Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheusy Moliro

Autor Alex
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Lis 2006 18:45 
Witam
Własnie przed chwila do mojego 375 l wpusciłem 11 bardzo młodych Moliro..W zbiorniku tym pływa 11 redniej wielkosci Bemb.Moliro maja około 1,5 cm.Mam pytanie bo jak na razie jest w porzadku oprocz tego ze maluchy bardzo sie boja Bemb czy istnieje jakies niebezpieczenstwo z ich strony??Kolejne pytanie czy tak młodym Moliro mozna podawac juz spiruline i reszte pokarmow ktorymi karmiłem Bemby.Sprzedawca powiedział ze Moliro maja około 2 miesiecy.Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Autor ad7
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Lis 2006 19:36 
nie właczaj oświetlenia przez 2, 3 dni
to pozwoli na wyciszenie sie bemb, ktore juz zdazyły zapanować nad zbiornikiem

Autor JGr
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Lis 2006 20:20 
maluchy bardzo sie boja Bemb

Ciekawe. U mnie wręcz przeciwnie, gdy wprowadzam klikutygodniowe maluchy są one bardzo ufne wobec ryb dorosłych, naprzykrzają się im i nawet przeganiane nie okazują strachu.
A może to nie Bemb się boją?

Nie wiem jak to będzie u Ciebie, ryba rybie nierówna... U mnie dorosłe trofeusy są zagrożeniem dla kilkutygodniowego narybku tylko w momencie wpuszczania tych drugich do zbiornika, później już nie. Nawet w tej chwili w szkle z dorosłymi trofeusami buszuje szarańcza o nie określonej liczebności w rozmiarze 2 do 4cm i krzywda się jej nie dzieje.

A co do karmienia - młodym trofeusom nie zaszkodzi pokarm dla trofeusów dorosłych o ile jest odpowiedniej granulacji, ale przyjrzyj się problemowi znaczenia drobnych skorupiaków w diecie ryb roślinożernych i działania układu pokarmowego u młodych roślinożerców - wnioski nasuną się same.

Jarek Grejczyk

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Lis 2006 20:27 
Ryby sa swiezo wpuszczone wiec mozliwe ze sa "ogolnie" zestresowane gdyz odbyły tez długa podróż. Wpływaja w dorosłe bemby ale gdy tylko te zaczna sie gonic maluchy skokowo uciekaja czesto uderzajac o szybe.Na razie
nic złgo sie nie dzieje.Pozwole im sie bardziej zaaklimatyzowac i napisze co sie dzieje.Dodam ze Bemby maja około 6 cm a w zbiorniku oprocz nich nie ma innych ryb.
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Lis 2006 20:53 
Jeśli bemby mają po 6cm to nie stanowią zagrożenia dla młodych moliro. Strach moliro jest spowodowany zmianą otoczenia. W tym okresie nie karm obficie ryb a raczej ogranicz się do minimum a nawet jak piszą Koledzy przez dwa dni nie karm ryb.

Młode ryby karmie dokładnie tym samym co dorosłe. Jedynie rozcieram w palcach na miał.

Marcin.T <')))><

Ps. Witaj Jarku po "krótkiej" przerwie ;) Stęskniłem się już za Twoimi postami!

Autor JGr
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Lis 2006 21:04 
Witaj Jarku po "krótkiej" przerwie

Byłem wyrzucić śmieci :-D

Jarek

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 11 Lis 2006 21:09 
Ty draniu...
R

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Lis 2006 21:22 
Jarek
Nie masz smietnika pod domem. Do Australii zanosiles?
Nie produkuj za duzo smiecic zebys znowu nie musial wyrzucac ;).
Poza tym Robert zawarl juz cala esencje.

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Lis 2006 21:25 
Śmieci wyrzuca się do pobliskiego śmietnika a nie na marsie ;)

Następnym razem daj znać to Ci pomoge bo znowu wsiąkniesz ;)

Marcin.T <')))><

Przepraszam za OT

Autor drozd
Użytkownik
#10 - Posted: 11 Lis 2006 21:51 
z góry przpraszam za off topic... Witamy Jarku zpowrotem :-) to teraz kilka nocy masz zarwanych żeby okiełznać to co się działo na forum gdy "wyrzucałeś śmieci" a działo się dużo ale to chyba dobrze :-)

Marek

Autor Alex
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Lis 2006 09:17 
Witam
Na razie wszystko w jak najlepszym porzadku,dwa maluchy juz pływaja po całym akwa wraz z bembami a reszta jeszcze jest troche przestraszona ale mysle ze bedzie ok.Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Lis 2006 13:02 
A czemu nie miało by być OK?

Potrzebują troche czasu i tyle. Pamiętaj o skromnym karmieniu przez jakiś czas i podaj witaminki do wody.

Moliro to ładne ryby ;)

Marcin.T <')))><

Autor Alex
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Lis 2006 13:13 
Timus nie miałem doswiadczenia jeszcze z wpuszczaniem tak młodych ryb do stada praktycznie dorosłych Bemb.Gdy zobaczyłem ze Moliro przywiezione przez sprzedawce maja niewiele ponad centymetr niezle sie przestraszyłem.Faktycznie jednak duze Bemby nie atakuja młodych osobnikow.Przed chwila karmiłem ryby i to było dla mnie duze zaskoczenie.Młode Moliro dosłownie rzuciły sie na jedzenie.Co do witamin to podaje dwa,trzy razy w tygodniu Fishtamin.Pozdrawiam

Autor JGr
Użytkownik
#14 - Posted: 12 Lis 2006 13:28 
Moliro to ładne ryby

Fakt, choć większość Moliro jakie oglądałem okazywało się być w rzeczywistości Chipimbi lub "czymś pośrednim" ;-) Może to dlatego, że ładnych parę lat temu wszystkie czerwone formy wrzucano do jednego "worka" pod nazwą "Zambia", skutki są widoczne do dziś... ale to na marginesie.

duze Bemby nie atakuja młodych osobnikow

Będą je pewnie przeganiać, zwłaszcza podczas podejść do tarła (Bemba wyciera się w stosunkowo młodym wieku), ale nie powinny zrobić maluchom krzywdy.

Jarek

Autor Alex
Użytkownik
#15 - Posted: 13 Lis 2006 08:40 
Moliro to ładne ryby

Jesli chodzi o to to musze przyznac ze z około 12-13 gatunków jakie widziałem na zywo to własnie Moliro zrobiły na mnie najwieksze wrazenie.Bardzo długo zastanawiałem sie jaka drugą odmiane wpuscic do akwa i mimo buszowania w necie dalej postawiłem na Moliro.Ale oczywiście jest to kwestią gustu.Co do ryb w moim akwarium to podrostki zaczeły bardzo łapczywie jeść i doskonale rozładowały agresje jaka wystepowała miedzy Bembami :) Pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheusy Moliro Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®