Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

200 litrów, a co do środka?

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor jarek_zgr
Użytkownik
#31 - Posted: 18 Lis 2006 16:49 
DZIĘKUJĘ pani Magdo za pomoc

dobrze wiedzieć co lubią :)

Autor drozd
Użytkownik
#32 - Posted: 18 Lis 2006 18:11 
fakt, fajne te Mastacembalusy... ale jeśli chodzi o kramienie to wychodzi że są raczej delikatne bo z tego co piszesz Magdo nie są bardzo ofensywne w przepychaniu się do "stołu" (w akwa z C. Horei byłyby wiecznie głodne bo te to potrafią atakować jedznie jak rakieta :-)

a czy Mastecembalusy myszkują po dnie? czy dojadają resztki? innymi słowy czy możnaby im przypisać w jakimś sensie rolę sanitarną w zbiorniku czy to raczej nie przejdzie w ich wykonaniu?

Marek

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#33 - Posted: 18 Lis 2006 19:51 
Właśnie o to samo chciałem zapytać

Autor sue
Użytkownik
#34 - Posted: 18 Lis 2006 20:08 
Mastacembalusy to nie odkurzacze ;)

Nie ruszą resztek (taką funkcję spełnia u nas pan glonek :) ...
Mastacembalusy polują szybko chwytając zdobycz, a później chowają się i trawią... One to potrafią zjeść (cała krewetka, oczywiście rozdrobniona to dla nich żaden problem)... Kolejne karmienie może być dopiero za 2-3 dni...

Mastacembalusy lubią "sunąć" po dnie, ale raczej nie jest to związane z szukaniem pożywienia...

Magda

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#35 - Posted: 18 Lis 2006 20:13 
A pani Magdo
czy one raczej przesiadują w grotach czy są aktywne po całym akwarium?

Autor sue
Użytkownik
#36 - Posted: 18 Lis 2006 20:16 
Ostatnio zauważyłam, że Mastacembalus "sprawdza" muszle zajęte przez Altolamprologusy. Czyżby w poszukiwaniu przekąski w postaci młodych? Mam wrażenie, że w naturalnym środowisku może być to jeden z ich sposobów zdobywania pokarmu... Nie musze mówić, że to przeszukanie nie spotkało się z zachwytem pary compressicepsów... Mastacembalus został szybko "wyproszony". Ciekawe na jak długo ;)

Magda

P.S. Jarku na tym forum istnieje zasada, że mówimy sobie po imieniu bez względu na wiek, płeć, zawód itd. Więc, jestem Magda :)
Witamy na forum!

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#37 - Posted: 18 Lis 2006 20:22 
Bardzo ciekawe że sprawdza muszle

P.S bARDZO MI MIŁO Jarek

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 18 Lis 2006 20:35 - Edytowany przez: admin 
Mastacembalusy lubią "sunąć" po dnie, ale raczej nie jest to związane z szukaniem pożywienia...

Lubią też zawisać na gąbkach, głowicach, wchodzić do muszli. Wczoraj było u nas nastepne tarlo frontos. Jeden z mastacembalusów sprytnie schował sie za gąbka filtra i czekał, czekał, samica frontosy nie zawsze odpowiednio szybko zdążyła odwrócic sie i jajeczko było w jego pyszczku. Robił to tak sprytnie, ze samica i samiec frontosy nie zauważali tego. Oczywiście nie wyjadł całej ikry, ale ...podjadł sobie.

To naprawdę genialne ryby w zachowaniu. Potrafią pływać za sexfasciatusami, które mają w pysku krewetkę ...i....udaje się je im odebrać.

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#39 - Posted: 18 Lis 2006 20:47 
Bardzo ciekawie "załatwiają" sobie pokarm

A także pani Marto gratuluje tarła frontoz

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 18 Lis 2006 21:01 
Jak juz mówilismy na forum jesteśmy po imeniu

jestem Marta

A tarło frontos, to u nas nie nowina -:))) Zwykle nie udawało mi się zaobserowac tarła ich - bo ryby są w firmie, ale ostatnie 2 tarła w przeciągu kilku dni odbyły się przy mnie. Muszę powiedzieć, ze jest to mało frapujące - bardzo proste mają zachowania godowe . Nie ma porównania do tarła trofeusów, czy choćby xen i cyathopharynxów.

Marta

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#41 - Posted: 18 Lis 2006 21:20 
Bardzo mi miło

Ja jestem Jarek :)

Wg mnie każde tarło jest godne podziwu!

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#42 - Posted: 20 Lis 2006 19:01 
A czy Xenotilapia ochrogenys Ndole mogła by żyć w takim akwarium?

z góry dziekuje
za odp :)

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 20 Lis 2006 19:10 
W jakim akwarium!

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#44 - Posted: 20 Lis 2006 19:18 
w akwarium 100x40x50

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 20 Lis 2006 19:21 
A co ew. planujesz jeszcze w tym akwarium?
czy 50 to szerokosc zbiornika czy wysokosc?

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#46 - Posted: 20 Lis 2006 19:23 
wys.

No do tej pory myślałem o alto
ale jak zobaczyłem xeny to spadłem z krzesła :) i może muszlowce

Autor rufus1
Użytkownik
#47 - Posted: 20 Lis 2006 19:35 
Xenotilapie sa to pielegnice z grupy pielgnic piaskowych. czyli jak sama nazwa wskazuje na dnie musi byc drobny, czysty piasek. Ogolnie mowic sa dwie grupy Xen jezeli chodzi o bytowanie w akwarium. Jedne sa zwiazane ściśle z podlozem piaskowym i tam caly czas zeruja, odbywaja tarla itd. (do takich nalezy min. X. ochrogenys), a druga grupe stanowia Xenotilapie mniej zwiazane z podlozem piaskowym a blizej im do skal gdzie oprocz piasku szukaja pozywienia, tam obieraja rewiry i w poblizu skal dochodzi do tarla. Groty rowniez stanowia dla nich w pwnym sensie rodzaj kryjowki.

Xenotilapia ochrogenys potrzebuje na dnie spokoju. Nie lubu byc nie pokojona. Jej dzień w akwarium wyglada na stalym przeczesywaniu piasku w poszukiwaniu pozywienia, a dominujace samce sataraja sie o wzgledy samiczek budujacmale dolki z usypanymi na zwnetrz krateru wiezyczkami. Jest to gatunek haremowy.
Mysle ze masz nieco za mala powierzchnie dna na te dwa gatunki. Jezeli zbiornik bylby szerszy to moze w jakis sposob te dwa odmienne gatunki zylyby obok siebie. Nie wiem jak jest z agresja alto pilnujacych muszli, no chyba ze wpuscilbys alto "shell", mniejszy gatunek i jakze piekny. Ale ta szrokosc 40 cm troszke mnie niepokoi.

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#48 - Posted: 21 Lis 2006 13:36 
A co państwo myślicie o haremie alto Fasciatus w 100x40x50? (1+2)

Autor sue
Użytkownik
#49 - Posted: 22 Lis 2006 21:51 
A dlaczego myślisz o haremie, a nie o parze A. fascitus?
W Twoim akwarium spokojnie sobie poradzą...

Jarku, ja już się zgubiłam jeżeli chodzi o Twoją obsadę. To w końcu interesują Cię calvusy, muszlowce, xeny, czy fasciatusy??? Mam nadzieję, że nie chcesz połączyć tego wszyskiego w jednym akwarium...

Magda

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#50 - Posted: 23 Lis 2006 13:38 
Nie Magdo

Mam nadzieje na muszlowce+calvus-fasciatus

A z xenami dałem sobie spokój

Autor sue
Użytkownik
#51 - Posted: 23 Lis 2006 19:47 
Moim zdaniem w 200 l zbiorniku możesz pozwolić sobie zarówno na calvusy jak i na fasciatusy. Ryby te charaktezyzują się nie tylko odmienną budową ciała, temperamentem ale i zachowaniami godowymi...

Jakimi muszlowcami uzupełnisz swoją obsadę?

Magda

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#52 - Posted: 24 Lis 2006 09:42 
Myślę o oratipinnisach

Autor drwie
Użytkownik
#53 - Posted: 24 Lis 2006 10:50 
Witam,
Mam ornatipinisy.
Sa to "choleryki" Wszystko je wkurza, ale sa naprawde ladne.
Zobacz zdjecia z ostatniej dostawy. Ta odmiana jest poprostu boska!
Pzdr
Przemek

Autor greate
Użytkownik
#54 - Posted: 26 Gru 2006 17:21 
witam

A czy można trzymać w 100x40x50 Cyprichromis pavo Mupapa lub inne "śledzie" ?

pozdrawiam

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 26 Gru 2006 17:29 
Nie - to bardzo duze ryby. Nawet dla paracyprichromisów to zbyt małe akwarium.

Marta

Autor greate
Użytkownik
#56 - Posted: 26 Gru 2006 19:27 
witam

A czy można trzymać w 100x40x50 Callochromisa macrops Ndole “red”
?

Autor JGr
Użytkownik
#57 - Posted: 26 Gru 2006 20:09 
Nie sądzę. Macropsy to duże i dynamiczne ryby, zajmują spore rewiry, usypują imponujące kratery, potrzebna im przestrzeń.

Już prędzej można by pomyśleć o niewielkiej grupie Callochromis pleurospilus. Tylko tu jest dylemat: z jednej strony to haremowa ryba i układ z 1 samcem mógłby się w takim zbiorniku doskonale sprawdzić, z drugiej strony - bardzo ciekawie wyglądają okresowe walki pomiędzy samcami (niegroźne w skutkach) o miejsce w haremie, a więcej niż jeden samiec w 200 litrach... może się uda... a może nie.

Jarek

Autor timus
Użytkownik
#58 - Posted: 26 Gru 2006 20:17 
Nie sądzę. Macropsy to duże i dynamiczne ryby, zajmują spore rewiry, usypują imponujące kratery, potrzebna im przestrzeń.

Dokładnie tak! Mam na filmie jak trzy samce w akwarium o powierzchni dna 150x50 zebrały cały piasek i usypały trzy kopce nieustannie podkradając sąsiadowi budulec. One potrzebuja naprawde sporego dna i nietylko.

A widziałem to niegdyś w Krakowie<;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 26 Gru 2006 20:20 
greate


Widzę, że kompletnie nie masz konceptu, a może byś tak poczytał o wymaganiach ryb, o ich wielkości i zachowaniach, a nie rzucał tylko pomysłami?

W internecie jest mnóstwo informacji.

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#60 - Posted: 26 Gru 2006 20:40 
A może greate nas sprawdza?

A tak na poważnie - weź sobie do serca [bez urazy] to co napislała Marta. Poczytaj troszkę i wóczas dopytaj o obsadę zbiornika. Nikt przeciez nie wie wszystkiego i każdy z nas się uczy. Jak już będziesz miał pomysła na obsade - podziel się z nami - na pewno pomożemy Ci podjąc decyzję aby była najlepsza dla Ciebie i Twoich rybek, bo to one zadowolone i zdrowe mają cieszyć Twoje oko.

Pozdrawiam

Marek

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 200 litrów, a co do środka? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®