Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Ustawienie akwarium 375 litrów

Autor Alex
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lis 2006 14:19 
Witam serdecznie
Mineło trzy dni odkad w koncu załozyłem moje nowe akwa 375 l.Z jednej strony mam filtr przelewowy ale dopiero dzisiaj odpowiednio do konca przyciąłęm pokrywe aby wszystko było juz spasowane.Po wycieciu otworu i ułozeniu pokrywy zauwazyłem olbrzymia roznice na powierzchni wody miedzy jednym koncem akwa a drugim.Odliczajac od gory szyby do powierzchni wody pomiedzy jednym koncem akwa a drugim roznica jest az 1,5 cm!!!!Co dziwne myslałem ze to stolik jest nierowno ustawiony ale od ziemi do powierzchni szyby w kazdym miejscu ma 79 cm czyli ze stolikiem jest wszystko w porzadku.Akwa ma 150 cm długosci.Mam pytanie co z tym robic bo wydaje mi sie ze niebezpieczenstwo jest duze.

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lis 2006 15:18 
Hm... Reasumujac masz krzywa podloge.

Mam ten sam problem, ale zabralem sie za to przed postawieniem baniaka. U mnie baniak [stelaz] stoi na płycie. Pod plyte wstawilem metalowe plaskowniki tak by wypoziomowac caly zestaw.

Alex - zbiornik jak mniemam stoi na szafce. Masz dwie opcje - zostawic tak jak jest albo wypuscic wode uniec calosc i ja wypoziomowac.
Polecam opcje 2 - tak ja bym zrobil.

Pozdrawiam

Marek

Autor seba
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lis 2006 15:33 
Witam.Miałem ten sam problem z krzywą podłogą ale zrobiłem wszystko przed zalanie baniaka.Szafke robiłem sam,kupiłem metalowe nóżki z solidnym gwintem i wypoziomowałem całośc,jest ok.
Pozdrawiam.
Seba.

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Lis 2006 15:58 
Powiem szczeze ze wolałbym zostawic to tak jak jest,chciałbym jednak wiedziec czy uwazacie ze ryzyko jest bardzo duze wszak 1,5 cm to dosc duzo.Na razie zostawiam ale poczekam na Wasze opinie.

Autor tropheklm
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Lis 2006 16:19 
witam
Chłopaki doradzajcie bo nie postawiłem jeszcze baniaka mysle i nie mogę wymyslić .Podstawą szafki tak jak u kolegi jest płyta.Na długości jest różnica w poziomie 1cm a do tego na szerokości dodatkowy 1cm.Jak podkładam cienką płytę na długosci to brakuje na szetokości.Ustawiam to juz kilka dni i mysle jak ten problem rozwiazać.Komoda jest wysoka i specjalnie odkręciłem nogi żeby stało cała powierzchnią płyty na podłodze.

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Lis 2006 16:51 
No to te odkręcone nogi zamień na regulowane i po kłopocie.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Ustawienie akwarium 375 litrów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®