siebie ¶wiat³o. Efektem by³o obni¿enie agresji. To napewno dobry pomys³.

Acha i na koniec. Trzyma³em tam 19 TB ujiji, które do spokonjnych nie nale¿±.

Wygl±d zbiornika masz tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71c905a90d88dc ab.html

Pzdr. A

Autor Alex
U¿ytkownik
#8 - Posted: 12 Pa¼ 2006 20:59 
roa dzieki za fotke.Niestety widze ze bede musia³ pomyslec o wiekszej ilosci kryjówek.Boje sie tylko tych Moliro bo widzia³em ze to niez³e psotniki.Czy wogole po³aczenie ich z Bembami w akwa bedzie w porzadku?Jak teraz patrze na moje Bemby to mysle ze beda niez³e akcje w tak ma³ym akwarium ale nie chce stracic zadnej z rybek.

Autor roa
U¿ytkownik
#9 - Posted: 12 Pa¼ 2006 21:41 
Niestety widze ze bede musia³ pomyslec o wiekszej ilosci kryjówek

Ja zrobi³bym inaczej.

napierw zastosowa³bym sie do pomys³u tasmy,czyli wywali³ graty z aqa i wy³aczy³ swiat³o. Obserwowa³ ryby. Dopiero jak to nieposkutkuje wrzuci³bym du¿o gratów ¿eby mia³y siê gdzie chowaæ.

Podej¿ewam ¿e bijatyki nie unikniesz, jednak to normalen u tych ryb. U mnie te¿ siê t³uk±. To wpisane w ich chrakter.

Pamiêtaj ¿e u mnie by³a 1 odmiana. U ciebie bêd± dwie.

A

Autor twkw
U¿ytkownik
#10 - Posted: 16 Pa¼ 2006 10:11 
To ja te¿ mam pytanie co do ilo¶ci
mam 375 l 15 bemb po ok 8cm + 8 masw po ok 7-8cm
mam okazjê kupiæ 10szt po 6cm t.ilangi yellow /decyzjê muszê podj±c do grudnia/ i muszê je wpu¶ciæ do tego zbiornika
taka sytuacja mo¿e potrwaæ nawet do wakacji potem kupujê zbiornik 540l 150*60*60
jak my¶licie kupiæ czy sobie odpu¶cic.
pozdrawiam tomek.

Autor twkw
U¿ytkownik
#11 - Posted: 16 Pa¼ 2006 10:19 
roa masz fajne o¶wietlenie czy to Arcadia i czy masz szybê na swoim baniaku
tomek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Moliro + Bemba w 200 l Top

Twoja wypowied¼ Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani u¿ytkownicy mog± tutaj pisaæ. Zaloguj siê przed napisaniem wiadomo¶ci albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®